Mając dokoła siebie takie mnóstwo świadków, zrzuciwszy wszelki ciężar, a przede wszystkim grzech, który nas łatwo zwodzi, biegnijmy wytrwale w wyznaczonych nam zawodach.
                                                  (Hbr12,1)

XIX niedziela zwykła - 11.08.2019

1. W środę zapraszamy dzieci do kina w Pruszczu na bardzo wzruszający film pt. "Mia i biały lew". Po filmie będzie posiłek. Zapisy i wpłata 5 zł po mszy św. w zakrystii.

2. W czwartek 15 sierpnia Uroczystość Wniebowzięcia MNP. Msze św. jak w każdą niedzielę. Po mszy poświęcenie ziół i kwiatów.

3. Po raz 38 organizujemy pielgrzymkę na Jasną Górę na Ogólnopolskie Dożynki w dniach 31.08 - 1.09. Wyjazd autokarem spod kościoła 31 sierpnia (sobota) o g. 6, powrót 1 września (niedziela) późnym wieczorem. Koszt 160 zł, w tym: przejazd, nocleg i obiad w niedzielę. Zapisy i opłata w zakrystii i kancelarii.

4. Caritas przy naszej parafii utworzyła Ośrodek Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. Pomoc jest udzielana w naszym Domu Katechetycznym w piątki w g. 9-13. Działalność ośrodka obejmuje organizowanie i finansowanie pomocy prawnej, pomocy psychiatrycznej i psychologicznej, a także szkoleń i kursów podnoszących kwalifikacje zawodowe i inne.

5. W kościele bł. Michała Kozala odprawiana jest msza św. w każdą niedzielę sierpnia o g. 20.

6. Katolickie Studium Języków Obcych przy naszej parafii organizuje kursy języków: angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego i włoskiego. Każda druga i następna osoba z rodziny płaci tylko połowę. Zapisy od końca sierpnia.

7. Dziś na Faktorii o g. 14 spektakl dla dzieci "Zaczarowana królewna" cz.III, a wieczorem o g. 20 koncert muzyczny.

8. W przedsionku kościoła jest świeża prasa katolicka. W "Gościu Niedzielnym" dołączono płytę CD pt. "Pieśni patriotyczne i religijne".

9. Dziś z racji II niedzieli miesiąca - przed kościołem zbiórka do puszek na biednych naszej parafii.

10. Zmarł śp. Mirosław Osojca, l. 62 z ul. Niepodległości.
Wieczny odpoczynek...