Zmiłuj się nade mną, Boże, w łaskawości swojej,
w ogromie swej litości zgładź moją nieprawość.
Obmyj mnie zupełnie z mojej winy
i oczyść mnie z grzechu mojego. (Ps 51,3-4)

V niedziela Wielkiego Postu - 17.03.2024

1. Dziś Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o g. 17.

2. Dziś rozpoczynamy rekolekcje dla dzieci i młodzieży. W poniedziałek, wtorek i środę uczniowie szkół nr 2 i 3 będą przychodzić ze szkołą do kościoła na wyznaczone godziny, a młodzież szkół ponadpodstawowych o g. 19. Dzieci I-komunijne i młodzież do bierzmowania będą uczestniczyć w rekolekcjach. Uczniowie szkół podstawowych przekazują w szkole pisemną zgodę rodziców na udział w rekolekcjach. Wszyscy uczestnicy rekolekcji będą ubezpieczeni na trasie szkoła - kościół. Prosimy o modlitwę.

3. We wtorek uroczystość św. Józefa. Msze św. o g. 7, 7.30 i 18.

4. W kancelarii parafialnej można rozliczyć PIT-y. We wtorki i czwartki w. g. 15.30-18. Prosimy o przekazanie 1,5 proc. od podatku dochodowego na Stowarzyszenie Centrum Ochotników Cierpienia Archidiecezji Gdańskiej, czyli na duszpasterstwo niepełnosprawnych.

5. W czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w auli Domu Katechetycznego. Po mszy prosimy zapisywać się na adorację.

6. W piątek Droga Krzyżowa: rano o g. 8. Po południu dla dzieci o g. 17, dla dorosłych o g. 18.30. Natomiast Droga Krzyżowa ulicami miasta rozpocznie się w kościele MBNP o g. 18.30 i ruszy ulicami Chopina i Wojska Polskiego do naszej świątyni.

7. W przyszłą niedzielę msza św. o g. 12.30 w intencji małżeństw marcowych.

8. Za tydzień Niedziela Palmowa. Uroczystą sumę rozpoczniemy procesją o g. 12.30. Poświęcenie palm na każdej mszy św. Prosimy o przynoszenie bazi oraz bukszpanu i składać je przy schodach plebanii do czwartku. Apostolat Maryjny przygotuje palmy, a dochód będzie przeznaczony na kwiaty Grobu Pańskiego.

9. Kto chciałby paczkę na Święta Wielkanocne, zechce zgłosić się do kancelarii parafialnej do piątku. Prosimy także o dary żywnościowe do paczek. Można je składać w prawej nawie kościoła, przy ołtarzu Matki Bożej do soboty.

10. W przyszłą niedzielę w kościele bł. M. Kozala o g. 19 odbędzie się wielkopostny koncert pieśni o Męce Pańskiej w aranżacji Cezarego Paciorka. Wystąpi Chór Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

11. Również w parafii bł. M. Kozala odbędą się weekendowe rekolekcje organizowane przez Wspólnotę Żyć to Chrystus i Szkołę Nowej Ewangelizacji. Termin 26-28 kwietnia. Szczegóły na ulotkach w kruchcie kościoła.

12. W przedsionku kościoła jest świeża prasa katolicka.

13. Dziś młodzież zaprasza do kawiarenki w g. 10.30 - 14.

14. Zmarli:
śp. Jadwiga Kapusta, l. 88 z ul. Zastawnej