A Jezus rzekł: "Przyszedłem na ten świat, aby przeprowadzić sąd, żeby ci, którzy nie widzą, przejrzeli, a ci, którzy widzą, stali się niewidomymi". (J9,40)

Po co czytać Biblię dzisiaj?

        "Ludzka wrażliwość na innych, braterstwo należą do wartości najważniejszych. Przypomnijmy sobie, jak Jezus szedł do chorych, wykluczonych, obcych. Znajdziemy tam inspirację, która wskaże, jak dzisiaj my możemy postąpić."     /brat Alois, 29 grudnia 2019/

Własnie tam do Wrocławia zawitał arcybiskub Grzegorz Ryś, aby wspólnie z bratem Johnem ekumenicznie i prosto wyjaśnić jak czytać Biblię,  polecamy ich słowo...

Czy wiara sprawia, że jesteś radosny?

      Wiara to nieustanne otwieranie oczu na to, czego z początku nie zauważamy.
Nasz ksiądz Paweł Labuda pochodzący z naszej parafii, który aktualnie studiuje w Rzymie przygotował wraz ze swoim kolegą filmy wprowadzające nas w Adwent.
Serdecznie polecamy, już jest kilka odcinków...

MIŁOŚĆ I MIŁOSIERDZIE - film polecam:

           Niezwykła opowieść o polskiej zakonnicy, siostrze Faustynie – uznanej za świętą przez papieża Jana Pawła II, mistyczce i wizjonerce, która w swoim życiu stanęła przed wykonaniem bardzo ważnej misji. Film pokaże nieznane do tej pory fakty i przybliży widzom narodziny niezwykłego kultu Bożego Miłosierdzia, który zyskał popularność na całym świecie.

Wielkie pytania o Kościele

         Czasy mamy burzliwe i aż nie wiadomo co myśleć, więc często zadajemy sobie pytania o Kościół. Gdzie się znajduje? Czy wiemy dokąd zmierzamy? Odpowiedzi próbuje odnaleźć Tygodnik Powszechny, który zorganizował cykl paneli dyskusyjnych "W labiryncie świata" realizowany jest przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania oraz Klasztor Ojców Dominikanów w Rzeszowie 21 stycznia 2019. 

O problemach współczesnego chrześcijaństwa rozmawiają abp Grzegorz Ryś, Szymon Hołownia i Wojciech Bonowicz. Gorąco polecam.

Gościmy

Odwiedza nas:

2
gości

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA p.w. Krzyża Świętego w Pruszczu Gdańskim 

83-000 Pruszcz Gdañski, woj. pomorskie, Tel.: 58 682-22-58, email: biuro@pruszcz.diecezja.pl


Produkcja: 2013 - MembinaDesign.pl