Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba.
Jeśli ktoś spożywa ten chleb, będzie żył na wieki.

          (J 6, 51)

Pielgrzymka Gdańska w Pruszczu

      Pielgrzymka to 16 dniowe rekolekcje w drodze. Od 28.07 do 12.08 pokonuje 500 km na własnych nogach aby spotkać Boga, otworzyć się na drugiego człowieka i poznać siebie!

Pierwszego dnia zawitali do naszej parafii, gdzie przyjęli ich nasi parafianie. Mam nadzieje, że pielgrzymi zabrali miłe wspomnienie naszej parafii i zaniosą naszej Królowej nasze intencje i prośby. Z naszej parafii mamy co najmniej 2 pielgrzymów. :)

Zobaczcie co się działo...

XXVII FESTYN PARAFIALNY - Relacja

     Nasz festyn parafialny odbył się 24 czerwca. Jak zwykle było mnóstwo atrakcji: Loteria fantowa, dobra kuchnia, dwie kawiarnie, księgarnia, zawody kajakowe dla rodzin, Punkt porad medycznych, wejście na wieżę kościelną. Konkursy, plac zabaw dla dzieci, kucyki. Dzielimy się relacją zdjeciową z tego wydarzenia. 

Nowi duszpasterze

       Z dniem 1 lipca przyszli do nas nowi wikariusze: ks. Wojciech Tychnowski i ks. Dariusz Bobek. 
Nowi księża są wielką nadzieją osieroconych wspólnot.

Z ciekawością na księży czekają do soboty również chorzy. 

Podajemy więc kilka informacji o naszych nowych duszpasterzach, by wlać nieco pociechy po utracie kochanych opiekunów. 

Śladami Jezusa ...

Fotograficzna relacja z pielgrzymki 
    W dniach 8-15 kwietnia br. 40 osobowa grupa z naszej parafii wraz z ks. Marianem udała na samolotową pielgrzymkę do Ziemi Świętej i Jordanii. Byli prawie wszędzie: w Nazarecie i Jerozolimie,  w Getsemani i przy Ścianie Płaczu. Byli też nad  Jordanem, gdzie św. Jan chrzcił i oglądali Pustynię Judzką, gdzie kuszony był Pan Jezus. 

A jak było sami zobaczcie...  

Droga krzyżowa wspólnoty Nazaret

         Wspólnota Dzieci Bożych "Nazaret" wraz z ks. Robertem przygotowała wspaniałą multimedialną drogę krzyżową. Zamieszczamy krótką relację fotograficzną z tego wydarzenia. 
Niesamowite, prawdziwe i profesjonalne! Co z nich wyrośnie skoro dziś robią takie rzeczy.

Sami zobaczcie ...

Relacja z Górki Klasztornej

        24 marca nasi parafianie wybrali się z księdzem Marianem do Górki Klasztornej na misterium. Aktorami są tu miejscowi kapłani oraz mieszkańcy okolicznych wsi. Misterium pokazuje sceny z ostatnich chwil życia Chrystusa po śmierć na krzyżu i wprowadza w atmosferę Wielkiego Tygodnia.

Szczęśliwie był tam nasz reporter i wszystko obfotografował, dzięki czemu możemy zobaczyć co tam oni robili, a za rok też pojechać.

Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej

        Sześć dni przed świętem Paschy Pan Jezus wjeżdża na osiołku do Jerozolimy. Tłumy witają go Sześć dni przed świętem Paschy Pan Jezus wjeżdża na osiołku do Jerozolimy. Tłumy witają go okrzykami radości i ścielą przed Nim gałęzie palmowe. Przekracza mury miasta z pełną świadomością tego, czego doświadczy w najbliższych dniach. Wie, że tu dopełni się Jego misja. Ten triumfalny wjazd jest jednak bardzo pokorny - odbywa się na osiołku - podobnie jak uniżone było Jego życie i jak pokorne będzie Jego zwycięstwo na krzyżu.
         Wszystko to widział i dla nas zarejestrował na "Większą Chwałę Bogu!" Przemek Pancer...

Spotkanie opłatkowe wspólnot parafialnych

          Niedzielne spotkanie opłatkowe w domu katechetycznym, było bardzo przyjemne. W śpiewaniu kolęd towarzyszył nam zespół: "Raduńskie Tony". Dzięki nim mogliśmy posłuchać kaszubskie pastorałki. Zamieszczamy też kilka zdjęć. 

Parafia w liczbach

Sprawozdanie za rok 2017
1. Sakramenty: 
       . Chrzty                   104
       . I Komunia Święta 145
       . Bierzmowanie       81
       . Śluby                    31

XX Olimpiada osób niepełnosprawnych

         Olimpiada  była wydarzeniem, które zebrało 260 uczestników z wielu ośrodków z całej okolicy. W sportowym współzawodnictwie, ale i doskonałej zabawie uczestniczyli i mali i duzi. Dla każdego znalazła się konkurencja i możliwości by zabłysnąć. Zamieszczamy kilka nieudolnych zdjęć z tego fantastycznego wydarzenia, które nie oddają jednak tej atmosfery. NA SKRÓTY
 

 

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA p.w. Krzyża Świętego w Pruszczu Gdańskim 

83-000 Pruszcz Gdañski, woj. pomorskie, Tel.: 58 682-22-58, email: biuro@pruszcz.diecezja.pl


Produkcja: 2013 - MembinaDesign.pl