Ta uboga wdowa wrzuciła najwięcej ... Wszyscy bowiem wrzucali z tego, co im zbywało; ona zaś ze swego niedostatku wrzuciła wszystko, co miała, całe swe utrzymanie (Mk 12,44)

Chrystus król u przedszkolaków

W święto Chrystusa Króla dzieci przygotowały piękne korony. Msza rozpoczęła się procesyjnym wejściem wszystkich królowych i królów, co widać na zdjęciach. Korony biorą udział w konkursie ks. Roberta. Zobaczmy jak to się pięknie działo... 

Winogrona u Przedszkolaków

            Ks. Robert ogłosił ostatnio zadanie domowe dla rodziców i dzieci. Każdy ma przygotować 1 grono (owoc) winogrona ze swoim imieniem lub obrazkiem. Owoce te zostaną zawieszone w Auli, jako jedna kiść winogron, które tworzymy na mszy jako wspólnota. 
            Przy okazji pojawiły się nowe piosenki, które zamieszczamy poniżej.
Można je śpiewać w domu i przy okazji się nauczyć.

Święci orędują za nas

           "To dla mnie i dla ciebie święci orędują w niebie" - tymi słowami piosenki polecam posłuchać Magdy Anioł, wszystkim przedszkolakom małym i dużym - bo w uroczystość Wszystkich Świętych świętujemy wielkie "imieniny". Niech te trafne proste słowa pomogą nam w tym świętowaniu i zaintrygują dzieci do pytań o każdego świętego, o którym śpiewa.

20 lecie mszy dla przedszkolaków

           Dzięki inicjatywie ks. Roberta mieliśmy wielkie swięto na zakończenie tegorocznego cyklu mszy.
Rodzice przygotowali ciasta i napoje i była to piękna niespodzianka. Były również osoby które 20 lat temu zainicjowały to wszystko: Ciocie: Ula Burda i Halinka Michalska, był również nasz multi-instrumentalista pan Janek, który początkowo grał na akordeonie i harmonijce, a jak zdrowie nie pozwoliło to na bębnie.NA SKRÓTY
 

 

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA p.w. Krzyża Świętego w Pruszczu Gdańskim 

83-000 Pruszcz Gdañski, woj. pomorskie, Tel.: 58 682-22-58, email: biuro@pruszcz.diecezja.pl


Produkcja: 2013 - MembinaDesign.pl