Zachęcam was zatem ja, więzień w Panu, abyście postępowali w sposób godny powołania, do jakiego zostaliście wezwani, z całą pokorą i cichością, z cierpliwością, znosząc siebie nawzajem w miłości.       (Ef, 4, 1-6 )

"Mazowsze" w Pruszczu

W ostatnią sobotę, na mszy św. o godz. 18.00 śpiewał u nas: Zespół Pieśni i Tańca MAZOWSZE. Na mszy śpiewał pieśni religijne, a po mszy św. krótki koncert pieśni ludowych.  Koncert był dedykowany osobom niepełnosprawnym i ich opiekunom, a szczególnie Stowarzyszeniu Centrum Ochotników Cierpienia Archidiecezji Gdańskiej.

Trasa koncertowa Mazowsza jest związania z obchodami 100 lecia odzyskania niepodległości, ale i zespół Mazowsze ma również swój jubileusz, dlatego msza była również w intencji założycieli zespołu: śp. Miry Zimińskiej Segietyńskiej i Tadeusza Segietyńskiego.

Diecezjalna Wieczerza Wigilijna CoC

10 grudnia po mszy świętej w kościele św. Józefa w Pomieczynie, Centrum Ochotników Cierpienia w miłym świątecznym klimacie, dzieliliśmy się opłatkiem, składając sobie piękne życzenia. Poetycko muzyczny program, przygotowany przez młodzież wprowadził nas w atmosferę oczekiwania na przyjście Zbawiciela! Przy choince, razem z zespołem z Pruszcza Gdańskiego prowadzonego przez Ewę Rzeszotarską, śpiewaliśmy kolędy, a młodzież z woluntariatu recytowała piękne wiersze o Bożym Narodzeniu. Również, pan Bronisław przedstawił nam swój autorski wiersz na temat przyjścia Jezusa, który rodzi się wśród ludzi, kiedy pomagamy sobie nawzajem, podając rękę bliźniemu!

XIX Olimpiada Niepełnosprawnych

19 Listopada mieliśmy niesamowite wydarzenie!

Do tegorocznej powiatowej olimpiady zapisało się 230 uczestników, zarówno z Pruszcza: SDS, OREW, WTS, ZP4 ale również z całego powiatu: z Rotmanki, ZS ze Straszyna z Marszewskiej Góry, SP z Sobowidza, COC z Gdańska-Brzeźna, OREW z Trąbek Wielkich i z Tczewa oraz z Fundacji Żyć Godnie z Kolnika.
A jak było sami zobaczcie w relacji zdjęciowej...

Nasi w Głogowie

W lipcu nasi niepełnosprawni ze wspólnoty COC (Centrum Ochotników Cierpienia) wyjechali na wczaso-rekolekcje połączone z rehabilitacją do Głogowa, gdzie znajduje się Dom „Uzdrowienie Chorych”.

To cudowne miejsce jest oazą dla wszystkich niepełnosprawnych którzy jak tu przyjadą są ważni, bo to to wszystko dla nich i aby mogli się odbudować swoje zdrowie i wiarę w siebie, każdy w swoim zakresie i tempie. Opiekę duchową zapewnia ks. Grzegorz, który ostatnio prowadził u nas rekolekcje dla młodzieży i dzieci. Ośrodek powstał dzięki błogosławionemu kapłanowi Luigi Novarese.

Centrum Ochotników Cierpienia

Stowarzyszenie Centrum Ochotników Cierpienia Archidiecezji Gdańskiej powstało w 2004 roku przy parafii Podwyższenia Krzyża Św. w Pruszczu Gdańskim i uzyskało status organizacji pożytku publicznego. Obecnie zrzesza w swoich szeregach przeszło 450 członków, w większości są to osoby z niepełnosprawnością fizyczną i intelektualną oraz wolontariusze.
         Pruszczańska grupa COC, licząca ok.20 osób, uczestniczy w każdy drugi piątek miesiąca we wspólnej Eucharystii o godz.18:00, a następnie w spotkaniu modlitewnym w  Bibliotece pod plebanią. Tegoroczna myśl przewodnia spotkań "Spojrzenia poza granice" w sposób szczególny  ukierunkowuje nas na drugiego człowieka i uwrażliwia na jego potrzeby, co może dokonywać się jedynie wówczas, kiedy będziemy umieli wyjść poza granice własnego ja, by uczyć się  poznawania przestrzeni miłości.