Bracia: Ciało nie jest dla rozpusty, ale dla Pana, a Pan dla ciała. Bóg zaś i Pana wskrzesił, i nas również swą mocą wskrzesi z martwych. Czyż nie wiecie, że wasze ciała są członkami Chrystusa?   (1Kor 6,13c-15a)

Plan kolęd 18.01-2.02.2021

W bieżącym roku - ze względu na trudną sytuację epidemiczną - nie odbędzie się wizyta duszpasterska (czyli tzw. Kolęda) w tradycyjnej formie. Nie mniej jednak bardzo chcielibyśmy, aby Boże błogosławieństwo obficie spłynęło na wszystkich Parafian. Dlatego pragniemy zaprosić naszych Drogich Parafian - przedstawicieli rodzin na Mszę św. danego dnia o godz.1800, które sprawowane będą w intencji mieszkańców poszczególnych ulic i domów z wręczeniem wody święconej oraz modlitwy za rodzinę i błogosławieństwa domu.

KOMUNIKAT ADMINISTRATORA ARCHIDIECEZJI GDAŃSKIEJ

Pogorszyły się znacząco warunki epidemiczne, dlatego od 7 do 29 listopada 2020 r. obowiązuje przepis sanitarny, który dopuszcza w przestrzeni kościoła obecność 1 osoby na 15 m kw.
W związku z powyższym udzielam wszystkim katolikom archidiecezji gdańskiej oraz przebywającym na jej terenie dyspensy od obowiązku uczestniczenia w niedzielnej Mszy świętej. Dyspensy udzielam w jedności z biskupami innych diecezji w Polsce. Jest ona ważna aż do odwołania.
Równocześnie zachęcam do wspólnej modlitwy w domu, a także do korzystania z transmisji telewizyjnych, radiowych oraz internetowych Mszy świętej. Na ile to możliwe proszę również o materialne wsparcie własnej parafii i dzieł Kościoła w tym okresie.               / Gdańsk, dn. 7 listopada 2020 /
+Jacek Jezierski,  administrator archidiecezji gdańskiej

Radość Wszystkich Świętych

Uroczystość Wszystkich Świętych obchodzona jest ku czci tych wszystkich, którzy zostali zbawieni. 1 listopada wspominamy także tych, którzy są już w niebie, choć my nie znamy ich imienia. Być może jest to więc święto kogoś, kogo znaliśmy?

Proponujemy więc na tę okazję kazanie św. Jana Maria Vianney'a "O szczęściu świętych w niebie"

Światowy Dzień Misyjny 2020

„Oto ja, poślij mnie” to hasło tegorocznego Światowego Dnia Misyjnego, zwanego Niedzielą Misyjną.
Będzie on świętowany w Kościele powszechnym 18 października. W Polsce Niedziela Misyjna rozpoczyna Tydzień Misyjny. Nasze ofiary tworzą materialny fundusz solidarnościowy dzięki któremu nasi polscy misjonarze mogą ewangelizować i pomagać w wielu krajach.  Nasze modlitwy pomagają misjonarzom zarówno zakonym jak i świeckim.
W najbliższą niedzielę będziemy gościć misjonarza z Afryki, który osobiście zda nam relację ze swojej pracy na misjach. Ale i nasze bliskie otoczenie coraz częściej wymaga misji. Jak odpowiemy na wezwanie Boże?

Wizytacja kanoniczna

4 pażdziernika ks. bp Wiesław Szlachetka, biskup pomocniczy, przybył do naszej parafii z wizytą kanoniczną.
Podczas mszy św. dla dzieci wygłosiŁ kazanie, a na następnej mszy przewodniczył mszy św. na której ochrzcił czworo dzieci i poświęcił obraz św. Stanisława Kostki, patrona ministrantów, dzieci i młodzieży.
Po południu spotkał się z liderami grup duszpasterskich, a podczas mszy św. o godz. 16 udzielił Sakramentu Bierzmowania 47 młodym ludziom.
Zamieszczamy relację zdjęciową z tych pięknych wydarzeń.

LODOŁAMACZE 2020

Gala Finałowa Konkursu odbyła się 08.10.2020 r. na Zamku Królewskim w Warszawie, a tytuł Lodołamacza Specjalnego otrzymał nasz ks. Stanisław.
Nikogo, kto zna ks. Stanisława to nie dziwi i serdecznie księdzu proboszczowi gratulujemy.

Obłóczyny Kamila

W niedzielę, 4 października, w katedrze oliwskiej alumni roku III przyjęli strój duchowny – sutannę.
Wśród nich był nasz kleryk: Kamil.

Mszę św., podczas której odbył się obrzęd, obłóczyn odprawili w katedrze oliwskiej profesorowie i moderatorzy GSD. Przewodniczył jej ks. dr Krzysztof Kinowski, rektor GSD. Zamieszczamy krótką relację z tej uroczystości.

Pamiętajmy o nich w codziennej modlitwie prosząc o opiekę Najświętszej Maryi Panny.

Pielgrzymka do Trąbek

12-tego września w sobotę nawiedziła nas Gdańska Piesza Pielgrzymka do Trąbek.
Zatrzymali się u nas na krótki odpoczynek. Zamieszczamy kilka zdjęć z tej pielgrzymki.

Nasi Parafianie również pielgrzymowali do Matki Bożej trąbkowskiej z ks. Proboszczem.

38 Gdańska Piesza Pielgrzymka 2020

W tym roku nasza pielgrzymka będzie wyglądała zupełnie inaczej niż do tej pory. Przejdziemy Polskę w jednej grupie i do tego sztafetowej.
Pragnę zaprosić każdego do udziału w pojedynczym dniu pielgrzymowania na nogach i towarzyszenia duchowego w całości wydarzenia. Najdłuższa z pielgrzymek gdańskich na Jasną Górę w tym roku wyrusza po raz XXXVIII. Zawsze trwa od 28 lipca do 12 sierpnia. Ma do pokonania około 500 km.

Antywirus - Polecam

Piękny komentarz do niedzielnej ewangelii i nie tylko.
Marcin Jakimowicz pokazuje z innej perspektywy co sie liczy, jak motywować, jak odpowiedzieć Bogu, jak słuchać by być wolnym i pokornym.

Gorąco polecam całą serię komentarzy antywirusowych, które pomogą nam przeżyć Wielki Post w trudnym czasie.  Jest też coś specjalnego dla nas o Polakach...

83-000 Pruszcz Gdañski, woj. pomorskie, Tel.: 58 682-22-58