Zachęcam was zatem ja, więzień w Panu, abyście postępowali w sposób godny powołania, do jakiego zostaliście wezwani, z całą pokorą i cichością, z cierpliwością, znosząc siebie nawzajem w miłości.       (Ef, 4, 1-6 )

Pielgrzymka: Ściana Wschodnia Polski

Serdecznie zapraszam na tę wycieczko-pielgrzymkę !
Program jest bardzo bogaty, a cena zawiera to co w programie i nie zbieramy nic dodatkowo.

Trasa: Drohiczyn, Leśna Podlaska, Kodeń, Jabłeczna, Kostomłoty, Pratulin, Grabarka, Hajnówka, Białowieża, Bohoniki, Sokółka, Białystok, Suchowola, Wigry, Stoczek Klasztorny.

Termin: wyjazd 27 sierpnia( poniedziałek), powrót 01 września ( sobota)

Pielgrzymka do Matki Boskiej z Guadalupe

Cel pielgrzymki: Meksyk – 12dni, samolot

Termin: 07 – 18.03.2019

Planowane miejsca: MEXICO CITY, GUADALUPE, PUEBLA – TENANGO DEL AIRE, TEOTIHUACAN, TULA – QUERETARO, CUERNAVACA – CACAHUAMILPA, TAXCO, ACAPULCO

Nazaret w Piwnicznej

Nasza wspólnota Dzieci Bożych - Nazaret  wyjechała w góry do Piwnicznej z ks. Robertem.
      W miarę jak będą przysyłać wiadomości będziemy zamieszczać relację i zdjęcia.
Mamy juz kolejne zdjęcia z Piwnicznej, Zakopanego i z wizyty u Cystersów.

Święto MB Nieustającej Pomocy

27 czerwca obchodzimy święto tak gorąco czczonej przez nas Matki Bożej Nieustającej Pomocy, której nabożeństwo odprawiamy w każdą środę nie tylko w naszym kościele, ale na całym Pomorzu. Ale skąd się wziął ten obraz i te szczególne przywiązanie i gorąca modlitwa. Jaka jest historia obrazu i jak odczytać znaczenie tej starożytnej ikony.

Pierwsza Komunia w naszej parafii

Pierwsza Komunia Św. jest świętem nie tylko dla dzieci i ich rodzin, lecz również dla całej wspólnoty parafialnej. Do stołu Panskiego po raz pierwszy przystąpiło 130 dzieci. Szczególnie piękny i symboliczny był ustrojony ołtarz w kształcie łodzi i sieci do której Pan Jezus łowi czyste serca naszych pociech, które przyniosły po pierwszej sobotniej spowiedzi.

Do Granic

W Różaniec do granic włączyło się wielu naszych parafian. Modlono się w 320 kościołach stacyjnych na terenie 22 diecezji. Sens tego wydarzenia, to odpowiedź na prośbę o codzienne odmawianie różańca, którą Matka Boża miała wyrazić 140 lat temu w Gietrzwałdzie i 100 lat temu w Fatimie.
              W akcję włączyła się również Polonia za granicami, dlatego zamieszczamy mapę w ilu miejscach na świecie podjęto trud modlitwy i zdjęcia od zaprzyjaźnionych misjonarzy Bernardynów z Buenos Aires, którzy z młodzieżą włączyli się w akcję.

Brać krzyż swój - kazanie ks. Mariana

Krzyż to znak całkowitego przyjęcia woli Ojca. Co dziś jest moim krzyżem? Jaki jest mój stosunek do tej rzeczywistości, którą określam „mój krzyż’?  Akceptacja krzyża jest owocem przebaczenia. Jeśli oburzam się, buntuje się na swój krzyż to warto postawić sobie pytanie: Komu jeszcze nie wybaczyłem jego przewinień względem mnie? A może to ja nie chcę przebaczyć? A kogo powinienem prosić o przebaczenie? Te pytania powinniśmy sobie zadać, a pomocą dla nas może być właśnie to kazanie księdza Mariana. Format zapisu oryginalny, pozwala zatrzymać się i przemyśleć...

Rodzina Rodzinie

Syryjczycy w Aleppo:  80% Syryjczyków żyje w ubóstwie, co trzecie gospodarstwo domowe jest zadłużone. Pomocy humanitarnej potrzebuje ponad 13 milionów ludzi, w tym 6 milionów dzieci z 18 mln obecnych mieszkańców Syrii.

Nasza parafia podjęła to wyzwanie.

Turniej szachowy w naszej parafii

Kolejny turniej zorganizowany przez Nasz klub przeszedł do historii. Tradycyjnie frekwencja dopisała, na starcie stanęło 78 zawodników. To wielkie święto dla naszego klubu, naszej parafii. Po raz kolejny przyjechali do nas goście z całego województwa pomorskiego. Po raz pierwszy również gościliśmy zawodników klubu Gambit Świecie.