Jezus zapytał: "Czyj jest ten obraz i napis?" Odpowiedzieli: "Cezara". Wówczas rzekł do nich: "Oddajcie więc cezarowi to, co należy do cezara, a Bogu to, co należy do Boga"(Mt 22,20)

Przedszkolaki sieją dobro

          Tydzień przed Niedzielą Palmową dzieci na mszy przedszkolaków miały niezwykłe kazanie. Ksiądz pokazał nam, jak bardzo oślepia złość, zazdrość, lęk itp. Zasłonił oczy przepaskami z tymi grzechami i rzeczywiście, nic nie było widać. Dzieci musiały prowadzić niewidzących za rękę. A potem, podczas modlitwy wiernych, modliliśmy się, aby Jezusa zabrał nam to, co nam zasłania wzrok, przez co nie jesteśmy w stanie zobaczyć tego, co jest naprawdę. Te grzechy co zasłaniały nam wzrok złożyliśmy pod krzyżem.   
          

Co gasi światło?

       Msze dla przedszkolaków w Aulii (tzw. Małym kościółku), są bardzo inspirujące dla maluchów. Zamieszczamy krótkie relacje, które mamy nadzieję zachęcą młodych rodziców, by ich dzieci skorzystały. Pomimo zdawałoby sie ogólnego harmideru, dzieci poznają zasady liturgii, nowe piosenki i inne dzieci, by potem odnaleźć się łatwiej w dużym kościele z grupą poznanych przyjaciół. Ostatnio mamy piękne czytania, które pozwalają ks. Wojciechowi rozwinąć piękne kazania.

Nie szukaj gorszych

          "Często ludzie, uważają się za lepszych od innych. Zajmują najwyższe miejsca, które ich zdaniem im się należą. Porównują się do innych i szukają gorszych od siebie, żeby potwierdzić swoje wysokie zdanie o sobie. A tak naprawdę w środku czują się gorsi. Tylko nie chcą się przyznać do tego. Do swoich błędów i słabości." - cytat z Mszy dla Przedszkolaków

Jak zwykle na mszy dla przedszkolaków są niezwykłe kazania ks. Wojtka z udziałem rodziców. Sami zobaczcie...

Światełko przedszkolaków

        W święto ofarowania Pańskiego, na rozpoczęcie mszy św. dla Przedszkolaków dzieci niosły zapalone świece w procesji z księdzem. To na pamiątkę ofiarowania małego Jezusa w świątyni i starca Symeona, który prorokował: "Światło na oświecenie pogan ..." czyli dla nas. :)
Mamy kilka zdjęć od Sylwii, sami zobaczcie jak się pięknie działo...

Ze względu na  dobre warunki dla małych dzieci w aulii, zapraszamy wszystkie małe dzieci z rodzicami ! 
Mają tam okazję na poznanie piękna liturgii i muzyki dostosowaneh do wieku, a dzięcięcy harmider nikomu nie przeszkadza.

Jezus chce nas nakarmić

... I chce być z nami na codzień. Również w tym, co dla nas radosne, w wypoczynku.
Dzisiaj Ksiądz Wojciech nauczył dzieci wiersza:
"Nie samym chlebem jednak żyje człowiek,
dał nam Pismo św. by pomogło nam znosić ciężkie życia znoje. "NA SKRÓTY
 

 

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA p.w. Krzyża Świętego w Pruszczu Gdańskim 

83-000 Pruszcz Gdañski, woj. pomorskie, Tel.: 58 682-22-58, email: biuro@pruszcz.diecezja.pl


Produkcja: 2013 - MembinaDesign.pl