"Ani oko nie widziało, ani ucho nie słyszało, ani serce człowieka nie zdołało pojąć, jak wielkie rzeczy przygotował Bóg tym, którzy Go miłują". (1 Kor 2,9)

Błogosławiony ks. Władysław Bukowiński

       Ostatnio gościliśmy w naszej parafii wystawę poświęconą nowemu błogosławionemu rodakowi. 
Nasi Sybiracy mają szczególnego patrona i opiekuna. A życie jego jest odzwierciedleniem ich losu i zawierzenia Opatrzności Bożej, która w końcu pozwoliła wrócić do ukochanej ojczyzny. 
Św. Jan Paweł II, znający osobiście błogosławionego Władysława Bukowińskiego, nazywał go heroicznym świadkiem wiary i obrońcą cierpiących prześladowania. Dla papieża Franciszka był on niezmordowanym apostołem Ewangelii i pasterzem według serca Chrystusa . Rzeczywiście, ojciec Bukowiński był mężnym misjonarzem Chrystusa na rozległym terytorium wschodniej Europy, gdzie królowała w tym czasie totalitarna ideologia, starająca się wykorzenić z serca człowieka uczucia religijne. Stał się on pielgrzymem braterstwa i pocieszenia dla bardzo licznych rodzin, rozrzuconych po tym ogromnym i szlachetnym kraju. Pokochał on swoją nową ojczyznę całym sercem, dając swoim przykładem świadectwo absolutnej wierności Chrystusowi i Kościołowi. Zachęcamy do modlitwy za wstawiennictwem błogosławionego Władysława. Zamieszczamy notę biograficzną i kilka zdjęć z tej wystawy. 

Św. Teresa Benedykta od Krzyża - Edyta Stein

       W tym tygodniu 9.08 będzie wspomnienie naszej świętej z Wrocławia, która tak znacząco dziś do nas przemawia, a może jeszcze przez nas niedoceniona. 

Wyjaśnia to list KEP, przypominający o ważnej rocznicy. Zamieszczamy poniżej List Prezydium Konferencji Episkopatu Polski z okazji 75. rocznicy śmierci św. s. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein). A jeśli takie listy wydają się nużące polecam cykl krótkich filmików ze strony 2ryby.pl - Edyta Stein. Siedem blasków świętości, a nich Ks. prof. Rosik przekonuje nas, że można zafascynować się życiem Edyty Stein.

Gościmy

Odwiedza nas:

5
gości