Ta uboga wdowa wrzuciła najwięcej ... Wszyscy bowiem wrzucali z tego, co im zbywało; ona zaś ze swego niedostatku wrzuciła wszystko, co miała, całe swe utrzymanie (Mk 12,44)

15 sierpnia - Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

Tajemnica Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny może być dla wielu kłopotliwa. Niektórym trudno pogodzić się z tym, że Matka Boża poszła do nieba z ciałem. Są tacy, którzy odrzucają to, czego nie rozumieją, ale są i tacy, którzy mają łaskę świętego zdziwienia. Kiedy anioł zwiastowania oznajmił Matce Najświętszej, że będzie matką zapytała: "Jakże się to stanie, skoro nie znam męża?" W tych słowach kryje się święte zdziwienie. Anioł powiedział, więc nie wątpiła, ale dziwiła się. Ewangelia odpowiada prosto: dla Boga nie ma nic niemożliwego. Także przy tajemnicy Wniebowzięcia można postawić tylko jedno pytanie: Jak się to stało? Jest na to też jedna odpowiedź: dla Boga nie ma nic niemożliwego. Im cud jest trudniejszy tym bardziej prawdziwy.
       [ks. Jan Twardowski „Rozważania na … Uroczystość Wniebowzięcia NMP”]

Bierzmowanie 2018

W maju ks. biskup Wiesław Szlachetka udzielił naszej młodzieży sakramentu bierzmowania. Udało nam się dotrzeć do zdjęć z tej pieknej uroczystości i zamieszczamy je poniżej.

Boże Ciało 2018

W czwartek mieliśmy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - Bożego Ciała. W tym roku procesja z Najświętszym Sakramentem przeszła z parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego do kościoła MBNP przy ul. Chopina. Tłumy wiernych uczestniczyły we mszy św. o g. 10, której przewodniczył ks. proboszcz Stanisław Łada.
Uwaga:
Dodaliśmy nowe zdjęcia i doskonałe ujęcia !

Triduum Paschalne

Całe życie Kościoła toczy się wokół jednego wydarzenia, które odmieniło rzeczywistość: Zmartwychwstania Chrystusa.

Przeżywalismy to podczas naszego Triuum Paschalnego.

Relację fotograficzną zamieszczamy poniżej.

Orędzie na XXVI Światowy Dzień Chorego

W tym roku przypada 160. rocznica objawień Matki Bożej z Lourdes. Z tej okazji XXVI Światowy Dzień Chorego obchodzony 11 lutego, zyskuje dodatkowo uroczysty charakter. W tym dniu pamiętajmy szczególnie o wszystkich cierpiących, chorych i tych, którzy ich leczą i pielęgnują. Modlimy się za nich wszystkich i polecajmy Bożemu Miłosierdziu przez wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny z Lourdes.

Wojanowo - 25 grudnia: pierwsza msza

Ks. bp. Zbigniew Zieliński, gdański biskup pomocniczy podziękował naszej parafii za trud wybudowania świątyni w Wojanowie.Potem w koncelebrze wraz z Dziekanem ks.Jerzym Pobłockim, ks. Markiem Kapustą i ks. Stanisławem Ładą odprawił pierwszą mszę św. w nowym kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Wojanowie.

Niepodległa

W sobotę, 11 listopada, Święto Niepodległości uczciliśmy mszą św w intencji Ojczyzny w naszym Kościele o godzinie 10.00. Po mszy św odbył się Apel na Placu Jana Pawła II, a o godz. 13.00 w budynku Starostwa zagrała Orkiestra Miasta Pruszcz Gdański koncert muzyki polskiej pt. "W narodowych barwach".
Dzięki Przemkowi i jego zdjęciom możemy wszystko jeszcze raz zobaczyć:

Bądźcie świętymi, bo Ja jestem święty – wzywa nas Pan

W orędziu Prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka na uroczystość Wszystkich Świętych są ważne pytania:
W jaki sposób odpowiadamy więc na to wezwanie Pana?
Czy świętość zarezerwowana jest dla nielicznych, dla wybranych?
Co sprawia, że możemy powtarzać, iż każdy może być świętym?

O Duchu Świętym

Kazanie ks. Mariana zachwyciło nas swoją oryginalnością. Życzliwie pozwolił je ujawnić na naszej stronie. Poniżej ta przedziwna opowieść i komentarz o Duchu Św. którego nie widać, a działa ukryty w sercu...
Stare, wschodnie opowiadanie przekazuje taką historię.
Pewnego dnia rolnik o imieniu Jan orał pole. Natrafił nagle w ziemi na żelazne koło, do którego było przytwierdzone coś ciężkiego. Przełożył przez koło linę, zaprzągł woła i wyciągnął z ziemi wykonany z brązu dzwon. Wydobycie dzwonu poszło wyjątkowo lekko, chociaż był on większy i cięższy niż inne dzwony.