Bracia: Jeżeli Bóg z nami, któż przeciwko nam? On, który nawet własnego Syna nie oszczędził, ale Go za nas wszystkich wydał, jakże miałby nam wraz z Nim i wszystkiego nie darować?
(Rz 8, 31b-34)

Starość - Wykład śp. Wandy Połtawskiej

      Człowiek starzeje się od urodzenia, a starość jest najdłuższym okresem i ma kilka faz, ich zrozumienie pomaga przejść ten okres dojrzale. Pani Wanda spomina JP2 i jego rady na starość i ból. Dzieli się również radami Ojca Pio, jak radzić sobie z samotnością. Mówi młodym, jak się zachować wobec starych, i też jak starzy zachować się powinni do młodych. Jak starość uczy pokory, a na głębi wnętrza mając czas, starzy otaczają młodych płaszczem bezcennej modlitwy.

The Chosen – Wybrani

         Chcemy polecić pierwszy wielosezonowy serial o życiu Jezusa oparty na prawdziwych historiach.
Pokazuje Ewangelię oczami osób, które znały Go osobiście. Skupia się na relacjach Chrystusa z ludźmi z różnych warstw społecznych. Twórcy pokazują znane opowieści, ale w całkowicie nowej perspektywie.

Niebo istnieje naprawdę

          Film "Niebo istnieje naprawdę" zrealizowany został na podstawie światowego bestselleru z 2014 roku. To prawdziwa historia Coltona Burpo (Connor Corum) - chłopca, który podczas operacji znalazł się na granicy życia i śmierci. 

          Jako 3-latek spotkał Jezusa. Do dziś opowiada, co zobaczył w niebie. Jezus ma bardzo piękne oczy. Właściwie nie ma słów, żeby je opisać. Rzecz zdarzyła się w 2003 roku, w rodzinie amerykańskiego pastora Todda Burpo. Na żyjące do tej pory spokojnie małżeństwo z dwojgiem dzieci spadła wtedy niespodziewana tragedia. Mały Colton trafił do szpitala z rozpoznanym za późno zapaleniem wyrostka robaczkowego. 

Różnice kulturowe

 

       Ks. Mirosław Maliński z Poznania mówi o tym jak ważne jest pokazywanie ojcowstwa. Zdradza nam w sympatyczny sposób największe tajemnice naszego życia. 
       Polecam, szczególnie rodzicom.

Płacz pod sercem


          Dużo się mówi ostatnio o prawie wyboru, ale każdy wybór ma konskwencje. Skoro Bóg dał nam wolność wyboru warto rozważyć jego skutki.
Proponuję film w którym wypowiadają się matki, które opowiadają o swoich aborcjach jako szybkiego rozwiązania problemu, jednak pozostały skutki z którymi nie potrafią sobie poradzić.

Gościmy

Odwiedza nas:

4
gości

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA p.w. Krzyża Świętego w Pruszczu Gdańskim 

83-000 Pruszcz Gdañski, woj. pomorskie, Tel.: 58 682-22-58


Produkcja: 2013 - MembinaDesign.pl