"Kto wam poda kubek wody do picia, dlatego że należycie do Chrystusa, zaprawdę, powiadam wam, nie utraci swojej nagrody."  (Mk 9,41)

Mała stokrotka

        Taka piękna była msza św. w tę niedzielę:) O kwiatach, że są piękne i dostojne do tego stopnia, że żaden nie chce znaleźć się na stoliku w szpitalu u chorego. Tylko mała stokrotka zgodziła się , żeby umilić czas choremu. Dzisiejsze przesłanie Ewangelii było: "Jeśli kto chce być pierwszym, niech będzie ostatnim ze wszystkich i sługą wszystkich", jak mała stokrotka. Zapraszamy na mszę przedszkolaków. :)

Jezus nas kręci

 

        Na ostatniej mszy dla przedszkolaków w Ewangelii na 3 niedzielę wielkanocną, Jezus przychodzi do apostołów w wieczerniku i zachęca do ewangelizacji i dawania świadectwa.
W kazaniu pojawiły się dziwne przednioty: koło rowerowe a wśrodku Jezus. ks. Wojciech wyjaśnił, że jak wszystko się kręci wokół Jezusa wzystko jedzie do przodu po prostu "się kręci " :)
Dzieci swoimi rysunkami uczciły również naszego pana Janka - "Dziadka" który grał na bębnie. Łezka sie kręci...  

Sami zobaczcie jak to było...

Mikołaje

          W tym roku w uroczystość św Mikołaja mieliśmy gościa z Krakowa, ojciec Paulin ks. Zbigniew Ptak.  Przy okazji rekolekcji adwentowych zawitał na mszy dla przedszolaków, a tu na niego czekała niespodzianka - przyjaciele biskupa św. Mikołaja.
Inicjatorem mikołajkowego charakteru mszy był nasz kochany dziadek Jan, który dał pomysł i pieniądze na początek. A potem już poszło. Były kolorowanki z naklejkami na temat św. Mikołaja - biskupa, modlitwy "Ojcze nasz" i "Zdrowaś Mario", różańce i mnóstwo radości.

Sami zobaczcie ...

Dziadek Janek

       Smutna wiadomość spadła na nasze przedszkolaki, zmarł nasz ulubiony dziadek Janek Pomirski, który grał nam ponad 20 lat na mszy dla przedszkolaków, a ci co nie bywali na tej mszy spotykali go jak oferował "świeżą prasę katolicką" po mszy 9.30 w kościele. Kilka pokoleń pamięta jak grał nam na akordeonie i harmonijce, a jak choroba niepozwoliła, to ostatnio na bębnie. Przyjeźdżał do kościoła swoim zabytkowym zielonym żukiem i dawał nam wszystkim wiele radości swoim pozytywnym zaangażowaniem i pomysłami. 

Teraz z góry jako aniołek Janek będzie grał naszemu Panu niebieskiemu. Będzie nam Janka bardzo brakować tu na dole. 
Zamieszczamy kilka wspomnieniowych zdjęć naszych wspólnych starań, by dzieciom przybliżyć nieba wspólnie modląc się śpiewem i muzyką.

Jasełka Przedszkolaków

       Tuż po Bożym Narodzeniu nasze przedszkolaki przedstawiły swoje Jasełka. Dzieci z ogromnym przejęciem się przygotowywały do występu i bardzo się z niego cieszyły. Mikołaj, który też przyniósł Małemu Jezusowi dary, po Jasełkach dawał słodkie upominki wszystkim dzieciom. Młodzi artyści sprawili nam dużo radości ;)
W tak poważne przedsięwzięcie, zaangażowali się również tatusiowie, którzy jako Królowie przynieśli swoje dary. Szopkę przygotowała też rodzina Jąkalskich - kto wie, może jeszcze jest w naszej kaplicy i przypomina o Narodzeniu.NA SKRÓTY
 

 

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA p.w. Krzyża Świętego w Pruszczu Gdańskim 

83-000 Pruszcz Gdañski, woj. pomorskie, Tel.: 58 682-22-58


Produkcja: 2013 - MembinaDesign.pl