Jezus zapytał: "Czyj jest ten obraz i napis?" Odpowiedzieli: "Cezara". Wówczas rzekł do nich: "Oddajcie więc cezarowi to, co należy do cezara, a Bogu to, co należy do Boga"(Mt 22,20)

Ośrodek Pomocy Osobom Pokrzywdzonym

W naszym Domu Katechetycznym działa Lokalny Ośrodek Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem.    Nasz punkt wznawia działalność, która obejmuje: organizowanie i finansowanie pomocy prawnej, pokrywanie kosztów związanych z psychoterapią, pomocą psychiatryczną lub psychologiczną, w tym pokrywanie kosztów świadczeń zdrowotnych i inną pomoc.

Zapraszamy w piątki w g. 9.oo - 13.oo

Apel o wsparcie parafii

Drodzy Parafianie i Sympatycy Parafii !
Szalejąca wokół pandemia koronawirusa i zbliżające się wielkimi krokami spowolnienie gospodarcze zaczyna być boleśnie odczuwalne także dla naszej wspólnoty. Bez Waszej stałej hojności niemożliwe jest utrzymanie naszego kościoła, najstarszej i najcenniejszej budowli w Pruszczu Gdańskim. Stąd pokorna i ogromna prośba, abyście – tak jak to robiliście dotąd – wspierali naszą parafię (szczególnie opłacenie rachunków za prąd i gaz) dobrowolnymi ofiarami na konto, które podaję:

Edukacja seksualna - Odpowiedzialność rodziców

Skuteczna ochrona dzieci przed deprawacją będzie możliwa, jeśli rodzice będą nie tylko korzystali ze swoich indywidualnych uprawnień, ale zaangażują się w prace rad rodziców, które mogą mieć szeroki wpływ na sytuację w szkole i zapobiegać demoralizacji dzieci – podkreślają biskupi zgromadzeni na posiedzeniu Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski na Jasnej Górze w dokumencie skierowanym do rodziców.

XXIX niedziela zwykła - 18.10.2020

1. Dziś rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Za tydzień kazania będzie głosił ks. Krzysztof Stolarski z zakonu Ojców Białych, pracujący na Saharze.

2. W każdą niedzielę śpiewamy Godzinki ku czci NMP o g. 6.30.

3. Nabożeństwo różańcowe codziennie o g. 17.30.

Ofiara na konto

W związku z zainteresowaniem dziesięciną i stałymi miesięcznymi ofiarami parafian, podajemy numer konta parafii aby to umożliwić.
Dlaczego na konto ... wyjaśniam poniżej:

Godny strój w kościele

Wiele osób uważa, że nie ma znaczenia, w co się ubierzemy, ważne abyśmy w ogóle do kościoła przyszli. Nie mogę się z tym zgodzić. „Przyjacielu, jakżeś tu wszedł nie mając stroju weselnego” (Mt 22,12). Czytając te słowa Ewangelii Świętego Mateusza, mamy świadomość, że odnoszą się do czegoś więcej niż stroju. To dusza ma być przygotowana na spotkanie z Bogiem. Ma być godna tego zaszczytu. Czy jednak strój nie jest ważny? Skoro Jezus posłużył się takim przykładem, to znaczy, że to, w co jesteśmy odziani też ma swoje znaczenie. Strój oddaje nasz stosunek do rangi wydarzenia. Inaczej ubierzemy się na spotkanie towarzyskie, a inaczej na oficjalną uroczystość w gronie ludzi, którzy oczekują od nas szacunku.

Niestety, dziś coraz trudniej o wyczucie co jest stosowne na konkretną okazję.

Sprzęt medyczny

Jeśli potrzebujesz sprzęt medyczny ...
W związku z Centrum Ochotników Cierpienia w naszej parafii staramy się pomagać wzajemnie w racjonalnym wykorzystaniu sprzętu medycznego. Pochodzi on zwykle od przyjaciół naszej parafii i innych chorych, którzy po wykorzystaniu przekazują dla innych potrzebujących. Chodzi głównie o kule, wózki, łóżka itp urządzenia które w sytuacjach awaryjnych, /wypadek, złamanie, choroba/ są pilnie potrzebne.
Sprzęt ten wypożycza Ks Proboszcz.

Studium Języków Obcych

Katolickie Studium Języków Obcych w Pruszczu Gdańskim przy parafii Podwyższenia Krzyża Świętego ogłasza zapisy na kursy:
  • języka angielskiego,
  • niemieckiego,
  • francuskiego,
  • włoskiego
  • i hiszpańskiego
dla dzieci (od wieku przedszkolnego), młodzieży i dorosłych w roku szkolnym 2020/21

Biuro Parafialne i potrzebne dokumenty

Biuro Parafialne - Kancelaria, czyli informacje o sakramentach i potrzebnych dokumentach, aby pozałatwiać formalne sprawy:
Chrzty, Spowiedź święta, Komunia chorych, Sakrament małżeństwa, Pogrzeb, Zapowiedzi,
Przy okazji można jeszcze umówić się na wizytę duszpasterską, umówić intencje mszalne, zapisać się na dyżur adoracji lub pielgrzymkę itp.

Kontakt: tel. 58 682-22-58

.