Zmiłuj się nade mną, Boże, w łaskawości swojej,
w ogromie swej litości zgładź moją nieprawość.
Obmyj mnie zupełnie z mojej winy
i oczyść mnie z grzechu mojego. (Ps 51,3-4)

Katolicka szkoła w Pruszczu

Od lat 20tu lat (2004r) dzięki inicjatywie rodziców działa w naszym mieście znana szkoła katolicka, słynąca zarówno z doskonałej edukacji jak i katolickiego wychowania. W roku 2023 Fundacja Edukacji i Wspierania Rodziny BRAMA, jako organ prowadzący szkołę, wybudowała nowy budynek, który pozwala na warunki edukacji godne XXI wieku. Dzięki temu nasze dzieci poczynając od zerówki, przez szkołę podstawową i liceum mogą przejść wszystkie etapy aż do matury w nowoczesnych warunkach i przy wsparciu wspaniałej kadry.

Jak mądrze wychowywać dzieci w XXI wieku

Czy wychowanie dziecka musi wiązać się z poczuciem bezsilności w obliczu wyzwań obecnych czasów i powszechnego kryzysu rodziny i małżeństwa? Odpowiedzi na to pytanie udziela jeden z najwybitniejszych autorytetów z dziedziny problematyki rodzinno - wychowawczej o. Karol Meissner. Ten znany zakonnik, był kilkukrotnie gościem w naszej parafii i głosił nam rekolekcje, tutaj wskazuje jak rozmawiać z dziećmi, o czym, kiedy i w jakich okolicznośćiach.

Dowiesz się również: " Dlaczego Pan Bóg stworzył człowieka? "

Boże finanse a jedność małżeńska

Szczęść Boże
Nazywamy się Monika i Janek, jesteśmy małżeństwem od 15 lat, mamy 4 dzieci. W DK jesteśmy od 14 lat.
Pomiędzy 16 a 23 lipca 2017 braliśmy udział w rekolekcjach tematycznych "Jedność małżeńska, a finanse". Rekolekcje były bardzo bogate w treści, a temat bliski na pewno wszystkim małżeństwom. Finanse w bardzo łatwy sposób stają się powodem do nieporozumień. Uporządkowanie ich może być źródłem jedności i zgody, tak potrzebnych i wartościowych w małżeństwie.

Kazanie o Miłości

Jest to kazanie do niedzielnej Ewangelii (J 15, 9-17):

" Jezus powiedział do swoich uczniów: "Jak Mnie umiłował Ojciec, tak i Ja was umiłowałem. Trwajcie w miłości mojej! Jeśli będziecie zachowywać moje przykazania, będziecie trwać w miłości mojej, tak jak Ja zachowałem przykazania Ojca mego i trwam w Jego miłości. To wam powiedziałem, aby radość moja w was była i aby radość wasza była pełna. To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem. ... To wam przykazuję, abyście się wzajemnie miłowali ".
                          Przypominamy piękne kazanie ks. Mariana Kożyczkowskiego

Jaki powinien być dobry mąż i żona

bp. Rys w DAWarto posłuchać ks.bp. Grzegorza Rysia:

. O wartości rodziny i tym jak Bóg ufa człowiekowi, że przekaże wiarę... w rodzinie.
. Jaka jest wielka wiara Boga w człowieka?
. Bóg też zaprosił nas do swojej rodziny.
    Jak na to odpowiadamy?