A Jezus rzekł: "Przyszedłem na ten świat, aby przeprowadzić sąd, żeby ci, którzy nie widzą, przejrzeli, a ci, którzy widzą, stali się niewidomymi". (J9,40)

Co gasi światło?

       Msze dla przedszkolaków w Aulii (tzw. Małym kościółku), są bardzo inspirujące dla maluchów. Zamieszczamy krótkie relacje, które mamy nadzieję zachęcą młodych rodziców, by ich dzieci skorzystały. Pomimo zdawałoby sie ogólnego harmideru, dzieci poznają zasady liturgii, nowe piosenki i inne dzieci, by potem odnaleźć się łatwiej w dużym kościele z grupą poznanych przyjaciół. Ostatnio mamy piękne czytania, które pozwalają ks. Wojciechowi rozwinąć piękne kazania.

Światełko przedszkolaków

        W święto ofarowania Pańskiego, na rozpoczęcie mszy św. dla Przedszkolaków dzieci niosły zapalone świece w procesji z księdzem. To na pamiątkę ofiarowania małego Jezusa w świątyni i starca Symeona, który prorokował: "Światło na oświecenie pogan ..." czyli dla nas. :)
Mamy kilka zdjęć od Sylwii, sami zobaczcie jak się pięknie działo...

Ze względu na  dobre warunki dla małych dzieci w aulii, zapraszamy wszystkie małe dzieci z rodzicami ! 
Mają tam okazję na poznanie piękna liturgii i muzyki dostosowaneh do wieku, a dzięcięcy harmider nikomu nie przeszkadza.

Jezus chce nas nakarmić

... I chce być z nami na codzień. Również w tym, co dla nas radosne, w wypoczynku.
Dzisiaj Ksiądz Wojciech nauczył dzieci wiersza:
"Nie samym chlebem jednak żyje człowiek,
dał nam Pismo św. by pomogło nam znosić ciężkie życia znoje. "

Nie szukaj gorszych

          "Często ludzie, uważają się za lepszych od innych. Zajmują najwyższe miejsca, które ich zdaniem im się należą. Porównują się do innych i szukają gorszych od siebie, żeby potwierdzić swoje wysokie zdanie o sobie. A tak naprawdę w środku czują się gorsi. Tylko nie chcą się przyznać do tego. Do swoich błędów i słabości." - cytat z Mszy dla Przedszkolaków

Jak zwykle na mszy dla przedszkolaków są niezwykłe kazania ks. Wojtka z udziałem rodziców. Sami zobaczcie...

Kamienie na piasku

Na Mszy u przedszkolaków Ks Wojtek pięknie tłumaczył, że nasze serca są często twarde, zimne i ciężkie jak kamienie. Najlepiej wybrukować nimi drogę do Pana Jezusa poprzez przebaczenie. Zobaczcie sami co się działo.NA SKRÓTY
 

 

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA p.w. Krzyża Świętego w Pruszczu Gdańskim 

83-000 Pruszcz Gdañski, woj. pomorskie, Tel.: 58 682-22-58, email: biuro@pruszcz.diecezja.pl


Produkcja: 2013 - MembinaDesign.pl