A Jezus rzekł: "Przyszedłem na ten świat, aby przeprowadzić sąd, żeby ci, którzy nie widzą, przejrzeli, a ci, którzy widzą, stali się niewidomymi". (J9,40)

Błogosławiony ks. Władysław Bukowiński

       Ostatnio gościliśmy w naszej parafii wystawę poświęconą nowemu błogosławionemu rodakowi. 
Nasi Sybiracy mają szczególnego patrona i opiekuna. A życie jego jest odzwierciedleniem ich losu i zawierzenia Opatrzności Bożej, która w końcu pozwoliła wrócić do ukochanej ojczyzny. 
Św. Jan Paweł II, znający osobiście błogosławionego Władysława Bukowińskiego, nazywał go heroicznym świadkiem wiary i obrońcą cierpiących prześladowania. Dla papieża Franciszka był on niezmordowanym apostołem Ewangelii i pasterzem według serca Chrystusa . Rzeczywiście, ojciec Bukowiński był mężnym misjonarzem Chrystusa na rozległym terytorium wschodniej Europy, gdzie królowała w tym czasie totalitarna ideologia, starająca się wykorzenić z serca człowieka uczucia religijne. Stał się on pielgrzymem braterstwa i pocieszenia dla bardzo licznych rodzin, rozrzuconych po tym ogromnym i szlachetnym kraju. Pokochał on swoją nową ojczyznę całym sercem, dając swoim przykładem świadectwo absolutnej wierności Chrystusowi i Kościołowi. Zachęcamy do modlitwy za wstawiennictwem błogosławionego Władysława. Zamieszczamy notę biograficzną i kilka zdjęć z tej wystawy. 

Św. Teresa Benedykta od Krzyża - Edyta Stein

       W tym tygodniu 9.08 będzie wspomnienie naszej świętej z Wrocławia, która tak znacząco dziś do nas przemawia, a może jeszcze przez nas niedoceniona. 

Wyjaśnia to list KEP, przypominający o ważnej rocznicy. Zamieszczamy poniżej List Prezydium Konferencji Episkopatu Polski z okazji 75. rocznicy śmierci św. s. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein). A jeśli takie listy wydają się nużące polecam cykl krótkich filmików ze strony 2ryby.pl - Edyta Stein. Siedem blasków świętości, a nich Ks. prof. Rosik przekonuje nas, że można zafascynować się życiem Edyty Stein.

Gościmy

Odwiedza nas:

2
gości