Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba.
Jeśli ktoś spożywa ten chleb, będzie żył na wieki.

(J 6, 51)

Ks. Marian - kazanie o Miłości

Jest to kazanie do niedzielnej Ewangelii (J 15, 9-17):

" Jezus powiedział do swoich uczniów: "Jak Mnie umiłował Ojciec, tak i Ja was umiłowałem. Trwajcie w miłości mojej! Jeśli będziecie zachowywać moje przykazania, będziecie trwać w miłości mojej, tak jak Ja zachowałem przykazania Ojca mego i trwam w Jego miłości. To wam powiedziałem, aby radość moja w was była i aby radość wasza była pełna. To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem. ... To wam przykazuję, abyście się wzajemnie miłowali ".

Boże finanse a jedność małżeńska

Szczęść Boże
Nazywamy się Monika i Janek, jesteśmy małżeństwem od 15 lat, mamy 4 dzieci. W DK jesteśmy od 14 lat.
Pomiędzy 16 a 23 lipca 2017 braliśmy udział w rekolekcjach tematycznych "Jedność małżeńska, a finanse". Rekolekcje były bardzo bogate w treści, a temat bliski na pewno wszystkim małżeństwom. Finanse w bardzo łatwy sposób stają się powodem do nieporozumień. Uporządkowanie ich może być źródłem jedności i zgody, tak potrzebnych i wartościowych w małżeństwie.

Nie bądź tabletowym rodzicem

To Kampania „Mama, tata, tablet” prowadzona przez Fundację Dzieci Niczyje powstała z myślą o rodzicach dzieci w wieku od 0 do 6 lat. Akcja przestrzega przed zbyt wczesnym i niekontrolowanym udostępnianiem dzieciom urządzeń elektronicznych, jak tablety czy smartfony. Autorzy kampanii wskazują jednocześnie kiedy i jak udostępniać media elektroniczne z pożytkiem dla rozwoju najmłodszych.

Warto zobaczyć! Czyta Krystyna Czubówna. :)

Jaki powinien być dobry mąż i żona

bp. Rys w DAWarto posłuchać ks.bp. Grzegorza Rysia:

. O wartości rodziny i tym jak Bóg ufa człowiekowi, że przekaże wiarę... w rodzinie.
. Jaka jest wielka wiara Boga w człowieka?
. Bóg też zaprosił nas do swojej rodziny.
    Jak na to odpowiadamy?

Skąd Mam Wiedzieć, że to TEN?

W zeszłym tygodniu, na babskiej posiadówce, moja dobra kumpela zapytała: ‘Skąd mam wiedzieć że to Ten?’.

Wiele z nas się nad tym zastanawia. Szczególnie kiedy czujemy, że on może zadać TO pytanie w każdej chwili. Albo kiedy już powiedziałyśmy ‘tak’; przygotowania do ślubu ruszyły pełną parą, a my ciągle się wahamy…

Nie ma nic dziwnego w tym, że dopadają nas wątpliwości. W końcu to jedna z najważniejszych decyzji jaką podejmiemy w życiu (jak dla mnie, druga najważniejsza). Decyzja, która prawdopodobnie zmieni bieg naszego życia i której nie powinno się podejmować pod wpływem emocji.

Odwiedza nas:

gości