"Kto wam poda kubek wody do picia, dlatego że należycie do Chrystusa, zaprawdę, powiadam wam, nie utraci swojej nagrody."  (Mk 9,41)

Płacz pod sercem


          Dużo się mówi ostatnio o prawie wyboru, ale każdy wybór ma konskwencje. Skoro Bóg dał nam wolność wyboru warto rozważyć jego skutki.
Proponuję film w którym wypowiadają się matki, które opowiadają o swoich aborcjach jako szybkiego rozwiązania problemu, jednak pozostały skutki z którymi nie potrafią sobie poradzić.

Abp Grzegorz Ryś o adwencie do młodzieży

         Polecam bardzo aktualną na dzisiejsze trudne czasy wypowiedź ks. abp G. Rysia z grudnia 2019 r. kiedy to Metropolita łódzki spotkał się z młodzieżą z Ruchu Czystych Serc. Jako biblista wyjaśnia Dobrą Nowinę Adwentu na podstawie fragmentów Pisma św. na co mamy zwrócić uwagę, jak rozpoznać znak nadchodzącego Pana.

        Jest słowo o wielkim zaufaniu Boga do nas, bo powierzył nam zadanie. Jest tu o naszym rozproszeniu i podzieleniu. O tym że jeśli nie ma w nas jedności, jeśli się ludzie kłócą, przeklinają, ranią, to Go tu nie ma.

Duchowa Komunia Święta

         Nie zawsze możesz przystąpić do komunii sakramentalnej, lecz zawsze i w każdej chwili możesz się wzmocnić komunią duchową.
Proponujemy tekst aktu Komunii Świętej duchowej, zaproponowany w dniu 19 marca 2020 r. przez papieża Franciszka wiernym, którzy uczestniczą we Mszach św. transmitowanych za pośrednictwem mediów – radia, telewizji, internetu. Dodatkowo polecamy film z wyjaśnieniem ks. Remi Recław SJ czym jest komunia duchowa albo komunia pragnienia.

Na wakacje polecam dobry film

          Wielki Mike, to film na czasie. Dający dużo do myślenia, w kontekście pytania jak w swoim zyciu dawać świadectwo swojej wiary. Jak zauważyć, na co zwraca nam nasz probosz, potrzebującego z sąsiedztwa i odważyć się pomóc? Co jest prawdziwym problemem a co nam się tylko zdaje? Jaka pomoc jest właściwa, która nie zrani, z miłością? A potem jakie są konsekwencje dobra, jak pięknie owocuje?

Błogosławieństwo „Urbi et Orbi”

     Do przyjęcia mocy wiary, która wyzwala ze strachu i daje nadzieję zachęcił papież Franciszek w homilii poprzedzającej nadzwyczajne błogosławieństwo „Urbi et Orbi” (Miastu i Światu). Zakończyło ono modlitwę o miłosierdzie Boże dla ludzkości pogrążonej w pandemii koronawirusa.

Posłuchajmy tych mocnych aktualnych słów...

Gościmy

Odwiedza nas:

4
gości

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA p.w. Krzyża Świętego w Pruszczu Gdańskim 

83-000 Pruszcz Gdañski, woj. pomorskie, Tel.: 58 682-22-58


Produkcja: 2013 - MembinaDesign.pl