I rzekł do nich: "Pójdźcie za Mną, a uczynię was rybakami ludzi". Oni natychmiast, zostawiwszy sieci, poszli za Nim.       (Mt 4, 19-20)

Wizyta duszpasterska - Kolęda

Plan kolęd w tym tygodniu:
. Poniedziałek 27.01: 
ulica Cicha 1, 3, 5a; 
. Wtorek 28.01: ulica Cicha 5 i Cyprysowa 16;
. Środa 29.01:  ulica Cyprysowa 10, 12, 14;
. Czwartek 30.01: ulica Obr. Wybrzeża nr. 2, 1-27 (numery nieparzyste); 

Kolęda, to błogosławieństwo osób i mieszkań. Przypominamy ogólne zasady jak się przygotować i zachować podczas kolędowania ...

Rekolekcje formacyjne wspólnoty Całun Łaski

         Za nami cudowny, bogaty w łaski, czas rekolekcji formacyjnych „ Trzy kłody, którymi oddzielaliśmy się od Boga, drugiego człowieka i siebie samego.”, które odbyły się tradycyjnie w Warzenku, w dniach 20-22.09.2019 r.. Konferencje prowadził ks Krzysztof Grzemski. 
Rekolekcje miały za zadanie posprzątać w naszych sercach i przygotować nas do posługi ewangelizacyjnej REO, którą mamy prowadzić razem ze wspólnotą Źródło Wody Żywej na Rotmance od 10.10.2019r.

Niezwykły ksiądz gość

        W dzisiejsza niedzielę (ostatnia lipcowa) gościliśmy księdza dr. Olega Seweastianowicz z miejscowości Mir koło Nowogródka.
O sprawach wiary, Bogu Ojcu, a także o swoich parafianach z białoruskiego miasteczka Mir opowiada niezwykle emocjonalnie, ze swadą i humorem. Były momenty, że wierni w kościele szczerze się uśmiali. Ksiądz Oleg dostał się do szkoły teatralnej, bo istotnie talent ma niezwykły, ale Pan Bóg zarządził, aby z tym talentem Oleg został kapłanem, a nie aktorem. Znamy już takie przypadki w historii Kościoła.

Bł. Czesław Odrowąż - warto wiedzieć

       W naszym kościele od kilku lat jesteśmy w posiadaniu relikwi bł. Czesława i warto wiedzieć, coś więcej na temat tej sławnej i barwnej postaci, a jednocześnie możemy z wiarą polecać się jego wstawiennictwu. Dalej zamieszczamy kilka informacji nn temat jego życia.

Nasi w Lednicy

      W tym roku również ks. Darek wyjechał z naszą młodzieżą do Lednicy.
Z parafii pojechało 35 osób i jak widać na zdjęciach był to udany wyjazd.
Nie byli sami, przyjechało tam tysiące młodych ludzi.
A resztę sami zobaczcie...

Rezurekcje

W niedzielę radosnie witaliśmy Zmartwychwstanie Pańskie i teraz jesteśmy Świadkami Zmartwychwstałego.
 " Chrystus zmartwychwstał !  Alleluja !
         Prawdziwie Pan zmartwychwstał ! Alleluja ! "

Poniżej zamieszczamy zdjęcia z naszych Rezurekcji

Droga krzyżowa w Pruszczu

W Piątek 13 kwietnia ulicami Pruszcza przeszła droga krzyżowa mieszkańców obu parafii.

Ropoczęcie w kościele MBNP, zakończenie w kościele Podwyższenia Krzyża. Pogoda, niesienie dużego krzyża, wspólne śpiewy to wszystko tworzyło wspaniałą atmosferę i okazję do przeżycia tego specjalnego czasu. Potem była adoracja krzyża i okazja do spowiedzi. A jak było sami zobaczcie...

Koncert zespołu "Mazowsze" na 15 lecie COC

            W poniedziałek 11 lutego w Światowy Dzień Chorego mieliśmy niesamowitą okazję, by wspólnie świętować.  Wiele osób w szczególnosci należących do Centrum Ochotników Cierpienia COC oraz zaangażowanych w  pomoc niepełnosprawnym, nie tylko z naszej parafii, ale z całego Pomorza miało okazję posłuchać wspaniałego koncertu zespołu Mazowsze, który odbył się w Filharmonii Bałtyckiej. 

Medal dla ks. Stanisława

            Jesteśmy dumni z naszego ks. proboszcza, bo dziś goszczący w naszej parafii ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski ujawnił, komu ten wspaniały medal został przyznany w tym roku. Uroczystość odbędzie się 18 marca w Krakowie.

To szczególna nagroda, „Laureatami Medalu św. Brata Alberta są osoby, które z własnej inicjatywy i bezinteresownie pomagają niepełnosprawnym”. 

Jasełka Dzieci Bożych Nazaret

        Jak co roku Wspólnota Dzieci Bożych "Nazaret" zaprezentowały w auli Domu Katechetycznego po mszy dla przedszkolaków Jasełka.

Tegoroczne bożonarodzeniowe przedstawienie nawiązywało do współczesności. Wół i osioł, ci sami, którzy byli świadkami narodzenia Jezusa w Betlejem, w magiczny sposób trafili z nieba m.in. na ulicę handlową pewnego miasta. Przyglądali się przedświątecznej gorączce. Ludziom obładowanym paczkami, handlarzom nawołującym... Towarzyszy temu wielki harmider. Nie widać ducha świąt Bożego Narodzenia. Na szczęście historia ma radosne zakończenie, ponieważ wszyscy odnajdują pokój w sercach...         Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.NA SKRÓTY
 

 

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA p.w. Krzyża Świętego w Pruszczu Gdańskim 

83-000 Pruszcz Gdañski, woj. pomorskie, Tel.: 58 682-22-58, email: biuro@pruszcz.diecezja.pl


Produkcja: 2013 - MembinaDesign.pl