A Jezus rzekł: "Przyszedłem na ten świat, aby przeprowadzić sąd, żeby ci, którzy nie widzą, przejrzeli, a ci, którzy widzą, stali się niewidomymi". (J9,40)

Od czego jest rodzina?

Przypominamy kazanie Ks. Piotr Pawlukiewicza - o miłości prawdziwej, która jest jak poligon.  :)
Czyli jak przetrwać trudności, które przecież przyjdą, bo warto, bo sakrament, bo miłość działa.

Bóg Ojciec mówi do swoich dzieci

       Zachęceni przez ks. dr. Olega Sewastianowicza polecamy audiobook prezentujący treść objawień prywatnych siostry Eugenii Elisabetty Ravasio.
To mało znane ale bardzo interesujące objawienia, bo jedyne, kiedy sam Bóg Ojciec ukazał się i przemawiał. Objawienia te obroniły się dziełem, które sprawiło tak wiele dobra społecznego. Jest też obraz - ikona Boga Ojca, która powstała na życzenie i dzięki tym objawieniom.

Pomódl się za dusze czyśćcowe

       Katechizm KK zachęca nas do modlitwy za dusze czyściowe, a święci opisują jak straszne jest piekło, ale i ból którego doświadczają dusze w czyścu. Możemy to zmienić.
Św. Faustyna prosiła o odmawianie Koronki do Miłosierdzia Bożego w oktawie święta Wszystkich Świętych. O różaniec za dusze czyściowe prosiła Matka Boża dzieci w Fatimie, które bardzo poważnie podjęły to wezwanie.  Maria Simma dała świadectwo jak bardzo modlitwa duszom czyściowym jest pomocna - polecam książeczkę o niej. 
Ostatnio pojawiło się kilka książek o Natuzzie Evolo - stygmatyczce z Calabrii, która przybliża nam jak się modlić za dusze i jak bardzo nasze dobre uczynki i ofiary są skuteczne po tamtej stronie.       Nie zwlekajmy z modlitwą i pomocą duszom !

Konferencja o Miłości

        Ks. Prof. Andrzej Zwoliński w twardych bezpośrednich słowach sprowadza nas na ziemię, by wreszcie przejąć się i piękne wielkie słowa zamienić na drobne na co dzień.

O miłości, która się wyraża konkretem.
Polecam!

Bóg nie jest Bogiem umarłych ale żywych

     Przyjaciel naszego proboszcza ks. bp. Krzysztof Zadarko wyjaśnia fundamenty naszej wiary o śmierci i zmartwychwstaniu.  Pokazuje co przeinaczamy w naszych opiniach, a co jest prawdziwą nadzieją chrześcijanina oraz jak odkryć dynamizm naszej wiary. 

Pobierz, Posłuchaj, podziel się dobrym słowem: 

Gościmy

Odwiedza nas:

4
gości

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA p.w. Krzyża Świętego w Pruszczu Gdańskim 

83-000 Pruszcz Gdañski, woj. pomorskie, Tel.: 58 682-22-58, email: biuro@pruszcz.diecezja.pl


Produkcja: 2013 - MembinaDesign.pl