Jezus powiedział do Nikodema: "Tak Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne. (J 3,16)

Pielgrzymka do Santiago de Compostela

W dniach 12.10 - 19.10 organizujemy pielgrzymkę, którą poprowadzi ks. Jakub.
Na trasie pielgrzymki będzie również: Fatima, Porto i Coimbra, sanktuarium Dobrego Jezusa, Lizbona.

Są jeszcze wolne miejsca aby się zapisać.  Szczegółowy program do pobrania poniżej.

Rekolekcje Maryjne w Licheniu „ PIĘKNO ŚWIĄTYNI SERCA ”

REKOLEKCJE MARYJNE ZE ŚW. STANISŁAWEM PAPCZYŃSKIM
Głosi ks. dr Janusz Kumala MIC, Pielgrzymka autokarowa: 12.05.23 – 14.05.23 (3 dni)
Zapraszamy na spotkanie ze św. o. Stanisławem Papczyńskim, by odpowiedzieć sobie na postawione przez niego pytanie: Jak dbam o piękno mojego serca, które jest świątynią, gdzie „Bóg jako na swym ołtarzu powinien być umieszczony”. Zachęcamy, by duchowo czerpać z tej wielkiej spuścizny, którą pozostawił Kościołowi sługa Niepokalanej i orędownik Bożego Miłosierdzia, Założyciel Zgromadzenia Księży Marianów.

SYNOD, CZYLI NASZA WSPÓLNA DROGA

Ostatnio podczas mszy czytaliśmy List Pasterski nt. Synodu. W czasie synodu mamy przyjrzeć się temu, w jaki sposób razem, duchowni i świeccy, budujemy wspólnotę Kościoła, począwszy od najmniejszej parafii. Czy i jak w Kościele ze sobą rozmawiamy? - piszą polscy biskupi w liście pasterskim w związku z XVI Zgromadzeniem Ogólnym Synodu Biskupów, które rozpoczął się w Rzymie 9 i 10 października, a wszystkich diecezjach na świecie - 17 października.
Abyśmy mogli przemyśleć ideę synodu zamieszczamy ten list i pytania synodalne do szczegółowego przemyślenia.

Uroczystość Trójcy Świętej- 4.06.2023

1. Nabożeństwo czerwcowe dzisiaj o g. 17.30, a w dni powszednie po mszy wieczornej. Zachęcamy, by przez cały czerwiec odmawiać Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Biuro Parafialne i potrzebne dokumenty

Biuro Parafialne - Kancelaria, czyli informacje o sakramentach i potrzebnych dokumentach, aby pozałatwiać formalne sprawy:
Chrzty, Spowiedź święta, Komunia chorych, Sakrament małżeństwa, Pogrzeb, Zapowiedzi,
Przy okazji można jeszcze umówić się na wizytę duszpasterską, umówić intencje mszalne, zapisać się na dyżur adoracji lub pielgrzymkę itp.
Kontakt: tel. 58 682-22-58

Ośrodek Pomocy Osobom Pokrzywdzonym

W naszym Domu Katechetycznym działa Lokalny Ośrodek Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem.    Nasz punkt wznawia działalność, która obejmuje: organizowanie i finansowanie pomocy prawnej, pokrywanie kosztów związanych z psychoterapią, pomocą psychiatryczną lub psychologiczną, w tym pokrywanie kosztów świadczeń zdrowotnych i inną pomoc.

Zapraszamy w piątki w g. 9.oo - 13.oo

Edukacja seksualna - Odpowiedzialność rodziców

Skuteczna ochrona dzieci przed deprawacją będzie możliwa, jeśli rodzice będą nie tylko korzystali ze swoich indywidualnych uprawnień, ale zaangażują się w prace rad rodziców, które mogą mieć szeroki wpływ na sytuację w szkole i zapobiegać demoralizacji dzieci – podkreślają biskupi zgromadzeni na posiedzeniu Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski na Jasnej Górze w dokumencie skierowanym do rodziców.

Ofiara na konto

W związku z zainteresowaniem dziesięciną i stałymi miesięcznymi ofiarami parafian, podajemy numer konta parafii aby to umożliwić.
Dlaczego na konto ... wyjaśniam poniżej:

Sprzęt medyczny

Jeśli potrzebujesz sprzęt medyczny ...
W związku z Centrum Ochotników Cierpienia w naszej parafii staramy się pomagać wzajemnie w racjonalnym wykorzystaniu sprzętu medycznego. Pochodzi on zwykle od przyjaciół naszej parafii i innych chorych, którzy po wykorzystaniu przekazują dla innych potrzebujących. Chodzi głównie o kule, wózki, łóżka itp urządzenia które w sytuacjach awaryjnych, /wypadek, złamanie, choroba/ są pilnie potrzebne.
Sprzęt ten wypożycza Ks Proboszcz.

83-000 Pruszcz Gdañski, woj. pomorskie, Tel.: 58 682-22-58