Daję wam przykazanie nowe, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem; żebyście i wy tak się miłowali wzajemnie. (J13,34) 

Ogłoszenia parafialne

Zaproszenie na rekolekcje w Licheniu

          Temat: „ JAKŻE SIE TO STANIE” (Łk 1,34) - REKOLEKCJE MARYJNE O KSZTAŁTOWANIU SUMIENIA I ROZPOZNAWANIU WOLI BOZEJ,  głosi ks. dr Janusz Kumala MIC - Kustosz Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej. 
Pielgrzymka autokarowa (3 dni ). Wyjazd 28.06.19 godz. 8.20 wyjazd z Dworca Gdańskiego, a o godz. 9.00 wyjazd z Pruszcza Gdańskiego (parking przy kościele). Powrót: 30.06.19 godz. 17.00 wyjazd z Lichenia.

Zaproszenie na pielgrzymki ks. Mariana

1. WILNO - Pielgrzymka śladami wybitnych Polaków i znanych postaci historycznych - zwiedzanie Wilna i okolic. Trasa: Gietrzwałd- Studzienicza- Augustów- Wilno- Troki- Kowno- Kętrzyn- Święta Lipka. Termin 27.04- sobota do 01.05. środa 2019

2. BAWARIA - To pielgrzymka pokazującą katolicką część Niemiec z jej historią, pięknymi zamkami, Alpami, aż do „niemieckiej Częstochowy“ – Altötting. Termin: 25.06 – 01.07.2019

3. Zakopane & Murzasichle - Termin: 18-24 sierpnia

Pielgrzymka: Ściana Wschodnia Polski

Serdecznie zapraszam na tę wycieczko-pielgrzymkę !
Program jest bardzo bogaty, a cena zawiera to co w programie i nie zbieramy nic dodatkowo. 

Trasa: Drohiczyn, Leśna Podlaska, Kodeń, Jabłeczna, Kostomłoty, Pratulin, Grabarka, Hajnówka, Białowieża, Bohoniki, Sokółka, Białystok, Suchowola, Wigry, Stoczek Klasztorny.

Termin: wyjazd 27 sierpnia( poniedziałek), powrót 01 września ( sobota) 

Ogłoszenia parafialne

V niedziela Wielkanocy - 19.05.2019

 1. Nabożeństwo majowe odprawiamy codziennie w kościele o g. 17.30, a w dni powszednie dodatkowo dla tych, którzy dłużej pracują o g. 20.30 przy kapliczce Matki Bożej. Kto nie może być na majowym, niech prywatnie odmówi litanię do Matki Bożej, czyli litanię loretańską.

2. W czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele w g. 8 - 18.

3. Fundacja "Pomagać jest warto" zaprasza seniorów w sobotę do Domu Katechetycznego o g. 11 na kolejne warsztaty.

Ofiara na konto

W związku z zainteresowaniem dziesięciną i stałymi miesięcznymi ofiarami parafian, podajemy numer konta parafii aby to umożliwić.
Dlaczego na konto ... wyjaśniam poniżej:

Godny strój w kościele

    Wiele osób uważa, że nie ma znaczenia, w co się ubierzemy, ważne abyśmy w ogóle do kościoła przyszli. Nie mogę się z tym zgodzić. „Przyjacielu, jakżeś tu wszedł nie mając stroju weselnego” (Mt 22,12). Czytając te słowa Ewangelii Świętego Mateusza, mamy świadomość, że odnoszą się do czegoś więcej niż stroju. To dusza ma być przygotowana na spotkanie z Bogiem. Ma być godna tego zaszczytu. Czy jednak strój nie jest ważny? Skoro Jezus posłużył się takim przykładem, to znaczy, że to, w co jesteśmy odziani też ma swoje znaczenie. Strój oddaje nasz stosunek do rangi wydarzenia. Inaczej ubierzemy się na spotkanie towarzyskie, a inaczej na oficjalną uroczystość w gronie ludzi, którzy oczekują od nas szacunku. 

Niestety, dziś coraz trudniej o wyczucie co jest stosowne na konkretną okazję.

Sprzęt medyczny

Jeśli potrzebujesz sprzęt medyczny ...
W związku z Centrum Ochotników Cierpienia w naszej parafii staramy się pomagać wzajemnie w racjonalnym wykorzystaniu sprzętu medycznego. Pochodzi on zwykle od przyjaciół naszej parafii i innych chorych, którzy po wykorzystaniu przekazują dla innych potrzebujących. Chodzi głównie o kule, wózki, łóżka itp urządzenia które w sytuacjach awaryjnych, /wypadek, złamanie, choroba/ są pilnie potrzebne.
Sprzęt ten wypożycza Ks Proboszcz.

Ty też możesz ...

 


Zapraszamy !
Jeżeli jesteś chętny(a) do współpracy ...

koniecznie skontaktuj się z administratorem strony (adres w stopce). Masz dobre pomysły na zmiany - napisz!

             

 

Studium Języków Obcych

Katolickie Studium Języków Obcych w Pruszczu Gdańskim przy parafii Podwyższenia Krzyża Świętego ogłasza zapisy na kursy:
  • języka angielskiego,
  • niemieckiego,
  • francuskiego,
  • włoskiego
  • i hiszpańskiego
dla dzieci (od wieku przedszkolnego), młodzieży i dorosłych w roku szkolnym 2018/19

Biuro Parafialne i potrzebne dokumenty

Biuro Parafialne - Kancelaria

czyli informacje o sakramentach i potrzebnych dokumenty, aby pozałatwiać formalne sprawy:     Chrzty, Spowiedź święta, Komunia chorych, Sakrament małżeństwa, Pogrzeb, Zapowiedzi, 

.

.NA SKRÓTY
 

 

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA p.w. Krzyża Świętego w Pruszczu Gdańskim 

83-000 Pruszcz Gdañski, woj. pomorskie, Tel.: 58 682-22-58, email: biuro@pruszcz.diecezja.pl


Produkcja: 2013 - MembinaDesign.pl