Jezus powiedział: ”Moje owce słuchają mego głosu, a Ja znam je. Idą one za Mną i Ja daję im życie wieczne. Nie zginą one na wieki i nikt nie wyrwie ich z mojej ręki. (J 10,27-30)

Orędzie na Światowy Dzień Chorego 11 lutego

Gesty wielkodusznego daru są najbardziej wiarygodną drogą ewangelizacji.
Opieka nad chorymi wymaga profesjonalizmu i czułości, bezinteresownych gestów, niezwłocznych i prostych, jak zwyczajny dotyk, poprzez który daje sie odczuć drugiemu, że jest ważny – napisał Papież w przesłaniu na XXVII Światowy Dzień Chorego. Jego temat został zaczerpnięty z Ewangelii św. Mateusza: „Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie” (Mt 10, 8).

Gromnica

W święto Ofiarowania Pańskiego, zwane u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej, mniej ludzi niż niegdyś przychodzi do naszych kościołów, by poświęcić świece. Do niedawna przychodziło więcej.

Świece wykonane z pszczelego wosku, zwane gromnicami, były ze czcią przechowywane w każdym domu i często zapalane – wówczas, kiedy nadciągały gwałtowne burze, gradowe nawałnice, wybuchały pożary, groziła powódź, a także w chwili odchodzenia bliskich do wieczności. Były one znakiem obecności mocy Chrystusa – symbolem Światłości, w której blasku widziało się wszystko oczyma wiary.

15 sierpnia - Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

Tajemnica Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny może być dla wielu kłopotliwa. Niektórym trudno pogodzić się z tym, że Matka Boża poszła do nieba z ciałem. Są tacy, którzy odrzucają to, czego nie rozumieją, ale są i tacy, którzy mają łaskę świętego zdziwienia. Kiedy anioł zwiastowania oznajmił Matce Najświętszej, że będzie matką zapytała: "Jakże się to stanie, skoro nie znam męża?" W tych słowach kryje się święte zdziwienie. Anioł powiedział, więc nie wątpiła, ale dziwiła się. Ewangelia odpowiada prosto: dla Boga nie ma nic niemożliwego. Także przy tajemnicy Wniebowzięcia można postawić tylko jedno pytanie: Jak się to stało? Jest na to też jedna odpowiedź: dla Boga nie ma nic niemożliwego. Im cud jest trudniejszy tym bardziej prawdziwy.
       [ks. Jan Twardowski „Rozważania na … Uroczystość Wniebowzięcia NMP”]

Bierzmowanie 2018

W maju ks. biskup Wiesław Szlachetka udzielił naszej młodzieży sakramentu bierzmowania. Udało nam się dotrzeć do zdjęć z tej pieknej uroczystości i zamieszczamy je poniżej.

Boże Ciało 2018

W czwartek mieliśmy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - Bożego Ciała. W tym roku procesja z Najświętszym Sakramentem przeszła z parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego do kościoła MBNP przy ul. Chopina. Tłumy wiernych uczestniczyły we mszy św. o g. 10, której przewodniczył ks. proboszcz Stanisław Łada.
Uwaga:
Dodaliśmy nowe zdjęcia i doskonałe ujęcia !

Uroczystość Zwiastowania - Dzień Świętości Życia

Uroczystość Zwiastowania Pańskiego została przeniesiona z 22 marca , gdy Syn Boży począł się w Najświętszej Marii Pannie. Świętując Wielkanoc, obchodzimy uroczystość poświęconą tajemnicy Wcielenia i odnoszącą się do Narodzenia Pańskiego. Jest to jednak tylko pozorna niestosowność. Historia zbawienia jest bowiem jedna, a Wcielenie to początek realizacji dzieła odkupienia. To właśnie człowieczeństwo Jezusa jest narzędziem naszego zbawienia. Uroczystość ta jest również okazją dla nas, by spojrzeć na własne człowieczeństwo, a szczególnie na naszą cielesność, jako na dar Boga i drogę do zjednoczenia z Nim. Dlatego ten dzień poświęcono Świętości Życia i w naszej parafii podejmujemy tego dnia duchową adopcję dziecka poczętego, którego życie jest zagrożone zabójstwem.

Orędzie na XXVI Światowy Dzień Chorego

W tym roku przypada 160. rocznica objawień Matki Bożej z Lourdes. Z tej okazji XXVI Światowy Dzień Chorego obchodzony 11 lutego, zyskuje dodatkowo uroczysty charakter. W tym dniu pamiętajmy szczególnie o wszystkich cierpiących, chorych i tych, którzy ich leczą i pielęgnują. Modlimy się za nich wszystkich i polecajmy Bożemu Miłosierdziu przez wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny z Lourdes.

Wojanowo - 25 grudnia: pierwsza msza

Ks. bp. Zbigniew Zieliński, gdański biskup pomocniczy podziękował naszej parafii za trud wybudowania świątyni w Wojanowie.Potem w koncelebrze wraz z Dziekanem ks.Jerzym Pobłockim, ks. Markiem Kapustą i ks. Stanisławem Ładą odprawił pierwszą mszę św. w nowym kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Wojanowie.

Niepodległa

W sobotę, 11 listopada, Święto Niepodległości uczciliśmy mszą św w intencji Ojczyzny w naszym Kościele o godzinie 10.00. Po mszy św odbył się Apel na Placu Jana Pawła II, a o godz. 13.00 w budynku Starostwa zagrała Orkiestra Miasta Pruszcz Gdański koncert muzyki polskiej pt. "W narodowych barwach".
Dzięki Przemkowi i jego zdjęciom możemy wszystko jeszcze raz zobaczyć: