Zachęcam was zatem ja, więzień w Panu, abyście postępowali w sposób godny powołania, do jakiego zostaliście wezwani, z całą pokorą i cichością, z cierpliwością, znosząc siebie nawzajem w miłości.       (Ef, 4, 1-6 )

Bierzmowanie 2018

W maju ks. biskup Wiesław Szlachetka udzielił naszej młodzieży sakramentu bierzmowania. Udało nam się dotrzeć do zdjęć z tej pieknej uroczystości i zamieszczamy je poniżej.

Boże Ciało 2018

W czwartek mieliśmy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - Bożego Ciała. W tym roku procesja z Najświętszym Sakramentem przeszła z parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego do kościoła MBNP przy ul. Chopina. Tłumy wiernych uczestniczyły we mszy św. o g. 10, której przewodniczył ks. proboszcz Stanisław Łada.
Uwaga:
Dodaliśmy nowe zdjęcia i doskonałe ujęcia !

Triduum Paschalne

Całe życie Kościoła toczy się wokół jednego wydarzenia, które odmieniło rzeczywistość: Zmartwychwstania Chrystusa.

Przeżywalismy to podczas naszego Triuum Paschalnego.

Relację fotograficzną zamieszczamy poniżej.

Orędzie na XXVI Światowy Dzień Chorego

W tym roku przypada 160. rocznica objawień Matki Bożej z Lourdes. Z tej okazji XXVI Światowy Dzień Chorego obchodzony 11 lutego, zyskuje dodatkowo uroczysty charakter. W tym dniu pamiętajmy szczególnie o wszystkich cierpiących, chorych i tych, którzy ich leczą i pielęgnują. Modlimy się za nich wszystkich i polecajmy Bożemu Miłosierdziu przez wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny z Lourdes.

Wojanowo - 25 grudnia: pierwsza msza

Ks. bp. Zbigniew Zieliński, gdański biskup pomocniczy podziękował naszej parafii za trud wybudowania świątyni w Wojanowie.Potem w koncelebrze wraz z Dziekanem ks.Jerzym Pobłockim, ks. Markiem Kapustą i ks. Stanisławem Ładą odprawił pierwszą mszę św. w nowym kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Wojanowie.

Niepodległa

W sobotę, 11 listopada, Święto Niepodległości uczciliśmy mszą św w intencji Ojczyzny w naszym Kościele o godzinie 10.00. Po mszy św odbył się Apel na Placu Jana Pawła II, a o godz. 13.00 w budynku Starostwa zagrała Orkiestra Miasta Pruszcz Gdański koncert muzyki polskiej pt. "W narodowych barwach".
Dzięki Przemkowi i jego zdjęciom możemy wszystko jeszcze raz zobaczyć:

Bądźcie świętymi, bo Ja jestem święty – wzywa nas Pan

W orędziu Prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka na uroczystość Wszystkich Świętych są ważne pytania:
W jaki sposób odpowiadamy więc na to wezwanie Pana?
Czy świętość zarezerwowana jest dla nielicznych, dla wybranych?
Co sprawia, że możemy powtarzać, iż każdy może być świętym?

O Duchu Świętym

Kazanie ks. Mariana zachwyciło nas swoją oryginalnością. Życzliwie pozwolił je ujawnić na naszej stronie. Poniżej ta przedziwna opowieść i komentarz o Duchu Św. którego nie widać, a działa ukryty w sercu...
Stare, wschodnie opowiadanie przekazuje taką historię.
Pewnego dnia rolnik o imieniu Jan orał pole. Natrafił nagle w ziemi na żelazne koło, do którego było przytwierdzone coś ciężkiego. Przełożył przez koło linę, zaprzągł woła i wyciągnął z ziemi wykonany z brązu dzwon. Wydobycie dzwonu poszło wyjątkowo lekko, chociaż był on większy i cięższy niż inne dzwony.

W piątek - uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa

"Weźcie moje jarzmo na siebie i uczcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokorny sercem." (Mt 11,29ab)

Czerwiec to szczególny miesiąc. To czas poświęcony Bożemu Sercu. Kult ten rozwijał się od samego początku chrześcijaństwa, jego pierwszymi czcicielami byli Maryja i apostołowie.

Ale czy wiecie, że w naszej świątyni mamy ciekawe zabytki z czasów objawień związanych z tym świętem, pomimo  tego że kościół w tym czasie mógł należeć do wspólnoty ewangelickiej.