Zmiłuj się nade mną, Boże, w łaskawości swojej,
w ogromie swej litości zgładź moją nieprawość.
Obmyj mnie zupełnie z mojej winy
i oczyść mnie z grzechu mojego. (Ps 51,3-4)

Semper Fidelis

Kościelna Służba Mężczyzn "Semper Fidelis" przy parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Pruszczu Gdańskim zrzesza około 20 braci. Na spotkaniach organizacyjnych spotykamy się w zależności od potrzeb. W parafii udzielamy się wszyscy w każdej sytuacji. Niemal wszyscy członkowie "Semper Fidelis" są kościelnymi. Poza tym zabezpieczamy uroczystości parafialne takie jak: Drogę Krzyżową ulicami miasta, wartę przy Grobie Pana Jezusa, organizacją obchodów Bożego Ciała w Kościele, a także podczas procesji. Pomagamy wspólnie z innymi grupami przy festynie i odpuście parafialnym. Niesiemy pomoc w każdej potrzebie.
          W archidiecezji Gdańskiej jesteśmy na każdych uroczystościach i rocznicach z Pocztem Sztandarowym. Uczestniczymy w pielgrzymce na Drogę Krzyżową do Wejherowa oraz na wzgórza do Świętego Wojciecha, a także do naszej grupy należy od kilku lat zabezpieczenie samego wzgórza przed i po Mszy Świętej. Każdego roku uczestniczymy w rekolekcjach w Straszynie. Jesteśmy na comiesięcznych spotkaniach moderatorów "Semper Fidelis" w Archikatedrze Oliwskiej.

Pruszcz Gdańsk dn. 20.02.2010 Moderator parafialny: Henryk Strzelec