Zmiłuj się nade mną, Boże, w łaskawości swojej,
w ogromie swej litości zgładź moją nieprawość.
Obmyj mnie zupełnie z mojej winy
i oczyść mnie z grzechu mojego. (Ps 51,3-4)

Rada parafialna

Rada Parafialna składa się z ok. 20 osób i z powodów naturalnych (zgonów) na dzień dzisiejszy wynosi 18 członków. Rada Parafialna powołana przez Księdza Proboszcza Stanisława Ładę spotyka się na jego prośbę lub w razie potrzeby z własnej inicjatywy. Spotkania odbywają się w przypadku konieczności podjęcia ważnych dla Parafii decyzji szczególnie o charakterze inwestycyjnym takich jak:

• - konserwacja czy remont obiektów kościelnych,
  • - instalacja nowych stacji krzyżowej,
  • - zakupów sprzętu liturgicznego,
  • - a także modernizacji terenu przykościelego.
  • - dodatkowo wspólnie z grupą Semper Fidelis naszej Parafii dla omówienia spraw organizacyjnych przed każdą ważniejszą uroczystością bądź wydarzeniem kościelnym. Spotkania nasze odbywają się kilka razy w roku.

Przykłady działania naszej rady to:

• - w ciągu 12 lat odnawiania świątyni - wyeksponowanie jej poprzez instalację nowego oświetlenia zewnętrznego
  • - naprawa dachu,
  • - remont witraży,
  • - konserwacji dwóch balkonów,
  • - malowaniu kościoła oraz domu katechetycznego oraz remontu organów.

Po zakończeniu prac wewnątrz świątyni, w 2009 r. wytyczono parkingi i ścieżki na terenie przykościelnym oraz
wyłożono je kostką granitową.
Naszym głownym zadaniem jest doradznie Księdzu Proboszczowi w podejmowaniu decyzji oraz wspieranie Go swoim
doświadczeniem w ich realizacji. Z tego względu w składzie naszej redy są zarówno inżynierowie,ekonomiści, nauczyciele jak i fachowcy różnych zawodów. Z przykrością muszę podkreślić, że w naszym składzie nie mamy zachowanego parytetu, ale wiem, że zagadnienia od tego zależne omawiane są na innych grupach parafialnych.
Rada Parafialna spełnia swoje zadanie w służy należytą pomocą zarówno Księdzu Proboszczowi jak i całej naszej Parafii.

Pruszcz Gdzański, 30.10.2010 r.
Przygotował:
Jerzy Roman - członek Rady Parafialnej

Zdjęcie pochodzi ze strony: http://mju.slask.pl/dla-przyjaciol/przyszlosc-kielkuje-w-dloniach/   ..poza tym to bardzo ciekawa strona. Wink