W tym przejawia się miłość, że nie my umiłowaliśmy Boga, ale że On sam nas umiłował i posłał Syna swojego jako ofiarę przebłagalną za nasze grzechy. (1 J 4,10)

Jak wygrać walkę o dusze młodzieży

        To nie jest tak, że młody człowiek powie z dnia na dzień: „nie wierzę w Boga”.
Musiało wcześniej dojść do wielu wydarzeń, które, niezauważone lub zbagatelizowane przez rodziców czy wychowawców, doprowadziły do duchowej katastrofy.
Jakie znaki świadczą o poważnych problemach duchowych młodych ludzi? Jak im zapobiegać?
Które problemy są psychicznymi, a które duchowymi? Jak „odbić" dziecko złemu duchowi? - radzi ks. Sławomir Kostrzewa.

Zrozumieć Liturgię Mszy Świętej - ciąg dalszy

           W adwencie mieliśmy rekolekcje, które głosił nam posługujący w Krakowie na Skałce ojciec Zbigniew Ptak, paulin.
Były to szczególne rekolekcje, bo z powodu pandemii mogła w nich uczestniczyć ograniczona liczba osób.
Temat nauk był bardzo ciekawy i dotyczący serca naszej wiary, czyli zrozumienia liturgii mszy św, tak by świadomie przeżywać kolejne jej części i rozumieć znaczenie duchowe wydarzenia, w którym uczestniczymy.
     Ze względu na osoby chore i zatrzymane na kwarantannach oraz limity ilościowe uczestników, ojciec rekolekcjonista udostępnił nam nagranie, by również nieobecni mogli czerpać z tych cennych pouczeń.
Zamieszczamy dzisiaj kolejne części do posłuchania !

Premiera koncertu "Rosarium dla świata"

         W niedzielę 17 maja o godz. 20.30 mieliśmy piękne wydarzenie muzyczne i artystyczne: premiera koncertu "Rosarium dla świata"

To modlitwa różańcem w formie najpiękniejszych utworów muzyki klasycznej zarówno dawnej ale również nowsze mniej znane kompozycje w ambitnym wykonaniu naszych przyjaciół - pruszczańskim zespołem Les Femmes, który znamy z koncertów na Kochanowskiego. Liczy się również intencja za świat i zakończenie pandemii.

 Posłuchajcie a raczej módlmy się razem z artystami w zachwycie uwielbienia dla Niepokalanej !

JPII w sejmie o wolności

         W dniu świętowania niepodległości Polski, naszej ojczyzny przypominamy przemówienie ojca świętego, które nie tylko okazało się prorocze, ale daje drogowskazy na dzisiejszą burzliwą rzeczywistość. Jego wypowiedź jest kluczem do zrozumienia dzisiejszych kryzysów i konfliktów. Precyzyjnie wskazuje żródła problemów i zagrożeń, definiuje zarówno demokrację jak i wolność, którą tak łatwo dziś się szafuje. Podkreśla jak ważne jest żeby "Wszelkie prawo ustanowione było z myślą o człowieku", a nie o chwilowych i partykularnych interesach. Warto posłuchać tego, który w sercu nosił nas wszystkich i zabiegał wszędzie o dobro Polski. Posłuchaj ...

Odszedł ks. Piotr Pawlukiewicz

 

      Dziękując Bogu za jego posługę publikujemy jeden z ostatnich wywiadów, pokazujących jakim był prawdziwym człowiekiem, kapłanem, dzieckiem Bożym. W prostych słowach i przykładach tłumaczył nam skomplikowane duchowe dylematy.
Módlmy się, aby łaskawy i miłosierny Bóg przyjął go do siebie.

Gościmy

Odwiedza nas:

1
gości

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA p.w. Krzyża Świętego w Pruszczu Gdańskim 

83-000 Pruszcz Gdañski, woj. pomorskie, Tel.: 58 682-22-58


Produkcja: 2013 - MembinaDesign.pl