Ta uboga wdowa wrzuciła najwięcej ... Wszyscy bowiem wrzucali z tego, co im zbywało; ona zaś ze swego niedostatku wrzuciła wszystko, co miała, całe swe utrzymanie (Mk 12,44)

Co słychać na mszy przedszkolaków?

        Ksiądz Wojciech opowiadał o naszym sercu, o tym że miłość może się pomnażać, tak jak to serce, które na początku wyglądało jak jedno, a potem rozłożyło się i utworzyło Krzyż. Kwintesencję miłości. Zróbmy sobie takie serca w domu by nam przypominało o dobrych uczynkach. 

Nadal gorąco zapraszamy dzieci z rodzicamy na mszę w tzw. "górnym kościółku" w Domu Katechetycznym, gdzie w świetnej, rodzinnej atmosferze odnajdą się, zamiast marznąć przed kościołem. 

Talitha Kum na Monte Cassino

      Podczas letniego wyjazdu do Rzymu, nasza młodzież odwiedziła klasztor i sławny cmentarz II Korpusu na Monte Cassino. Po drodze odwiedzili również Wenecję.  Zamieszczamy kilka zdjęć z tego wyjazdu, aby ponownie przeżyć te piękne chwile.
Wspomnijmy będąc na cmentarzach o naszych patriotach, którzy za naszą wolnośc przelali swoją krew.

Odpust uroczystości Podwyższenia Krzyża

          W piątek 14 września naszą uroczystość odpustową ku czci Podwyższenia Krzyża Św. uświetnił Ks. abp Jan Paweł Lenga ze zgromadzenia Księży Marianów, emerytowany biskup Karagandy w Kazachstanie i wygłosił też kazanie.

           Przy okazji odbyło się pożegnanie ks. Mariana, którego z dnia na dzień przeniosiono do Sopotu. ks. Marian nazwany tu "Koczownik" wyjaśnił okolicznosci jak się dowiedział o zmianie w trakcie pielgrzymki naszych parafian. Podziękowania złożyli:  Apostolat Maryjny, Róże różańcowe, Domowy Kościół, Ministrancji i zespół Adonai, którymi opiekował się ks. Marian.

Bieg młodego lotnika

        Środowa wycieczka (22 sierpnia) naszych dzieci, które nie wyjeżdżały na wakacje, odbyła się do 49 Bazy Lotniczej w Pruszczu Gdanskim, gdzie byliśmy mile przyjęci przez wojsko. Zwiedzaliśmy Izbę Pamięci, hangar ze śmigłowcami, oglądaliśmy wóz strażacki, a potem był bieg młodego lotnika. Uczestniczyło w nim ok. 40 dzieci.  Pierwsze 3 miejsca chłopców i 3 pierwsze miejsca dziewczynek zostały uhonorowane medalami i magrodami, a wszystkie dzieci otrzymały dyplom młodego lotnika. 
         Poniżej zamieszczamy zdjęcia z tego pięknego wydarzenia...

Pielgrzymka Gdańska w Pruszczu

      Pielgrzymka to 16 dniowe rekolekcje w drodze. Od 28.07 do 12.08 pokonuje 500 km na własnych nogach aby spotkać Boga, otworzyć się na drugiego człowieka i poznać siebie!

Pierwszego dnia zawitali do naszej parafii, gdzie przyjęli ich nasi parafianie. Mam nadzieje, że pielgrzymi zabrali miłe wspomnienie naszej parafii i zaniosą naszej Królowej nasze intencje i prośby. Z naszej parafii mamy co najmniej 2 pielgrzymów. :)

Zobaczcie co się działo...

XXVII FESTYN PARAFIALNY - Relacja

     Nasz festyn parafialny odbył się 24 czerwca. Jak zwykle było mnóstwo atrakcji: Loteria fantowa, dobra kuchnia, dwie kawiarnie, księgarnia, zawody kajakowe dla rodzin, Punkt porad medycznych, wejście na wieżę kościelną. Konkursy, plac zabaw dla dzieci, kucyki. Dzielimy się relacją zdjeciową z tego wydarzenia. 

Nowi duszpasterze

       Z dniem 1 lipca przyszli do nas nowi wikariusze: ks. Wojciech Tychnowski i ks. Dariusz Bobek. 
Nowi księża są wielką nadzieją osieroconych wspólnot.

Z ciekawością na księży czekają do soboty również chorzy. 

Podajemy więc kilka informacji o naszych nowych duszpasterzach, by wlać nieco pociechy po utracie kochanych opiekunów. 

Śladami Jezusa ...

Fotograficzna relacja z pielgrzymki 
    W dniach 8-15 kwietnia br. 40 osobowa grupa z naszej parafii wraz z ks. Marianem udała na samolotową pielgrzymkę do Ziemi Świętej i Jordanii. Byli prawie wszędzie: w Nazarecie i Jerozolimie,  w Getsemani i przy Ścianie Płaczu. Byli też nad  Jordanem, gdzie św. Jan chrzcił i oglądali Pustynię Judzką, gdzie kuszony był Pan Jezus. 

A jak było sami zobaczcie...  

Droga krzyżowa wspólnoty Nazaret

         Wspólnota Dzieci Bożych "Nazaret" wraz z ks. Robertem przygotowała wspaniałą multimedialną drogę krzyżową. Zamieszczamy krótką relację fotograficzną z tego wydarzenia. 
Niesamowite, prawdziwe i profesjonalne! Co z nich wyrośnie skoro dziś robią takie rzeczy.

Sami zobaczcie ...

Relacja z Górki Klasztornej

        24 marca nasi parafianie wybrali się z księdzem Marianem do Górki Klasztornej na misterium. Aktorami są tu miejscowi kapłani oraz mieszkańcy okolicznych wsi. Misterium pokazuje sceny z ostatnich chwil życia Chrystusa po śmierć na krzyżu i wprowadza w atmosferę Wielkiego Tygodnia.

Szczęśliwie był tam nasz reporter i wszystko obfotografował, dzięki czemu możemy zobaczyć co tam oni robili, a za rok też pojechać.NA SKRÓTY
 

 

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA p.w. Krzyża Świętego w Pruszczu Gdańskim 

83-000 Pruszcz Gdañski, woj. pomorskie, Tel.: 58 682-22-58, email: biuro@pruszcz.diecezja.pl


Produkcja: 2013 - MembinaDesign.pl