Ta uboga wdowa wrzuciła najwięcej ... Wszyscy bowiem wrzucali z tego, co im zbywało; ona zaś ze swego niedostatku wrzuciła wszystko, co miała, całe swe utrzymanie (Mk 12,44)

Integracja CoC w Miłówku

       Niepełnosprawni skupieni w Centrum Ochotników Cierpienia z całej w ostatnia sobotę 28 lipca zostali zaproszeni przez panstwa Joachima i Bożenę Łazarek do gospodarstwa agroturystycznego w Miłówku. Poniżej zamieszczamy relację fotograficzną z tego wydarzenia, a co pili i jedli i jak się bawili musicie się sami ich dopytać. Ponoć było wyśmienicie.

Wyjazd młodzieży COC do Głogowa

       Od 1-15.07.2018 wyjechaliśmy do Głogowa na turnus rekolekcyjno rehabilitacyjny dla młodzieży  niepełnosprawnej i wolontariuszy, zorganizowany przez Stowarzyszenie Centrum Ochotników Cierpienia.
W ramach turnusu odbyły się rekolekcje na temat tak ważnej obecności Ducha Świętego w naszym życiu, przeprowadzone przez ks. Radka i s.Beatę.

Diecezjalna Wieczerza Wigilijna CoC

10 grudnia po mszy świętej w kościele św. Józefa w Pomieczynie, Centrum Ochotników Cierpienia w miłym świątecznym klimacie, dzieliliśmy się opłatkiem, składając sobie piękne życzenia. Poetycko muzyczny program, przygotowany przez młodzież wprowadził nas w atmosferę oczekiwania na przyjście Zbawiciela! Przy choince, razem z zespołem z Pruszcza Gdańskiego prowadzonego przez Ewę Rzeszotarską, śpiewaliśmy kolędy, a młodzież z woluntariatu recytowała piękne wiersze o Bożym Narodzeniu. Również, pan Bronisław przedstawił nam swój autorski wiersz na temat przyjścia Jezusa, który rodzi się wśród ludzi, kiedy pomagamy sobie nawzajem, podając rękę bliźniemu!

"Mazowsze" w Pruszczu

          W ostatnią sobotę, na mszy św. o godz. 18.00 śpiewał u nas: Zespół Pieśni i Tańca MAZOWSZE. Na mszy śpiewał pieśni religijne, a po mszy św. krótki koncert pieśni ludowych.  Koncert był dedykowany osobom niepełnosprawnym i ich opiekunom, a szczególnie Stowarzyszeniu Centrum Ochotników Cierpienia Archidiecezji Gdańskiej. 

Trasa koncertowa Mazowsza jest związania z obchodami 100 lecia odzyskania niepodległości, ale i zespół Mazowsze ma również swój jubileusz, dlatego msza była również w intencji założycieli zespołu: śp. Miry Zimińskiej Segietyńskiej i Tadeusza Segietyńskiego.

Nasi w Głogowie

      W lipcu nasi niepełnosprawni ze wspólnoty COC (Centrum Ochotników Cierpienia) wyjechali na wczaso-rekolekcje połączone z rehabilitacją do Głogowa, gdzie znajduje się Dom „Uzdrowienie Chorych”. 

To cudowne miejsce jest oazą dla wszystkich niepełnosprawnych którzy jak tu przyjadą są ważni, bo to to wszystko dla nich i aby mogli się odbudować swoje zdrowie i wiarę w siebie, każdy w swoim zakresie i tempie. Opiekę duchową zapewnia ks. Grzegorz, który ostatnio prowadził u nas rekolekcje dla młodzieży i dzieci. Ośrodek powstał dzięki błogosławionemu kapłanowi Luigi Novarese.NA SKRÓTY
 

 

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA p.w. Krzyża Świętego w Pruszczu Gdańskim 

83-000 Pruszcz Gdañski, woj. pomorskie, Tel.: 58 682-22-58, email: biuro@pruszcz.diecezja.pl


Produkcja: 2013 - MembinaDesign.pl