"Nauczycielu, nic Cię to nie obchodzi, że giniemy?" On, powstawszy, zgromił wicher i rzekł do jeziora: "Milcz, ucisz się!" Wicher się uspokoił i nastała głęboka cisza. Wtedy rzekł do nich: "Czemu tak bojaźliwi jesteście? Jakże brak wam wiary!" 
                                                   (Mk 4, 35-41)

Mnieście to uczynili - modlitwa Św. Matki Teresa z Kalkuty

Kiedy byłem głodny, ty dałeś mi jeść.
Kiedy byłem spragniony, ty mnie napoiłeś.
To, co uczynicie najmniejszemu z moich,
Mnie to uczynicie. Wejdźcie więc do domu Ojca Mojego.

Kiedy nie miałem mieszkania, ty otworzyłeś mi drzwi.
Kiedy byłem nagi, ty mi dałeś twój płaszcz.
Kiedy byłem zmęczony, ty dałeś mi odpoczynek.
Kiedy byłem niespokojny, ty uspokoiłeś moje udręki.

Słuchajmy św. Jana Pawła II

        Jezus powiedział do swoich uczniów: ... "Kto ma przykazania moje i zachowuje je, ten Mnie miłuje. Kto zaś Mnie miłuje, ten będzie umiłowany przez Ojca mego, a również Ja będę go miłował i objawię mu siebie". (J 14, 21)
Posłuchajmy jak te przykazania wyjaśniał nam św. Jan Paweł II
podczas IV pielgrzymki do ojczyzny (1–9 czerwca, 13–20 sierpnia 1991), która przebiegała pod hasłem
"Bogu dziękujcie, Ducha nie gaście".

ABC Społecznej Krucjaty Miłości

 3 października 2019 roku papież Franciszek zatwierdził dekret otwierający drogę do beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia. Z powodu koronawirusa jej termin został zawieszony. Chcemy jednak za Ks. Stanisławem przypomnieć głowne jego myśli i programy odnowy duchowej naszej ojczyzny, które ciągle są aktualne dla wszystkich i są wyzwaniem dla każdego.
      Program Społecznej Krucjaty Miłości Prymas Polski Stefan Kardynała Wyszyński ogłosił w 1967 roku. Jest to program odnowy życia codziennego, to zaproszenie do oddziaływania miłością w rodzinie, w domu, w pracy, wśród przyjaciół, na wakacjach, wszędzie. Tak, aby zacząć przemieniać świat od siebie, od najbliższego otoczenia.

Błogosławiony ks. Władysław Bukowiński

       Ostatnio gościliśmy w naszej parafii wystawę poświęconą nowemu błogosławionemu rodakowi. 
Nasi Sybiracy mają szczególnego patrona i opiekuna. A życie jego jest odzwierciedleniem ich losu i zawierzenia Opatrzności Bożej, która w końcu pozwoliła wrócić do ukochanej ojczyzny. 
Św. Jan Paweł II, znający osobiście błogosławionego Władysława Bukowińskiego, nazywał go heroicznym świadkiem wiary i obrońcą cierpiących prześladowania. Dla papieża Franciszka był on niezmordowanym apostołem Ewangelii i pasterzem według serca Chrystusa . Rzeczywiście, ojciec Bukowiński był mężnym misjonarzem Chrystusa na rozległym terytorium wschodniej Europy, gdzie królowała w tym czasie totalitarna ideologia, starająca się wykorzenić z serca człowieka uczucia religijne. Stał się on pielgrzymem braterstwa i pocieszenia dla bardzo licznych rodzin, rozrzuconych po tym ogromnym i szlachetnym kraju. Pokochał on swoją nową ojczyznę całym sercem, dając swoim przykładem świadectwo absolutnej wierności Chrystusowi i Kościołowi. Zachęcamy do modlitwy za wstawiennictwem błogosławionego Władysława. Zamieszczamy notę biograficzną i kilka zdjęć z tej wystawy. 

Gościmy

Odwiedza nas:

2
gości

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA p.w. Krzyża Świętego w Pruszczu Gdańskim 

83-000 Pruszcz Gdañski, woj. pomorskie, Tel.: 58 682-22-58


Produkcja: 2013 - MembinaDesign.pl