Bracia: Jeżeli Bóg z nami, któż przeciwko nam? On, który nawet własnego Syna nie oszczędził, ale Go za nas wszystkich wydał, jakże miałby nam wraz z Nim i wszystkiego nie darować?
(Rz 8, 31b-34)

Pierwszy śnieg nocą

Grudzień 2018. Dzięki uprzejmości i dobremu oku Grzegorza Ostrowskiego, mamy piękne i tajemnicze zdjęcia naszego kościoła zimową porą, kiedy spadł pierwszy snieg. Przy okazji widać jak nam wypiękniał. :)

Zakończyliśmy III etap renowacji kościoła

          Położono nowy dach i wykonano odnowienie ściany szczytowej nawy głównej wraz z ozdobnymi kraftwerkami i okienkami.
Wymieniono też orynnowanie co wreszcie po zdjęciu rusztowań pięknie się prezentuje.  Zamieszczamy kilka zdjęć jak to wyglądało przed i z okresu budowy oraz po zakończeniu prac.

Prace konserwatorsko – restauratorskie wykonane w 2017 r.

       W ramach zrealizowanego w 2017 r. zadania pn.: Kościół pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Pruszczu Gdańskim. Kompleksowe prace konserwatorsko-restauratorskie kościoła - etap II. Konserwacja ścian wzdłużnych nawy głównej korpusu wraz z wymianą pokrycia dachowego nad nawą główną i nawami bocznymi korpusu w zakresie działań objętych dotacją: 
• Gminy Miejskiej Pruszcz Gdański, 
• Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego,
• Samorządu Województwa Pomorskiego,  a także ofiarności parafian

"Ksiądz w smoczej jamie"

           W naszej bibliotece w Pruszczu Gdańskim odbyło się spotkanie z autorem książki o księdzu Józefie Walągu. Mało znaną historię życia wielkiego i bliskiego naszemu sercu kapłana, który był członkiem sztabu AK, walczył jako żołnierz niezłomny przedstawił Jan Hlebowicz autor najnowszej książki o księdzu, który tak wielu z nas chrzcił i wprowadzał do Kościoła.

Książka ta jest dostępna w naszej Bibliotece Miejskiej. Tę wspaniałą pozycję wydał urząd naszego miasta, aby uczcić pamięć wielkiej osobowości naszej historii.

Poniżej zamieszczamy kalendarium i kilka historycznych zdjęć zamieszczonych w książce.

Majowe: zaproszenie do kapliczki

         Czy wiesz, że na osiedlu "Przy Torze" jest kapliczka, która powstała jako wotum wdzięcznosci mieszkańców z inicjatywy Piotra Karmazyna, który doprowadził sprawy do pięknego końca. 30 kwietnia 2016r kapliczka została poświęcona, przez ks. Stanisława naszego proboszcza i jego gościa z Chin ks. Józefa.

Figura w kapliczce przedstawia Matkę Bożą Niepokalanie Poczętą (z Lourdes)

Okoliczni mieszkańcy zbieraja się przy tej kapliczce o godz. 19, by odprawićnabożeństwa majowe


NA SKRÓTY
 

 

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA p.w. Krzyża Świętego w Pruszczu Gdańskim 

83-000 Pruszcz Gdañski, woj. pomorskie, Tel.: 58 682-22-58


Produkcja: 2013 - MembinaDesign.pl