A Pan jej odpowiedział: "Marto, Marto, martwisz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba mało albo tylko jednego. Maria obrała najlepszą cząstkę, której nie będzie pozbawiona".
                          (Łk10,42) 

Ogłoszenia parafialne

Na pielgrzymkę w grupie Biało-Złotej

              Ksiądz Dariusz, zagorzały pielgrzym, ostatnio zapraszał wszystkich chętnych ale zabiegał również o wsparcie modlitewne, czyli spec grupy pielgrzymkowej. Jak sama nazwa wskazuje, jest ta grupa dla pielgrzymki niezwykle cenna. Gromadzi w swoich szeregach osoby, które z różnych względów nie mogą wziąć udziału w pieszej pielgrzymce. Uczestnicy tej grupy zobowiązują się do objęcia duchową opieką pielgrzymki w trakcie jej trwania. Dzięki tej modlitwie jesteśmy bezpieczni. 

Zaproszenie na pielgrzymki ks. Mariana

1. WILNO - Pielgrzymka śladami wybitnych Polaków i znanych postaci historycznych - zwiedzanie Wilna i okolic. Trasa: Gietrzwałd- Studzienicza- Augustów- Wilno- Troki- Kowno- Kętrzyn- Święta Lipka. Termin 27.04- sobota do 01.05. środa 2019

2. BAWARIA - To pielgrzymka pokazującą katolicką część Niemiec z jej historią, pięknymi zamkami, Alpami, aż do „niemieckiej Częstochowy“ – Altötting. Termin: 25.06 – 01.07.2019

3. Zakopane & Murzasichle - Termin: 18-24 sierpnia

Pielgrzymka: Ściana Wschodnia Polski

Serdecznie zapraszam na tę wycieczko-pielgrzymkę !
Program jest bardzo bogaty, a cena zawiera to co w programie i nie zbieramy nic dodatkowo. 

Trasa: Drohiczyn, Leśna Podlaska, Kodeń, Jabłeczna, Kostomłoty, Pratulin, Grabarka, Hajnówka, Białowieża, Bohoniki, Sokółka, Białystok, Suchowola, Wigry, Stoczek Klasztorny.

Termin: wyjazd 27 sierpnia( poniedziałek), powrót 01 września ( sobota) 

Ogłoszenia parafialne

XV niedziela zwykła - 14.07.2019
1. Witamy i pozdrawiamy wszystkich gości, którzy przebywają na terenie naszej parafii.  Zapraszamy do udziału w Eucharystii także w ciągu tygodnia.  Rano odprawiamy Mszę Świętą o godz. 7.00, a wieczorem o godz. 18.00.
Przypominamy porządek niedzielny: 7.00, 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00.

2. W środę zapraszamy dzieci wyjazd autokarem do Parku rozrywki do Nowej Holandii koło Elbląga. Wyjazd o g. 9.00 spod kościoła. Zapisy i wpłata 15 zł po mszy św. w zakrystii.

Ofiara na konto

W związku z zainteresowaniem dziesięciną i stałymi miesięcznymi ofiarami parafian, podajemy numer konta parafii aby to umożliwić.
Dlaczego na konto ... wyjaśniam poniżej:

Godny strój w kościele

    Wiele osób uważa, że nie ma znaczenia, w co się ubierzemy, ważne abyśmy w ogóle do kościoła przyszli. Nie mogę się z tym zgodzić. „Przyjacielu, jakżeś tu wszedł nie mając stroju weselnego” (Mt 22,12). Czytając te słowa Ewangelii Świętego Mateusza, mamy świadomość, że odnoszą się do czegoś więcej niż stroju. To dusza ma być przygotowana na spotkanie z Bogiem. Ma być godna tego zaszczytu. Czy jednak strój nie jest ważny? Skoro Jezus posłużył się takim przykładem, to znaczy, że to, w co jesteśmy odziani też ma swoje znaczenie. Strój oddaje nasz stosunek do rangi wydarzenia. Inaczej ubierzemy się na spotkanie towarzyskie, a inaczej na oficjalną uroczystość w gronie ludzi, którzy oczekują od nas szacunku. 

Niestety, dziś coraz trudniej o wyczucie co jest stosowne na konkretną okazję.

Sprzęt medyczny

Jeśli potrzebujesz sprzęt medyczny ...
W związku z Centrum Ochotników Cierpienia w naszej parafii staramy się pomagać wzajemnie w racjonalnym wykorzystaniu sprzętu medycznego. Pochodzi on zwykle od przyjaciół naszej parafii i innych chorych, którzy po wykorzystaniu przekazują dla innych potrzebujących. Chodzi głównie o kule, wózki, łóżka itp urządzenia które w sytuacjach awaryjnych, /wypadek, złamanie, choroba/ są pilnie potrzebne.
Sprzęt ten wypożycza Ks Proboszcz.

Ty też możesz ...

 


Zapraszamy !
Jeżeli jesteś chętny(a) do współpracy ...

koniecznie skontaktuj się z administratorem strony (adres w stopce). Masz dobre pomysły na zmiany - napisz!

             

 

Studium Języków Obcych

Katolickie Studium Języków Obcych w Pruszczu Gdańskim przy parafii Podwyższenia Krzyża Świętego ogłasza zapisy na kursy:
  • języka angielskiego,
  • niemieckiego,
  • francuskiego,
  • włoskiego
  • i hiszpańskiego
dla dzieci (od wieku przedszkolnego), młodzieży i dorosłych w roku szkolnym 2018/19

Biuro Parafialne i potrzebne dokumenty

Biuro Parafialne - Kancelaria

czyli informacje o sakramentach i potrzebnych dokumenty, aby pozałatwiać formalne sprawy:     Chrzty, Spowiedź święta, Komunia chorych, Sakrament małżeństwa, Pogrzeb, Zapowiedzi, 

.

.NA SKRÓTY
 

 

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA p.w. Krzyża Świętego w Pruszczu Gdańskim 

83-000 Pruszcz Gdañski, woj. pomorskie, Tel.: 58 682-22-58, email: biuro@pruszcz.diecezja.pl


Produkcja: 2013 - MembinaDesign.pl