Zmiłuj się nade mną, Boże, w łaskawości swojej,
w ogromie swej litości zgładź moją nieprawość.
Obmyj mnie zupełnie z mojej winy
i oczyść mnie z grzechu mojego. (Ps 51,3-4)

Różaniec rodziców za dzieci

Rozaniec to BatRóże różańcowe rodziców za dzieci - powstały (od 1 czerwca 2008 r. w naszej parafii) z potrzeby modlitwy za nasze dzieci, których problemy mamy na sercu, a które często dorastając mają swój plan jakże budzący nasze obawy. Chcemy w tej modlitwie podejmowanej wspólnie zadośćuczynić za nasze grzechy popełnione świadomie lub nie oraz prosić o Bożą opiekę duchową nad naszymi dziećmi. Może to propozycja Matki Bożej dla Ciebie w dzisiejszej sytuacji Twojej rodziny?

Pomysł takiej modlitwy pochodzi od księdza prof. Andrzeja Kowalczyka, który posługiwał niegdyś w naszej parafii i wspólnoty "Marana Tha" z Gdańska Oliwy. Więcej o tej inicjatywie można się dowiedzieć na stronie: http://www.rozaniecrodzicow.pl/

Na czym to polega?
Codziennie 20 osób - z każdej róży - odmawia swoją cząstkę różańca, w ten sposób w intencji naszych pociech Matce Bożej ofiarowany jest cały różaniec, a my mamy nadzieję, że modlitwa ta wyda owoce duchowe. Po jakimś czasie jako rodzice zaczęliśmy obserwować różne pozytywne skutki działania tej modlitwy dlatego dzielimy się tym dobrem, mówimy innym o zbawiennych skutkach modlitwy rodzicielskiej. Tak zaczęły powstawać nowe róże.

Obecnie w naszej parafii mamy 7 Róż (to 120 rodziców) i powstaje następna. To dzieło się rozszerza bardzo dynamicznie mamy nawet uczestników za granicą. Każda Róża ma swojego patrona: św Rita, św Józef, św Treska od Dzieciątka Jezus, św. Jan Bosko, św. Monika, św Jadwiga, św. Teresa z Avila. Co jakiś czas mamy wspólne msze św. za dzieci z naszych róż.

Co uzyskujemy z powodu uczestnictwa w takiej róży?
1. Dajemy najpiękniejszy prezent naszym dzieciom - i to codziennie - wszystkie łaski związane z odmawianiem różańca w róży (wiele, wiele łask) - pełniej wypełniamy 4 przykazanie.
2. Pewność że zawsze, każdego dnia ktoś modli się za moje dzieci, nawet wtedy gdy sam zapomnę - jeśli nikt nie zapomni to codziennie za nasze dzieci odmówiony jest cały różaniec!.
3. Rozwój naszej osobistej modlitwy, często też rodzice podejmują wspólnie modlitwę za dzieci, jest to okazja do rozpoczęcia wspólnej modlitwy w rodzinie. ( jak najbardziej zalecane i bardzo owocne!)

Serdecznie zapraszamy osoby chętne, szczególnie gdy brakuje ci czasu na modlitwę a sprawy są ważne. Razem możemy więcej, jesteśmy w trakcie tworzenia nowej róży. Jeśli chcesz się przyłączyć zadzwoń do Danusi: tel. 502-305-527, czekamy też na propozycja patrona dla nowej Róży.
Zdjęcie żródło: http://eucharystia.org