Jezus powiedział do Nikodema: "Tak Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne. (J 3,16)

Bierzmowanie 2023 - relacja


          W czwartek 18-go maja ks. bp. Piotr Przyborek udzielił sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży podczas mszy świętej o godz. 18.00. Ufamy, że z wiarą przyjęty Duch Święty odmieni ich życie, a Boża moc sprawi, że szarość życia zniknie, a miłość wypełni każdą minutę radością.

Poniżej zamieszczamy krótką fotorelację z tej uroczystości.

Niedziela Palmowa 2023

 

     Tegoroczna Niedziela Palmowa i procesja była imponująca.
Wspaniałe palmy, niesione przez ministrantów, dzieci i wiernych.
Naprawdę tłumy ludzi i ten entuzjazm, pomimo jednak zimnej pogody.
Zamieszczamy relację zdjęciową ku pamęci i dla tych, którzy stracili okazję...

Kolęda ks. bpa Wiesława

 

         23 stycznia ks. bp Wiesław Szlachetka przybył z kolędą do naszej parafi.
Jak widać na zdjęciach był serdecznie powitany i ugoszczony na plebani.

XXIII Olimpiada Sportowa dla Niepełnosprawnych 2022

       Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią w sobotę 19.11.2022 w  Szkole Podstawowej nr 3 w Pruszczu Gdańskim odbyła się XXIII Olimpiada Sportowa dla Niepełnosprawnych. Organizatorem jest Stowarzyczenie Centrum Ochotników Cierpienia Archidiecezji Gdańskiej ze wsparciem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

To było wielkie święto dla uczestników Olimpiady, kiedy podczas różnych konkurencji sportowych, dzieci, młodzież, dorośli i seniorzy zdobywali medale i dyplomy. Było wiele emocji i radości, a szczegóły zobaczcie w relacji zdjęciowej.

Blask Prawdy - List pasterski Episkopatu Polski


        Dziś w niedzielę 9 października odczytany jest List Episkopatu Polski precyzyjnie analizujący aktualną sytuację Kościoła I Katolików w Polsce.
Warto na spokojnie się przyjrzeć tej analizie, spróbować zrozumieć i doczytać szczegóły.
Jestem przekonany, że od tego zrozumienia na czym polega kryzys prawdy i związek prawdy z wolnością wyboru zależą nasze decyzje na przyszłość. Są również wskazówki jak wyjść z tej matni poprzez kształtowanie sumienia.

Pielgrzymi w Pruszczu

        W czwartek gościliśmy pielgrzymów z 40 Gdańskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę.
Przyszło ok 250 osób, którzy na swoim pierwszym odpoczynku rozłożyli sie wokół kościoła na trawniku i ławkach.
Nasi parafianie przygotowali kanapki, ciasta i napoje. Doniesiono nam, że zmęczonym pielgrzymom że wszystko smakowało wyśmienicie.
Dziękujemy naszym parafianom w imieniu pielgrymów za serce i życzliwość.
Sami zobaczcie co się działo. Mamy relację zdjęćiową z pielgrzymki i gościny.

Mamy nowego biskupa ks. Piotra

        Ojciec Święty Franciszek mianował ks. Piotra PRZYBORKA, dyrektora wydziału duszpasterskiego kurii metropolitalnej w Gdańsku-Oliwie, biskupem pomocniczym archidiecezji gdańskiej.
Skąd go znamy, jak go poznać?
Przez ostatnie lata posługiwał w kilku parafiach w Gdańsku, Gdyni, Redzie oraz Rumi. Od 2021 r. jest dyrektorem Wydziału Duszpasterskiego Kurii Metropolitalnej i posługuje w parafii archikatedralnej w Gdańsku-Oliwie. Jest założycielem i dyrektorem Szkoły Biblijnej archidiecezji gdańskiej oraz redaktorem naczelnym kwartalnika biblijnego "Galilea. Tajemnice Pisma Świętego" które to pismo znamy. Pomódlmy się w intencji biskupa nominata !  Z pewnością tego potrzebuje. :)

PODZIĘKOWANIE ZA OTWARTE SERCA

 
         Nasi parafianie przyjęli ponad 960 uchodźców w tym 160 dzieci. Arcybiskup Tadeusz Wojda SAC bardzo dziękuje wszystkim, którzy włączyli się w pomoc mieszkańcom Ukrainy i okazanie serca. Poniżej znajduje się treść listu Arcybiskupa, który został skierowanych do wiernych naszej archidiecezji.

Pomoc Ukraińcom

            Nasza parafia właczyła się w pomoc i wysłała na Ukrainę wózki inwalidzkie, kule, laski i balkoniki, które zostały zawiezione do Sambora dla armii ukraińskiej. Nasi parafianie włączyli się w pomoc uciekinierom i przyjęli pierwsze rodziny. Kto mógłby przyjąć następnych uchodźców lub też jako woluntariusz, wspomóc organizowanie pomocy uchodźcom niech się zgłosi w kancelarii lub do zakrystii.
Od poniedziałku 7 marca, w naszym mieście z inicjatywy samorządu powstanie Miejski Punkt Konsultacyjny dla Uchodźców z Ukrainy.

Czuwajcie więc i módlcie się w każdym czasie ...

          Gdyby dosłownie tłumaczyć ten tekst z greki to trzeba by przetłumaczyć:
                        “czuwajcie w każdym czasie modląc się”.
Idzie o to, że formą czuwania dla chrześcijanina jest modlitwa. To nie jest określenie: czuwa to znaczy nie śpi, i od czasu do czasu się pomodli, jak go coś przestraszy. Chrześcijanin czuwa w ten sposób, że się modli. To jest nasza forma czuwania.NA SKRÓTY
 

 

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA p.w. Krzyża Świętego w Pruszczu Gdańskim 

83-000 Pruszcz Gdañski, woj. pomorskie, Tel.: 58 682-22-58


Produkcja: 2013 - MembinaDesign.pl