A Jezus rzekł: "Przyszedłem na ten świat, aby przeprowadzić sąd, żeby ci, którzy nie widzą, przejrzeli, a ci, którzy widzą, stali się niewidomymi". (J9,40)

Antywirus - Polecam

Piękny komentarz do niedzielnej ewangelii i nie tylko.
Marcin Jakimowicz pokazuje z innej perspektywy co sie liczy, jak motywować, jak odpowiedzieć Bogu, jak słuchać by być wolnym i pokornym.

Gorąco polecam całą serię komentarzy antywirusowych, które pomogą nam przeżyć Wielki Post w trudnym czasie.  Jest też coś specjalnego dla nas o Polakach...

" 3 MARIE" spektakl - oratorium

      Prapremiera spektaklu 5 kwietnia 2020 g. 19.00 Kościół Podwyższenia Krzyża Św. w Pruszczu Gdańskim

Przedstawienie opowiada historię tytułowych kobiet: Marii - Matki Bożej, Marii Magdaleny i Marii Kleofasowej towarzyszących Jezusowi w jego męce i zmartwychwstaniu.

Spektakl nawiązuje do późnośredniowiecznego zabytku - poliptyku "Ukrzyżowanie" pochodzącego z kościoła, w którym odbędzie się premiera spektaklu,a który obecnie znajduje się w Muzeum Narodowym w Warszawie.

Posłuchaj i zobacz zapowiedź: TU

Rekolekcje formacyjne wspólnoty Całun Łaski

         Za nami cudowny, bogaty w łaski, czas rekolekcji formacyjnych „ Trzy kłody, którymi oddzielaliśmy się od Boga, drugiego człowieka i siebie samego.”, które odbyły się tradycyjnie w Warzenku, w dniach 20-22.09.2019 r.. Konferencje prowadził ks Krzysztof Grzemski. 
Rekolekcje miały za zadanie posprzątać w naszych sercach i przygotować nas do posługi ewangelizacyjnej REO, którą mamy prowadzić razem ze wspólnotą Źródło Wody Żywej na Rotmance od 10.10.2019r.

Niezwykły ksiądz gość

        W dzisiejsza niedzielę (ostatnia lipcowa) gościliśmy księdza dr. Olega Seweastianowicz z miejscowości Mir koło Nowogródka.
O sprawach wiary, Bogu Ojcu, a także o swoich parafianach z białoruskiego miasteczka Mir opowiada niezwykle emocjonalnie, ze swadą i humorem. Były momenty, że wierni w kościele szczerze się uśmiali. Ksiądz Oleg dostał się do szkoły teatralnej, bo istotnie talent ma niezwykły, ale Pan Bóg zarządził, aby z tym talentem Oleg został kapłanem, a nie aktorem. Znamy już takie przypadki w historii Kościoła.

Bł. Czesław Odrowąż - warto wiedzieć

       W naszym kościele od kilku lat jesteśmy w posiadaniu relikwi bł. Czesława i warto wiedzieć, coś więcej na temat tej sławnej i barwnej postaci, a jednocześnie możemy z wiarą polecać się jego wstawiennictwu. Dalej zamieszczamy kilka informacji nn temat jego życia.

Nasi w Lednicy

      W tym roku również ks. Darek wyjechał z naszą młodzieżą do Lednicy.
Z parafii pojechało 35 osób i jak widać na zdjęciach był to udany wyjazd.
Nie byli sami, przyjechało tam tysiące młodych ludzi.
A resztę sami zobaczcie...

Rezurekcje

W niedzielę radosnie witaliśmy Zmartwychwstanie Pańskie i teraz jesteśmy Świadkami Zmartwychwstałego.
 " Chrystus zmartwychwstał !  Alleluja !
         Prawdziwie Pan zmartwychwstał ! Alleluja ! "

Poniżej zamieszczamy zdjęcia z naszych Rezurekcji

Droga krzyżowa w Pruszczu

W Piątek 13 kwietnia ulicami Pruszcza przeszła droga krzyżowa mieszkańców obu parafii.

Ropoczęcie w kościele MBNP, zakończenie w kościele Podwyższenia Krzyża. Pogoda, niesienie dużego krzyża, wspólne śpiewy to wszystko tworzyło wspaniałą atmosferę i okazję do przeżycia tego specjalnego czasu. Potem była adoracja krzyża i okazja do spowiedzi. A jak było sami zobaczcie...

Koncert zespołu "Mazowsze" na 15 lecie COC

            W poniedziałek 11 lutego w Światowy Dzień Chorego mieliśmy niesamowitą okazję, by wspólnie świętować.  Wiele osób w szczególnosci należących do Centrum Ochotników Cierpienia COC oraz zaangażowanych w  pomoc niepełnosprawnym, nie tylko z naszej parafii, ale z całego Pomorza miało okazję posłuchać wspaniałego koncertu zespołu Mazowsze, który odbył się w Filharmonii Bałtyckiej. 

Medal dla ks. Stanisława

            Jesteśmy dumni z naszego ks. proboszcza, bo dziś goszczący w naszej parafii ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski ujawnił, komu ten wspaniały medal został przyznany w tym roku. Uroczystość odbędzie się 18 marca w Krakowie.

To szczególna nagroda, „Laureatami Medalu św. Brata Alberta są osoby, które z własnej inicjatywy i bezinteresownie pomagają niepełnosprawnym”. NA SKRÓTY
 

 

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA p.w. Krzyża Świętego w Pruszczu Gdańskim 

83-000 Pruszcz Gdañski, woj. pomorskie, Tel.: 58 682-22-58, email: biuro@pruszcz.diecezja.pl


Produkcja: 2013 - MembinaDesign.pl