Aklamacja:    Ziarnem jest słowo Boże,
a siewcą jest Chrystus,
każdy, kto Go znajdzie, będzie żył na wieki.
                               Por. Mk 4, 26-34

Żydzi i judaizm w doświadczeniu Karola Wojtyły

       W sobotę 18 maja przypada 104 rocznica urodzin Karola Wojtyły - Jana Pawła II.
Żeby uczcić tego wielkiego Polaka Papieża i przypomnieć jego nauczanie, mieliśmy konferencję pt. "Żydzi i judaizm w doświadczeniu Karola Wojtyły". Konferencję w naszym Domu Katechetycznym wygłosił historyk, dr Jarosław Sellin.

Będziesz miłował

 
Co to dla mnie znaczy? Czy umiem to wezwanie odczytać?
Śp. Ks. Pawlukiewicz pięknie nas odkłamuje i stawia w prawdzie naszych pokus.
A Bóg wymaga od nas wyłączności, obiecując przy tym wszystko. Tylko czy zaufamy by przyjąć tak wielki dar? Czy pozwolimy Bogu się nasączyć Jego Miłością, by nabrało dla nas smaku?

Zrozumieć Liturgię Mszy Świętej

          Kilka lat temu w adwencie mieliśmy rekolekcje, które głosił nam posługujący w Krakowie na Skałce ojciec Zbigniew Ptak, paulin. Były to szczególne rekolekcje, bo z powodu pandemii mogła w nich uczestniczyć ograniczona liczba osób.
Temat nauk był bardzo ciekawy i dotyczący serca naszej wiary, czyli zrozumienia liturgii mszy św, tak by świadomie przeżywać kolejne jej części i rozumieć znaczenie duchowe wydarzenia, w którym uczestniczymy.
     Ze względu na osoby chore i zatrzymane na kwarantannach oraz limity ilościowe uczestników, ojciec rekolekcjonista udostępnił nam nagranie, by również nieobecni mogli czerpać z tych cennych pouczeń.
Zamieszczamy dzisiaj kolejne części do posłuchania !

Jak wygrać walkę o dusze młodzieży

        To nie jest tak, że młody człowiek powie z dnia na dzień: „nie wierzę w Boga”.
Musiało wcześniej dojść do wielu wydarzeń, które, niezauważone lub zbagatelizowane przez rodziców czy wychowawców, doprowadziły do duchowej katastrofy.
Jakie znaki świadczą o poważnych problemach duchowych młodych ludzi? Jak im zapobiegać?
Które problemy są psychicznymi, a które duchowymi? Jak „odbić" dziecko złemu duchowi? - radzi ks. Sławomir Kostrzewa.

JPII w sejmie o wolności

         W dniu świętowania niepodległości Polski, naszej ojczyzny przypominamy przemówienie ojca świętego, które nie tylko okazało się prorocze, ale daje drogowskazy na dzisiejszą burzliwą rzeczywistość. Jego wypowiedź jest kluczem do zrozumienia dzisiejszych kryzysów i konfliktów. Precyzyjnie wskazuje żródła problemów i zagrożeń, definiuje zarówno demokrację jak i wolność, którą tak łatwo dziś się szafuje. Podkreśla jak ważne jest żeby "Wszelkie prawo ustanowione było z myślą o człowieku", a nie o chwilowych i partykularnych interesach. Warto posłuchać tego, który w sercu nosił nas wszystkich i zabiegał wszędzie o dobro Polski. Posłuchaj ...

Gościmy

Odwiedza nas:

3
gości

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA p.w. Krzyża Świętego w Pruszczu Gdańskim 

83-000 Pruszcz Gdañski, woj. pomorskie, Tel.: 58 682-22-58


Produkcja: 2013 - MembinaDesign.pl