Jezus zapytał: "Czyj jest ten obraz i napis?" Odpowiedzieli: "Cezara". Wówczas rzekł do nich: "Oddajcie więc cezarowi to, co należy do cezara, a Bogu to, co należy do Boga"(Mt 22,20)

Na wakacje polecam dobry film

          Wielki Mike, to film na czasie. Dający dużo do myślenia, w kontekście pytania jak w swoim zyciu dawać świadectwo swojej wiary. Jak zauważyć, na co zwraca nam nasz probosz, potrzebującego z sąsiedztwa i odważyć się pomóc? Co jest prawdziwym problemem a co nam się tylko zdaje? Jaka pomoc jest właściwa, która nie zrani, z miłością? A potem jakie są konsekwencje dobra, jak pięknie owocuje?

Duchowa Komunia Święta

         Nie zawsze możesz przystąpić do komunii sakramentalnej, lecz zawsze i w każdej chwili możesz się wzmocnić komunią duchową.
Proponujemy tekst aktu Komunii Świętej duchowej, zaproponowany w dniu 19 marca 2020 r. przez papieża Franciszka wiernym, którzy uczestniczą we Mszach św. transmitowanych za pośrednictwem mediów – radia, telewizji, internetu. Dodatkowo polecamy film z wyjaśnieniem ks. Remi Recław SJ czym jest komunia duchowa albo komunia pragnienia.

Rekolekcje z o.Jackiem Salij

 
      W tym roku z uwagi na epidemię koronawirusa nie mamy możliwości uczestniczenia w tradycyjnych rekolekcjach wielkopostnych. Ogólnopolską propozycją rekolekcji są trzy 20-minutowe konferencje, które wygłosi znany rekolekcjonista, dominikanin o. Jacek Salij.

Rekolekcje zostały nagrane w kaplicy klasztoru dominikanów w Warszawie.

Błogosławieństwo „Urbi et Orbi”

     Do przyjęcia mocy wiary, która wyzwala ze strachu i daje nadzieję zachęcił papież Franciszek w homilii poprzedzającej nadzwyczajne błogosławieństwo „Urbi et Orbi” (Miastu i Światu). Zakończyło ono modlitwę o miłosierdzie Boże dla ludzkości pogrążonej w pandemii koronawirusa.

Posłuchajmy tych mocnych aktualnych słów...

Nie bój się

     

       Słowa wsparcia wystosowane przez proboszcza Medziugorja o Marinko Šakota OFM 19.03.2020 r
Są dla nas pomocą i zachętą, aby odkryć sakrament pojednania i łaskę adoracji i wykorzystać ten czas by zbliżyc się do Boga i przetrwać.

Gościmy

Odwiedza nas:

1
gości

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA p.w. Krzyża Świętego w Pruszczu Gdańskim 

83-000 Pruszcz Gdañski, woj. pomorskie, Tel.: 58 682-22-58, email: biuro@pruszcz.diecezja.pl


Produkcja: 2013 - MembinaDesign.pl