Jezus odpowiedział: I z powodu mojego imienia będziecie w nienawiści u wszystkich. Ale włos z głowy wam nie zginie. Przez swoją wytrwałość ocalicie wasze życie”. (Łk 21,19)

MIŁOŚĆ I MIŁOSIERDZIE - film polecam:

           Niezwykła opowieść o polskiej zakonnicy, siostrze Faustynie – uznanej za świętą przez papieża Jana Pawła II, mistyczce i wizjonerce, która w swoim życiu stanęła przed wykonaniem bardzo ważnej misji. Film pokaże nieznane do tej pory fakty i przybliży widzom narodziny niezwykłego kultu Bożego Miłosierdzia, który zyskał popularność na całym świecie.

Katolicki Netfix

Dominikanie przygotowali platformę internetową, na której można wreszcie zobaczyć katolicke filmy, komentarze na najwyższym poziomie.

Ramówka prezentuje się imponująco. Filmy pojawiają się dwa razy dziennie, codziennie. Rano komentarz do czytań z dnia znany dotychczas z kanału Paśnik oraz Ewangeliarz o. Wojciecha Jędrzejewskiego. Ponadto zaplanowano na każdy dzień tygodnia inną serię wieczorną.

Nie jest to jedyny portal o takiej tematyce. Korzystajmy - zachęcam. Poniżej zamieszczam linki.

Wielkie pytania o Kościele

         Czasy mamy burzliwe i aż nie wiadomo co myśleć, więc często zadajemy sobie pytania o Kościół. Gdzie się znajduje? Czy wiemy dokąd zmierzamy? Odpowiedzi próbuje odnaleźć Tygodnik Powszechny, który zorganizował cykl paneli dyskusyjnych "W labiryncie świata" realizowany jest przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania oraz Klasztor Ojców Dominikanów w Rzeszowie 21 stycznia 2019. 

O problemach współczesnego chrześcijaństwa rozmawiają abp Grzegorz Ryś, Szymon Hołownia i Wojciech Bonowicz. Gorąco polecam.

O Trójcy Św. w prosty sposób

      Już św. Augustyn zastanawiał się nad tą trudną tajemnicą. 
Dziś jak to zrozumieć wyjaśnia 3 minutowy katechizm, który polecam na stronie www lub w aplikacji.

Zobacz i posłuchaj: Co to znaczy że Bóg jest trójjedyny? 

Gościmy

Odwiedza nas:

2
gości

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA p.w. Krzyża Świętego w Pruszczu Gdańskim 

83-000 Pruszcz Gdañski, woj. pomorskie, Tel.: 58 682-22-58, email: biuro@pruszcz.diecezja.pl


Produkcja: 2013 - MembinaDesign.pl