"Moje dziecko, ty zawsze jesteś przy mnie i wszystko moje do ciebie należy. A trzeba się weselić i cieszyć z tego, że ten brat twój był umarły, a znów ożył; zaginął, a odnalazł się”.
                                           (Łk15,32)

Urodziny ks. Stanisława

W tym roku ksiądz Stanisław obchodził swoje 70-te urodziny.
Wszyscy jestesmy dumni, że mamy takiego duszpasterza, serdecznie oddanego służbie konfesjonału, liturgii, rodzinom i chorym, a którego całym sercem kochamy.
Zamieszczamy kilka zdjęć z uroczystej mszy świętej w intencji księdza proboszcza...

Kajakowa wycieczka

       Na początku wakacji 29.06 nasza młodzież wybrała sie na kajaki.
Spływ kajakowy od początków Raduni, czyli trasą z jeziora Ostrzyce - do jeziora Trzebno, przez Goręczyno i Somonino aż do Kiełpina.
To 13 kliometrów do wiosłowania... na szczęście z nurtem. :)

Mecz ministrancki

     Jeszcze przed wakacjami na początku czerwca ministranci rozegrali mecz.
Z pewnością szykują formę na wakacje, albo po prostu dobrze sie bawią sprawdzając jakośc nowego boiska.
Ks. Darek okazał się traneram, a może selekcjonerem, kto wie...
A jak było sami zobaczcie.

Bierzmowanie 2019

   TY DARZYSZ ŁASKĄ SIEDEMKROĆ
19 maja w naszej parafii mieliśmy wielką uroczystość. Przyjechał do nas ks. bp dr Zbigniew Zieliński, aby udzielić sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Do sakramentu przystąpiło zarówno 55 osób z naszej młodzieży, ale również 5 osób dorosłych. Wśród gości byli również Ks. Kanonik Jerzy Pobłocki z parafii bł. Michała Kozala oraz ks. Mieczysław Adamski z Borkowa.
       W kazaniu ks. biskup Zbigniew prosił aby nie zmarnować darów sakramentu dojrzałosci chrześcijańskiej. Zachęcał, aby młodzież wzięła odpowiedzialność za swoją wiarę, kosciół, parfię i ojczyznę.
Szczegóły zobaczcie...

Triduum paschalne

         Szczególna liturgia, jedyna taka w roku. Dzień kapłański, kiedy nasz Pan, Jezus - Baranek Boży, ustanowił Eucharystię w Wieczerniku. Były życzenia dla kapłanów i pierwsza komunia. Ks. Wojciech umywał nogi, a chętnych nie brakowało.
Szczegółową relację zdjęciawą mamy dzięki Ewie, serdecznie dziękujemy za fantastyczne ujęcia.
         
          Uzupełniliśmy artykuł o relację z Wielkiego Piątku. 

Relacja z pielgrzymki do Medjugorie

         Wspomnienie z wakacyjnej (23 czerwiec -04 lipiec 2018) pielgrzymki naszych parafian, organizowanej przez naszego ks. Marian Kożyczkowskiego. Trasa obejmowała sanktuarium w Gidlach - Brno - Marija Bistrica - Ludbreg – miejsce objawień w Medziugorie - Mostar- Veprić- Meczet w Dubrowniku- Split- Trogir- Szybenik - Mariazell- Svaty Kopeček- Częstochowa

Góralskie kolędowanie

        Dzięki znajomościom ks. Darka w Uroczystość Objawienia Pańskiego, tj. 06.01, w naszej parafii gościliśmy Kapelę Góralską "Inacy" z Grywałdu k/ Krościenka. Goście uświetnili swoją grą i śpiewem Msze Święte, po każdej dając krótki koncert nagradzany przez parafian oklaskami. Bardzo dziękujemy muzykom, dzięki którym możemy tak pięknie przeżywać liturgiczny okres Bożego Narodzenia. 
Poniżej zamieszczamy kilka zdjęć z tego koncertu:

Koncert Myśląc Ojczyzna

     11 Listopada w naszym kościele odbył się Koncert Myśląc Ojczyzna z okazji 100 lecia odzyskania Niepodległości i 40 rocznicy wyboru św. Jana Pawła II na papieża. Pięśni patriotyczne w wykonaniu zespołu Adonai i teksty czytała aktorka Pani Krystyna Łubieńska. Niech te kilka zdjęć przypomni nam to piekne wydarzenie:

Uroczystość Wszystkich Świętych

        Kościół wspomina w ten dzień Wszystkich Świętych, nie tylko oficjalnie uznanych świętych, czyli beatyfikowanych i kanonizowanych, ale także wszystkich wiernych zmarłych, których życie nacechowane było świętością. Dlatego najpiękniejszą modlitwę, którą możemy ofiarować za naszych zmarłych jest Msza Św, i Komunia święta w ich intencji. Msze odprawiono na obu cmentarzach. Kapłani poświęcili również groby naszych bliskich i przyjaciół oraz krzyż cmentarny. 

Poniżej zamieszczamy kilka zdjęć z naszych uroczystości...

Po warsztatach liturgicznych - relacja

         27 Października w naszej parafii mieliśmy Warsztaty Muzyki Liturgicznej zorganizowane dla wszystkich przez naszą diakonię muzyczną pod wodzą Ewy.  Konferencję nt. muzyki liturgicznej wygłosił gościnnie ojciec dominikanin Andrzej Bujnowski OP, który jest od lat animatorem ruchów muzycznych w Polsce. Jego dzieckiem jest też festiwal "Strefa Chwały" w Starym Sączu, to również założyciel  zespołu Deus Meus i współtwórca czasopisma Ruah. Uczestnicy spiewając poznali nowe utwory, które niedługo usłyszymy w kościele.

Warsztaty zakończyły się wspólnym śpiewaniem na mszy św. wieczornej.

A jak było samu zobaczcie ...NA SKRÓTY
 

 

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA p.w. Krzyża Świętego w Pruszczu Gdańskim 

83-000 Pruszcz Gdañski, woj. pomorskie, Tel.: 58 682-22-58, email: biuro@pruszcz.diecezja.pl


Produkcja: 2013 - MembinaDesign.pl