Zachęcam was zatem ja, więzień w Panu, abyście postępowali w sposób godny powołania, do jakiego zostaliście wezwani, z całą pokorą i cichością, z cierpliwością, znosząc siebie nawzajem w miłości.       (Ef, 4, 1-6 )

O ziarnku gorczycy - Pawlukiewicz

               Dzisiejsze niedzielne czytania skłaniają do refleksji nad tym co wydaje się małe a Bóg przemienia. Jest też o adoracji, czyli jak mądrze tracić czas przed Najświętrzym Sakramentem, bo pozwalamy wzrastać Królestwu Bożemu. Ta nasza bezsilność ziarnka gorczycy pozwala Bożej Łasce działać.

Polecam do posłuchania...

Co wiem o Duchu Świętym?

 ks. Piotr Pawlukiewicz zadaje trudne pytania:  Co wiem o Duchu Świętym? Do czego jest mi On potrzebny? Uczestniczę we Mszy Świętej, modlę się, wypełniam przykazania, czy to nie wystarczy? Duch Święty to mądrość Boga, to On ma moc ożywiania naszej modlitwy, wiary, życia. Musimy tylko pozwolić Mu uruchomić moc Jego działania w nas.

Następne kazanie ks. Piotra Pawlukiewicza o tym, Kim jest i do czego nam jest potrzebny Duch Święty? Posłuchajmy ...

Nowa konferencja ks. Andrzeja

   19 kwietnia ksiądz Andrzej znowu miał bardzo aktualną katechezę
pt. "Niby żyje, a jednak martwy - jak wskrzesić swoje życie duchowe".

Znajdziesz w niej jak ożywiac i przyjmowiać swoją wiarę. Jakie trudności napotykamy i jak je pokonywać. Ile krzyżyków trzeba na sobie powiesić, aby mieć wiarę i to co najważniejsze czyli o przyjaźni z Jezusem. 

Konferencję znaleźć na stronie wspólnoty Całun Łaski  (zakładka: Grupy Parafialne).   Ci którzy nie mieli okazji być na konferencji mogą ją też wysłuchać ...

Jeśli nie zaczniesz oddychać Duchem Świętym...

         Ks. Piotr Pawlukiewicz w swojej homilii: "Jeśli nie zaczniesz oddychać Duchem Świętym, udusisz się samym sobą" przygotowuje nas na Piędziesiątnicę. 
W oczekiwaniu na Zesłanie Ducha świętego przypomnijmy sobie czym to grozi. 
A tu ... Duch Św. zajmuje się utylizacją odpadów. Czy pozwolimy się oczyścić? Czy odważymy się otworzyć na przemianę życia, by oczyścić nasze serce?

Rekolekcje ostatniej szansy

      Proponuję posłuchać jeszcze rekolekcje wielkopostne w Radzyniu Podlaskim.
Prosty ksiądz, głosi młodym i starym od serca.

Ks. Tomasz Kostecki jest warty posłuchania !

Gościmy

Odwiedza nas:

1
gości

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA p.w. Krzyża Świętego w Pruszczu Gdańskim 

83-000 Pruszcz Gdañski, woj. pomorskie, Tel.: 58 682-22-58, email: biuro@pruszcz.diecezja.pl


Produkcja: 2013 - MembinaDesign.pl