Bracia: Jeżeli Bóg z nami, któż przeciwko nam? On, który nawet własnego Syna nie oszczędził, ale Go za nas wszystkich wydał, jakże miałby nam wraz z Nim i wszystkiego nie darować?
(Rz 8, 31b-34)

Jak mądrze wychowywać dzieci w XXI wieku

         Czy wychowanie dziecka musi wiązać się z poczuciem bezsilności w obliczu wyzwań obecnych czasów i powszechnego kryzysu rodziny i małżeństwa? Odpowiedzi na to pytanie udziela jeden z najwybitniejszych autorytetów z dziedziny problematyki rodzinno - wychowawczej o. Karol Meissner. Ten znany zakonnik, był kilkukrotnie gościem w naszej parafii i głosił nam rekolekcje, tutaj wskazuje jak rozmawiać z dziećmi, o czym, kiedy i w jakich okolicznośćiach. 

Dowiesz się również: " Dlaczego Pan Bóg stworzył człowieka? "

Kazanie o Miłości

       Jest to kazanie do niedzielnej Ewangelii (J 15, 9-17):

" Jezus powiedział do swoich uczniów: "Jak Mnie umiłował Ojciec, tak i Ja was umiłowałem. Trwajcie w miłości mojej! Jeśli będziecie zachowywać moje przykazania, będziecie trwać w miłości mojej, tak jak Ja zachowałem przykazania Ojca mego i trwam w Jego miłości. To wam powiedziałem, aby radość moja w was była i aby radość wasza była pełna. To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem. ... To wam przykazuję, abyście się wzajemnie miłowali ".
                          Przypominamy piękne kazanie ks. Mariana Kożyczkowskiego

Jaki powinien być dobry mąż i żona

bp. Rys w DAWarto posłuchać ks.bp. Grzegorza Rysia:

. O wartości rodziny i tym jak Bóg ufa człowiekowi, że przekaże wiarę... w rodzinie.
. Jaka jest wielka wiara Boga w człowieka?
. Bóg też zaprosił nas do swojej rodziny.
    Jak na to odpowiadamy?

Boże finanse a jedność małżeńska

Szczęść Boże
Nazywamy się Monika i Janek, jesteśmy małżeństwem od 15 lat, mamy 4 dzieci. W DK jesteśmy od 14 lat.
Pomiędzy 16 a 23 lipca 2017 braliśmy udział w rekolekcjach tematycznych "Jedność małżeńska, a finanse". Rekolekcje były bardzo bogate w treści, a temat bliski na pewno wszystkim małżeństwom. Finanse w bardzo łatwy sposób stają się powodem do nieporozumień. Uporządkowanie ich może być źródłem jedności i zgody, tak potrzebnych i wartościowych w małżeństwie. 

Nie bądź tabletowym rodzicem

To Kampania „Mama, tata, tablet” prowadzona przez Fundację Dzieci Niczyje powstała z myślą o rodzicach dzieci w wieku od 0 do 6 lat. Akcja przestrzega przed zbyt wczesnym i niekontrolowanym udostępnianiem dzieciom urządzeń elektronicznych, jak tablety czy smartfony. Autorzy kampanii wskazują jednocześnie kiedy i jak udostępniać media elektroniczne z pożytkiem dla rozwoju najmłodszych.

Warto zobaczyć! Czyta Krystyna Czubówna. :)

Gościmy

Odwiedza nas:

4
gości

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA p.w. Krzyża Świętego w Pruszczu Gdańskim 

83-000 Pruszcz Gdañski, woj. pomorskie, Tel.: 58 682-22-58


Produkcja: 2013 - MembinaDesign.pl