Bracia: Jeżeli Bóg z nami, któż przeciwko nam? On, który nawet własnego Syna nie oszczędził, ale Go za nas wszystkich wydał, jakże miałby nam wraz z Nim i wszystkiego nie darować?
(Rz 8, 31b-34)

Będziesz miłował

 
Co to dla mnie znaczy? Czy umiem to wezwanie odczytać?
Śp. Ks. Pawlukiewicz pięknie nas odkłamuje i stawia w prawdzie naszych pokus.
A Bóg wymaga od nas wyłączności, obiecując przy tym wszystko. Tylko czy zaufamy by przyjąć tak wielki dar? Czy pozwolimy Bogu się nasączyć Jego Miłością, by nabrało dla nas smaku?

Jak wygrać walkę o dusze młodzieży

        To nie jest tak, że młody człowiek powie z dnia na dzień: „nie wierzę w Boga”.
Musiało wcześniej dojść do wielu wydarzeń, które, niezauważone lub zbagatelizowane przez rodziców czy wychowawców, doprowadziły do duchowej katastrofy.
Jakie znaki świadczą o poważnych problemach duchowych młodych ludzi? Jak im zapobiegać?
Które problemy są psychicznymi, a które duchowymi? Jak „odbić" dziecko złemu duchowi? - radzi ks. Sławomir Kostrzewa.

JPII w sejmie o wolności

         W dniu świętowania niepodległości Polski, naszej ojczyzny przypominamy przemówienie ojca świętego, które nie tylko okazało się prorocze, ale daje drogowskazy na dzisiejszą burzliwą rzeczywistość. Jego wypowiedź jest kluczem do zrozumienia dzisiejszych kryzysów i konfliktów. Precyzyjnie wskazuje żródła problemów i zagrożeń, definiuje zarówno demokrację jak i wolność, którą tak łatwo dziś się szafuje. Podkreśla jak ważne jest żeby "Wszelkie prawo ustanowione było z myślą o człowieku", a nie o chwilowych i partykularnych interesach. Warto posłuchać tego, który w sercu nosił nas wszystkich i zabiegał wszędzie o dobro Polski. Posłuchaj ...

Zrozumieć Liturgię Mszy Świętej

          Kilka lat temu w adwencie mieliśmy rekolekcje, które głosił nam posługujący w Krakowie na Skałce ojciec Zbigniew Ptak, paulin. Były to szczególne rekolekcje, bo z powodu pandemii mogła w nich uczestniczyć ograniczona liczba osób.
Temat nauk był bardzo ciekawy i dotyczący serca naszej wiary, czyli zrozumienia liturgii mszy św, tak by świadomie przeżywać kolejne jej części i rozumieć znaczenie duchowe wydarzenia, w którym uczestniczymy.
     Ze względu na osoby chore i zatrzymane na kwarantannach oraz limity ilościowe uczestników, ojciec rekolekcjonista udostępnił nam nagranie, by również nieobecni mogli czerpać z tych cennych pouczeń.
Zamieszczamy dzisiaj kolejne części do posłuchania !

Premiera koncertu "Rosarium dla świata"

         W niedzielę 17 maja o godz. 20.30 mieliśmy piękne wydarzenie muzyczne i artystyczne: premiera koncertu "Rosarium dla świata"

To modlitwa różańcem w formie najpiękniejszych utworów muzyki klasycznej zarówno dawnej ale również nowsze mniej znane kompozycje w ambitnym wykonaniu naszych przyjaciół - pruszczańskim zespołem Les Femmes, który znamy z koncertów na Kochanowskiego. Liczy się również intencja za świat i zakończenie pandemii.

 Posłuchajcie a raczej módlmy się razem z artystami w zachwycie uwielbienia dla Niepokalanej !

Gościmy

Odwiedza nas:

13
gości

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA p.w. Krzyża Świętego w Pruszczu Gdańskim 

83-000 Pruszcz Gdañski, woj. pomorskie, Tel.: 58 682-22-58


Produkcja: 2013 - MembinaDesign.pl