Zmiłuj się nade mną, Boże, w łaskawości swojej,
w ogromie swej litości zgładź moją nieprawość.
Obmyj mnie zupełnie z mojej winy
i oczyść mnie z grzechu mojego. (Ps 51,3-4)

On prawdziwe Zmartwychwstał !

Chwała Jezusowi Chrystusowi !  Niech nasze serca zawsze są otwarte na prawdę że Jezus Chrystus jest Synem Bożym i że On prawdziwe Zmartwychwstał !

25 lecie kapłaństwa

Ojciec Grzegorz Marszałkowski, nasz pruszczański kapucyn 17 maja świętował 25 lecie swojego kapłaństwa. Na co dzień nie widzimy go w parafii, ponieważ pięknie działa w Krakowie i aktualnie prowadzi Dzieło Pomocy św. Ojca Pio, w którym bracia kapucyni i woluntariusze niosą pomoc osobom doświadczającym bezdomności, jak i zagrożonym bezdomnością.
      Pamiętajmy w naszych modlitwach o naszym krajanie, by jego służba była nadal owocna i pełna miłości, a dzisiaj zamieszczamy kilka zdjęć z tej uroczystej liturgii.

Procesja Bożego Ciała 2021

W tym roku, po tęsknocie by wreszcze wyjść na zewnątrz, odbyła się procesja Bożego Ciała.
Jak widać na zdjęciach parafianie licznie i publicznie przyznają się do Jezusa, prosząc o błogosławieństwo naszych rodzin, domów i ulic w tych trudnych czasach pandemii.

Wigilia przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego.

W naszej parafii w sobotę mieliśmy liturgię i czuwanie przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego.
Zamieszczamy kilka zdjęć które pozwoją nasycić sie tej szczególnej atmosfery modlitwy i adoracji, aby włączyć się do apelu św s. Faustyny o ratowanie dusz.
Zachęcamy też do zajrzenia na naszego parafialnego Fb, gdzie znajdzecie relację filmową z uroczystej mszy niedzielnej z kazaniem ks. Pawła Labudy.

Święte u przedszkolaków

W ostatnią niedzielę świętowaliśmy wielkie urodziny dla nieba, czyli Wszystkich Naszych Świętych. Z tej okazji mszę dla przedszkolaków odwiedziło kilka świętych: św. Cecylia z harfą, św. Anastazja, św Agnieszka z barankiem, św. Aniela, każda ze swoim symbolem, był też św. Sebastian który przynósł wałek. To jak się okazało był symbol świętych mam, bo każda Mama jest święta, znosząc po cichu codzienne utrapienia.
Zastanówmy się więc, ilu mamy świętych z sąsiedztwa wokół nas niezauważonych?
... Zamieszczamy też kilka zdjęć naszych gości.

8 Września - Urodziny Niepokalanej

We wschodniej, dziś arabskiej części starej Jerozolimy, na trasie drogi krzyżowej, znajdują się wykopaliska odnalezionej w minionym wieku Sadzawki Owczej (Betesda), przy której Jezus uzdrowił paralityka. Tuż obok wznosi się zbudowana przez krzyżowców romańska bazylika św. Anny. Dużo wcześniej jednak, bo już w V wieku, stał tu bizantyński kościół upamiętniający miejsce narodzin Najświętszej Maryi Panny. To tu bowiem, według starożytnej tradycji, był dom Joachima i Anny, rodziców Maryi, i tu urodziła się oraz wychowała matka Zbawiciela. Zamieszczam kilka zdjęć z Betesdy i groty narodzenia NMP.

Uroczystości ślubne w kościele

Podczas przygotowań liturgii ślubnych, młodzi pytają o wystrój kościoła i ołtarza. Jest to element oprawy liturgicznej, która wymaga szczególnej atmosfery, której tak pragną państwo młodzi. Aby sobie uzmysłowić i wyobrazić możliwe rozwiązania, zamieszczamy kilka przykładów kompozycji i dekoracji ślubnych, które już były w naszym kościele wcześniej.
          Pamiętajmy jednak że najpiękniejsza dekoracja nie zastąpi przygotowania czystego serca, do którego młodzi zapraszają najlepszego Oblubieńca Jezusa, by im pobłogosławił na całe życie.

Niepokalana

Kiedy wyrzekłaś Słowo,
zaczęło szumieć morze,
kwiaty zaczęły pachnąć,
a ptaki śpiewać.

Szóstego dnia
przyszła na świat Ewa,
która była bardzo dobra
do czasu,
kiedy wypatrywała Ciebie.

Godzina Łaski - Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

Godzina Łaski – przypada 8 grudnia, w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.
Dzień ten łączy się z objawieniem Maryi Róży Duchownej, które miało miejsce 8 grudnia 1947 r. w Montichiari we Włoszech. Maryja złożyła wtedy następujące obietnice:

1. Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata.
2. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała.
3. Będą masowe nawrócenia.