A Jezus rzekł: "Pokój wam! Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja was posyłam». Po tych słowach tchnął na nich i powiedział im: "Weźmijcie Ducha Świętego! Którym odpuścicie grzechy,
są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane". 
                                                                                  (J20,21)

Mikołaje

          W tym roku w uroczystość św Mikołaja mieliśmy gościa z Krakowa, ojciec Paulin ks. Zbigniew Ptak.  Przy okazji rekolekcji adwentowych zawitał na mszy dla przedszolaków, a tu na niego czekała niespodzianka - przyjaciele biskupa św. Mikołaja.
Inicjatorem mikołajkowego charakteru mszy był nasz kochany dziadek Jan, który dał pomysł i pieniądze na początek. A potem już poszło. Były kolorowanki z naklejkami na temat św. Mikołaja - biskupa, modlitwy "Ojcze nasz" i "Zdrowaś Mario", różańce i mnóstwo radości.

Sami zobaczcie ...

Jasełka Przedszkolaków

       Tuż po Bożym Narodzeniu nasze przedszkolaki przedstawiły swoje Jasełka. Dzieci z ogromnym przejęciem się przygotowywały do występu i bardzo się z niego cieszyły. Mikołaj, który też przyniósł Małemu Jezusowi dary, po Jasełkach dawał słodkie upominki wszystkim dzieciom. Młodzi artyści sprawili nam dużo radości ;)
W tak poważne przedsięwzięcie, zaangażowali się również tatusiowie, którzy jako Królowie przynieśli swoje dary. Szopkę przygotowała też rodzina Jąkalskich - kto wie, może jeszcze jest w naszej kaplicy i przypomina o Narodzeniu.

Co gasi światło?

       Msze dla przedszkolaków w Aulii (tzw. Małym kościółku), są bardzo inspirujące dla maluchów. Zamieszczamy krótkie relacje, które mamy nadzieję zachęcą młodych rodziców, by ich dzieci skorzystały. Pomimo zdawałoby sie ogólnego harmideru, dzieci poznają zasady liturgii, nowe piosenki i inne dzieci, by potem odnaleźć się łatwiej w dużym kościele z grupą poznanych przyjaciół. Ostatnio mamy piękne czytania, które pozwalają ks. Wojciechowi rozwinąć piękne kazania.

Przedszkolaki sieją dobro

          Tydzień przed Niedzielą Palmową dzieci na mszy przedszkolaków miały niezwykłe kazanie. Ksiądz pokazał nam, jak bardzo oślepia złość, zazdrość, lęk itp. Zasłonił oczy przepaskami z tymi grzechami i rzeczywiście, nic nie było widać. Dzieci musiały prowadzić niewidzących za rękę. A potem, podczas modlitwy wiernych, modliliśmy się, aby Jezusa zabrał nam to, co nam zasłania wzrok, przez co nie jesteśmy w stanie zobaczyć tego, co jest naprawdę. Te grzechy co zasłaniały nam wzrok złożyliśmy pod krzyżem.   
          

Światełko przedszkolaków

        W święto ofarowania Pańskiego, na rozpoczęcie mszy św. dla Przedszkolaków dzieci niosły zapalone świece w procesji z księdzem. To na pamiątkę ofiarowania małego Jezusa w świątyni i starca Symeona, który prorokował: "Światło na oświecenie pogan ..." czyli dla nas. :)
Mamy kilka zdjęć od Sylwii, sami zobaczcie jak się pięknie działo...

Ze względu na  dobre warunki dla małych dzieci w aulii, zapraszamy wszystkie małe dzieci z rodzicami ! 
Mają tam okazję na poznanie piękna liturgii i muzyki dostosowaneh do wieku, a dzięcięcy harmider nikomu nie przeszkadza.NA SKRÓTY
 

 

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA p.w. Krzyża Świętego w Pruszczu Gdańskim 

83-000 Pruszcz Gdañski, woj. pomorskie, Tel.: 58 682-22-58


Produkcja: 2013 - MembinaDesign.pl