Integracja CoC w Miłówku
Niepełnosprawni skupieni w Centrum Ochotników Cierpienia z całej w ostatnia sobotę 28 lipca zostali zaproszeni przez panstwa Joachima i Bożenę Łazarek do gospodarstwa agroturystycznego w Miłówku. Poniżej zamieszczamy relację fotograficzną z tego wydarzenia, a co pili i jedli i jak się bawili musicie się sami ich dopytać. Ponoć było wyśmienicie.
Wyjazd młodzieży COC do Głogowa

XIX Olimpiada Niepełnosprawnych
19 Listopada mieliśmy niesamowite wydarzenie!
Do tegorocznej powiatowej olimpiady zapisało się 230 uczestników, zarówno z Pruszcza: SDS, OREW, WTS, ZP4 ale również z całego powiatu: z Rotmanki, ZS ze Straszyna z Marszewskiej Góry, SP z Sobowidza, COC z Gdańska-Brzeźna, OREW z Trąbek Wielkich i z Tczewa oraz z Fundacji Żyć Godnie z Kolnika.
A jak było sami zobaczcie w relacji zdjęciowej...
Nasi w Głogowie
W lipcu nasi niepełnosprawni ze wspólnoty COC (Centrum Ochotników Cierpienia) wyjechali na wczaso-rekolekcje połączone z rehabilitacją do Głogowa, gdzie znajduje się Dom „Uzdrowienie Chorych”.
To cudowne miejsce jest oazą dla wszystkich niepełnosprawnych którzy jak tu przyjadą są ważni, bo to to wszystko dla nich i aby mogli się odbudować swoje zdrowie i wiarę w siebie, każdy w swoim zakresie i tempie. Opiekę duchową zapewnia ks. Grzegorz, który ostatnio prowadził u nas rekolekcje dla młodzieży i dzieci. Ośrodek powstał dzięki błogosławionemu kapłanowi Luigi Novarese.
Centrum Ochotników Cierpienia
Stowarzyszenie Centrum Ochotników Cierpienia Archidiecezji Gdańskiej powstało w 2004 roku przy parafii Podwyższenia Krzyża Św. w Pruszczu Gdańskim i uzyskało status organizacji pożytku publicznego. Obecnie zrzesza w swoich szeregach przeszło 450 członków, w większości są to osoby z niepełnosprawnością fizyczną i intelektualną oraz wolontariusze.
Pruszczańska grupa COC, licząca ok.20 osób, uczestniczy w każdy drugi piątek miesiąca we wspólnej Eucharystii o godz.18:00, a następnie w spotkaniu modlitewnym w Bibliotece pod plebanią. Tegoroczna myśl przewodnia spotkań "Spojrzenia poza granice" w sposób szczególny ukierunkowuje nas na drugiego człowieka i uwrażliwia na jego potrzeby, co może dokonywać się jedynie wówczas, kiedy będziemy umieli wyjść poza granice własnego ja, by uczyć się poznawania przestrzeni miłości.