Zachęcam was zatem ja, więzień w Panu, abyście postępowali w sposób godny powołania, do jakiego zostaliście wezwani, z całą pokorą i cichością, z cierpliwością, znosząc siebie nawzajem w miłości.       (Ef, 4, 1-6 )

Ministranci

W parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Pruszczu Gdańskim służy 20 ministrantów. Są to różne grupy wiekowe. Najstarszy ma 20 lat, a najmłodszy 9. Bierzemy czynny udział w życiu parafii. Służenie podczas Mszy świętej poczytujemy sobie za szczególny zaszczyt i wyróżnienie.
Bliskość ołtarza mobilizuje nas żebyśmy byli lepszymi: kolegami, uczniami, synami.

W naszej parafii jest 10 lektorów, 19 ministrantów i 1 aspirant. Każdy ministrant i lektor chodzi 2 razy w tygodniu na dyżury. Niewątpliwie najważniejsza dla naszego istnienia jest systematyczna formacja, dlatego spotykamy się w każdą sobotę o godz. 11. Mamy również własną salkę ministrancką.