Zmiłuj się nade mną, Boże, w łaskawości swojej,
w ogromie swej litości zgładź moją nieprawość.
Obmyj mnie zupełnie z mojej winy
i oczyść mnie z grzechu mojego. (Ps 51,3-4)

Promocja lektorów i ministrantek

W zeszłym tygodniu mieliśmy piękną uroczystość: promocję nowych ministrantek i lektorów w naszej parafii.

Wszystkim nowym ministrantkom i lektorom serdecznie gratulujemy. :)
Proponujemy krótką relację zdjęciową.

Mecz ministrancki

Jeszcze przed wakacjami na początku czerwca ministranci rozegrali mecz.
Z pewnością szykują formę na wakacje, albo po prostu dobrze sie bawią sprawdzając jakośc nowego boiska.
Ks. Darek okazał się traneram, a może selekcjonerem, kto wie...
A jak było sami zobaczcie.

Ministranci

W parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Pruszczu Gdańskim służy 20 ministrantów. Są to różne grupy wiekowe. Najstarszy ma 20 lat, a najmłodszy 9. Bierzemy czynny udział w życiu parafii. Służenie podczas Mszy świętej poczytujemy sobie za szczególny zaszczyt i wyróżnienie.
Bliskość ołtarza mobilizuje nas żebyśmy byli lepszymi: kolegami, uczniami, synami.

W naszej parafii jest 10 lektorów, 19 ministrantów i 1 aspirant. Każdy ministrant i lektor chodzi 2 razy w tygodniu na dyżury. Niewątpliwie najważniejsza dla naszego istnienia jest systematyczna formacja, dlatego spotykamy się w każdą sobotę o godz. 11. Mamy również własną salkę ministrancką.