"Uważajcie, czuwajcie, bo nie wiecie, kiedy czas ten nadejdzie... z wieczora czy o północy, czy o pianiu kogutów, czy rankiem. By niespodzianie przyszedłszy, nie zastał was śpiących.".
                                                   (Mk 13, 33-36)

JPII w sejmie o wolności

         W dniu świętowania niepodległości Polski, naszej ojczyzny przypominamy przemówienie ojca świętego, które nie tylko okazało się prorocze, ale daje drogowskazy na dzisiejszą burzliwą rzeczywistość. Jego wypowiedź jest kluczem do zrozumienia dzisiejszych kryzysów i konfliktów. Precyzyjnie wskazuje żródła problemów i zagrożeń, definiuje zarówno demokrację jak i wolność, którą tak łatwo dziś się szafuje. Podkreśla jak ważne jest żeby "Wszelkie prawo ustanowione było z myślą o człowieku", a nie o chwilowych i partykularnych interesach. Warto posłuchać tego, który w sercu nosił nas wszystkich i zabiegał wszędzie o dobro Polski. Posłuchaj ...

Premiera koncertu "Rosarium dla świata"

         W niedzielę 17 maja o godz. 20.30 mieliśmy piękne wydarzenie muzyczne i artystyczne: premiera koncertu "Rosarium dla świata"

To modlitwa różańcem w formie najpiękniejszych utworów muzyki klasycznej zarówno dawnej ale również nowsze mniej znane kompozycje w ambitnym wykonaniu naszych przyjaciół - pruszczańskim zespołem Les Femmes, który znamy z koncertów na Kochanowskiego. Liczy się również intencja za świat i zakończenie pandemii.

 Posłuchajcie a raczej módlmy się razem z artystami w zachwycie uwielbienia dla Niepokalanej !

Od czego jest rodzina?

Przypominamy kazanie Ks. Piotr Pawlukiewicza - o miłości prawdziwej, która jest jak poligon.  :)
Czyli jak przetrwać trudności, które przecież przyjdą, bo warto, bo sakrament, bo miłość działa.

Odszedł ks. Piotr Pawlukiewicz

 

      Dziękując Bogu za jego posługę publikujemy jeden z ostatnich wywiadów, pokazujących jakim był prawdziwym człowiekiem, kapłanem, dzieckiem Bożym. W prostych słowach i przykładach tłumaczył nam skomplikowane duchowe dylematy.
Módlmy się, aby łaskawy i miłosierny Bóg przyjął go do siebie.

Bóg Ojciec mówi do swoich dzieci

       Zachęceni przez ks. dr. Olega Sewastianowicza polecamy audiobook prezentujący treść objawień prywatnych siostry Eugenii Elisabetty Ravasio.
To mało znane ale bardzo interesujące objawienia, bo jedyne, kiedy sam Bóg Ojciec ukazał się i przemawiał. Objawienia te obroniły się dziełem, które sprawiło tak wiele dobra społecznego. Jest też obraz - ikona Boga Ojca, która powstała na życzenie i dzięki tym objawieniom.

Gościmy

Odwiedza nas:

5
gości

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA p.w. Krzyża Świętego w Pruszczu Gdańskim 

83-000 Pruszcz Gdañski, woj. pomorskie, Tel.: 58 682-22-58


Produkcja: 2013 - MembinaDesign.pl