Jezus powiedział do Nikodema: "Tak Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne. (J 3,16)

The Chosen – Wybrani

         Chcemy polecić pierwszy wielosezonowy serial o życiu Jezusa oparty na prawdziwych historiach.
Pokazuje Ewangelię oczami osób, które znały Go osobiście. Skupia się na relacjach Chrystusa z ludźmi z różnych warstw społecznych. Twórcy pokazują znane opowieści, ale w całkowicie nowej perspektywie.

Różnice kulturowe

 

       Ks. Mirosław Maliński z Poznania mówi o tym jak ważne jest pokazywanie ojcowstwa. Zdradza nam w sympatyczny sposób największe tajemnice naszego życia. 
       Polecam, szczególnie rodzicom.

Płacz pod sercem


          Dużo się mówi ostatnio o prawie wyboru, ale każdy wybór ma konskwencje. Skoro Bóg dał nam wolność wyboru warto rozważyć jego skutki.
Proponuję film w którym wypowiadają się matki, które opowiadają o swoich aborcjach jako szybkiego rozwiązania problemu, jednak pozostały skutki z którymi nie potrafią sobie poradzić.

Niebo istnieje naprawdę

          Film "Niebo istnieje naprawdę" zrealizowany został na podstawie światowego bestselleru z 2014 roku. To prawdziwa historia Coltona Burpo (Connor Corum) - chłopca, który podczas operacji znalazł się na granicy życia i śmierci. 

          Jako 3-latek spotkał Jezusa. Do dziś opowiada, co zobaczył w niebie. Jezus ma bardzo piękne oczy. Właściwie nie ma słów, żeby je opisać. Rzecz zdarzyła się w 2003 roku, w rodzinie amerykańskiego pastora Todda Burpo. Na żyjące do tej pory spokojnie małżeństwo z dwojgiem dzieci spadła wtedy niespodziewana tragedia. Mały Colton trafił do szpitala z rozpoznanym za późno zapaleniem wyrostka robaczkowego. 

Abp Grzegorz Ryś o adwencie do młodzieży

         Polecam bardzo aktualną na dzisiejsze trudne czasy wypowiedź ks. abp G. Rysia z grudnia 2019 r. kiedy to Metropolita łódzki spotkał się z młodzieżą z Ruchu Czystych Serc. Jako biblista wyjaśnia Dobrą Nowinę Adwentu na podstawie fragmentów Pisma św. na co mamy zwrócić uwagę, jak rozpoznać znak nadchodzącego Pana.

        Jest słowo o wielkim zaufaniu Boga do nas, bo powierzył nam zadanie. Jest tu o naszym rozproszeniu i podzieleniu. O tym że jeśli nie ma w nas jedności, jeśli się ludzie kłócą, przeklinają, ranią, to Go tu nie ma.

Gościmy

Odwiedza nas:

1
gości

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA p.w. Krzyża Świętego w Pruszczu Gdańskim 

83-000 Pruszcz Gdañski, woj. pomorskie, Tel.: 58 682-22-58


Produkcja: 2013 - MembinaDesign.pl