"Czy nie dziesięciu zostało oczyszczonych? Gdzie jest dziewięciu? Żaden się nie znalazł, który by wrócił i oddał chwałę Bogu, tylko ten cudzoziemiec". "Wstań, idź, twoja wiara cię uzdrowiła". (Łk17,18)

XXVII niedziela zwykła - 6.10.2019

1. Dziś o g. 16 msza św. dla dzieci I-komunijnych i ich rodziców.

2. Nabożeństwo różańcowe odprawiamy codziennie o g. 17.30, a dzieci prowadzą różaniec w poniedziałki, środy i piątki o g. 17.30.

3. Jutro wspomnienie MB Różańcowej.

4. W czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w g. 8 - 18.

5. W sobotę, podczas mszy św. wieczornej o g. 18, będą śpiewać: nasza pani organista Ewa Rytel, profesorka Wyższej Szkoły Muzycznej, pani Alicja Rumianowska oraz ks. Robert Kaczorowski, a po mszy św. krótki koncert pt. "Ave Maria".

6. Pan Janusz Wróbel, burmistrz Pruszcza Gd. zaprasza osoby od 55 roku życia, stale zamieszkujące na terenie miasta Pruszcza Gd. do skorzystania z bezpłatnych szczepień ochronnych przeciwko grypie sezonowej. Szczepienia będą od 10 października do 30 listopada w Centrum Medycznym przy ul. Wojska Polskiego (obok Jakuba). Rejestracji można dokonać telefonicznie lub przez osoby trzecie. Szczegóły w gablotce w przedsionku kościoła.

7. W kruchcie kościoła jest świeża prasa katolicka. Przy wyjściu można otrzymać - za dobrowolną ofiarę - nowy numer naszej gazetki parafialnej "Na wieży".

8. Bóg zapłać za ofiary na remont naszej zabytkowej świątyni.

9. Dziś Niedziela Młodych. Kawiarenka otwarta od g. 10.30 do 14. Dziś wieczorem nie będzie modlitwy uwielbienia w Domu Katechetycznym, zapraszamy na nią za tydzień.

10. Przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na misje zagraniczne prowadzone przez ojców oblatów.

11. Zmarli śp. Alfreda Lica, l. 81 z ul. Grunwaldzkiej,
Janusz Tarnowski, l. 62 z ul. Nowowiejskiego