Wtedy Matka Jego powiedziała do sług:
"Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie". 
                                          (J 2, 1-11) 

Pomódl się za dusze czyśćcowe

       Katechizm KK zachęca nas do modlitwy za dusze czyściowe, a święci np. siostra Faustyna, czy dzieci z Fatimy, opisują jak straszne jest piekło, ale i ból którego doświadczają dusze w czyścu. Możemy to zmienić. Ostatnio pojawiło się kilka książek o Natuzzie Evolo - stygmatyczce z Kalbrii, która przybliża nam jak się modlić za dusze i jak bardzo nasze dobre uczynki i ofiary są skuteczne po tamtej stronie.       Nie zwlekajmy z modlitwą i pomocą duszom !

Bóg nie jest Bogiem umarłych ale żywych

     Przyjaciel naszego proboszcza ks. bp. Krzysztof Zadarko wyjaśnia fundamenty naszej wiary o śmierci i zmartwychwstaniu.  Pokazuje co przeinaczamy w naszych opiniach, a co jest prawdziwą nadzieją chrześcijanina oraz jak odkryć dynamizm naszej wiary. 

Pobierz, Posłuchaj, podziel się dobrym słowem: 

Jak rozpoznać wolę Bożą?

We wrześniu nasza wspólnota Całun Łaski miała swoje rekolekcje w Warzenku.   Gościli świetnego rekolekcjonistę ks. Jakub Zinka, który wygłosił katechezę "Jak rozpoznać wolę Bożą?"

Misterium Macierzyństwa - konferencja z Nazaretu

       Prawda o wcieleniu czyli o wejściu Boga w historię wyniosła macierzyństwo na piedestał, każde macierzyństwoa. Kazanie do pielgrzymów w Nazarecie  ks. prof. Waldemara Chrostowskiego pokazuje realia tradycji żydowskiej i sytuacji Maryi po Zwiastowaniu. Bóg nas zaskakuje, ale nigdy nie wymaga więcej niż jesteśmy w stanie przyjąć i znieść, bo nie zostawia nas samych. Kto wierzy Bogu nigdy nie jest sam. 

Zachęcam do posłuchania... 

Gościmy

Odwiedza nas:

1
gości

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA p.w. Krzyża Świętego w Pruszczu Gdańskim 

83-000 Pruszcz Gdañski, woj. pomorskie, Tel.: 58 682-22-58, email: biuro@pruszcz.diecezja.pl


Produkcja: 2013 - MembinaDesign.pl