Jezus powiedział do Nikodema: "Tak Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne. (J 3,16)

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne

 

Uroczystość Trójcy Świętej- 4.06.2023

1. Nabożeństwo czerwcowe dzisiaj o g. 17.30, a w dni powszednie po mszy wieczornej. Zachęcamy, by przez cały czerwiec odmawiać Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

2. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. o g. 7, 8, 9, 10 potem po procesji, czyli ok. 12.30 i wieczorna o g. 18. Uroczysta msza św. rozpocznie się przy naszym kościele o g. 10. stąd ruszy procesja eucharystyczna do kościoła MBNP ulicami Obrońców Wybrzeża, Niepodległości, Tysiąclecia, Obrońców Pokoju i Chopina. Po procesji będą msze św. w obydwu kościołach. W czwartek zbierzemy się przy naszym kościele o g. 9.30. Zapraszamy dzieci rocznicowe w albach lub na galowo, dziewczynki z poduszkami, Żywy Różaniec, poczty sztandarowe, chorągwie, ministrantów. Prosimy o pomoc w przygotowaniu ołtarzy. O kwiaty prosimy w środę po wieczornej mszy świętej, a także o płatki kwiatów dla dziewczynek sypiących kwiatki. Prosimy przyozdobić wszystkie domy, okna, balkony (nie tylko na trasie procesji, ale w całej parafii). Podczas procesji prosimy słuchać porządkowych, nie wyprzedzać procesji, śpiewać pieśni. Gdy przechodzi Pan Jezus w monstrancji - przyklękamy. Prosimy pilnować dzieci i młodzież, aby nikt nie biegał, nie jadł lodów, nie żuł gumy. Niech nikt nie pali papierosów.

3. Próba sypania kwiatów w środę o g. 17.

4. Za tydzień dzieci klas IV będą obchodzić rocznicę I Komunii św. na mszy o g. 11. Dzieci niech przyjdą w albach lub na galowo. Spowiedź dla tych dzieci w piątek i sobotę o g. 17.

5. Za tydzień ostatnia msza św. dla przedszkolaków o g. 12.

6. Ks. Proboszcz dziękuje za życzenia, modlitwy i wyrazy szacunku z okazji 50 rocznicy święceń kapłańskich. Dziękuje za prezenty, a także za przekazane ofiary zamiast kwiatów na rzecz Stowarzyszenia Centrum Ochotników Cierpienia Archidiecezji Gdańskiej. Bardzo wymowny prezent ofiarował pewien Pan, który udał się rowerem do Sanktuarium MB w Gietrzwałdzie (140 km) w intencji swojego wnuka i ks. proboszcza. Bóg zapłać. Obrazki z okazji jubileuszu będą rozdawane za tydzień.

7. W przedsionku jest świeża prasa katolicka i do nabycia po 5 zł dekoracje eucharystyczne na Boże Ciało.

8. Zmarł śp. Roman Więcław, l. 66 z ul. 10 Lutego
Wieczny odpoczynek...NA SKRÓTY
 

 

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA p.w. Krzyża Świętego w Pruszczu Gdańskim 

83-000 Pruszcz Gdañski, woj. pomorskie, Tel.: 58 682-22-58


Produkcja: 2013 - MembinaDesign.pl