Z obłoku świetlanego odezwał się głos Ojca:
" To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie".
                                          (Mt 17, 5)

VIII Niedziela zwykła - 3.03.2019

1. Dziś z racji I niedzieli miesiąca - nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic o g. 17.30.

2. We wtorek katecheza dla bierzmowanych.

3. W tym tygodniu rozpoczyna się Wielki Post, czas pokuty i nawrócenia. W Środę Popielcową msze św. o g. 7, 7.45, 9.30, 17, 18 i 19.30. W środę obowiązuje post ścisły i powstrzymanie się od pokarmów mięsnych. Post ścisły oznacza, że można spożyć trzy posiłki, w tym jeden do syta. Post ścisły obowiązuje między 18-tym a 60-tym rokiem życia. Powstrzymanie się od pokarmów mięsnych obowiązuje tych, którzy ukończyli 14 rok życia. Przez cały Wielki Post prosimy o abstynencję od alkoholu i papierosów.

4. W czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w g. 8 - 18 w auli Domu Katechetycznego.

5. W piątek Droga Krzyżowa: rano o 8, a po południu o g. 17 dla dzieci, następnie po mszy św. o g. 18 i dla młodzieży o g. 19.30.

6. W przyszłą niedzielę Gorzkie Żale o g. 17.

7. Za tydzień Niedziela Młodych. Młodzież zaprasza do kawiarenki, a o g. 19 na adorację w Domu Katechetycznym.

8. W przyszłą niedzielę Akcja Charytatywna pn. "Obudzić Bartka" w LO nr 1 w g.14 - 18 odbędzie się koncert.

9. W naszej kancelarii parafialnej panie księgowe będą pomagać rozliczać PIT-y we wtorki i czwartki w g. 16 - 17.30. Prosimy, by 1 proc. od podatku dochodowego przekazać na niepełnosprawnych ze Stowarzyszenia Centrum Ochotników Cierpienia Archidiecezji Gdańskiej. Ulotki naszego stowarzyszenia z numerem KRS-u można wziąć przy wyjściu z kościoła.

10. W przedsionku kościoła jest świeża prasa katolicka.

11. Zmarły:
śp. Danuta Poznańska, l. 91 z ul. Niepodległości