"Ani oko nie widziało, ani ucho nie słyszało, ani serce człowieka nie zdołało pojąć, jak wielkie rzeczy przygotował Bóg tym, którzy Go miłują". (1 Kor 2,9)

Rada parafialna

Rada Parafialna składa się z ok. 20 osób i z powodów naturalnych (zgonów) na dzień dzisiejszy wynosi 18 członków. Rada Parafialna powołana przez Księdza Proboszcza Stanisława Ładę spotyka się na jego prośbę lub w razie potrzeby z własnej inicjatywy. Spotkania odbywają się w przypadku konieczności podjęcia ważnych dla Parafii decyzji szczególnie o charakterze inwestycyjnym takich jak:

• - konserwacja czy remont obiektów kościelnych,
  • - instalacja nowych stacji krzyżowej,
  • - zakupów sprzętu liturgicznego,
  • - a także modernizacji terenu przykościelego.
  • - dodatkowo wspólnie z grupą Semper Fidelis naszej Parafii dla omówienia spraw organizacyjnych przed każdą ważniejszą uroczystością bądź wydarzeniem kościelnym. Spotkania nasze odbywają się kilka razy w roku.

Przykłady działania naszej rady to:

• - w ciągu 12 lat odnawiania świątyni - wyeksponowanie jej poprzez instalację nowego oświetlenia zewnętrznego
  • - naprawa dachu,
  • - remont witraży,
  • - konserwacji dwóch balkonów,
  • - malowaniu kościoła oraz domu katechetycznego oraz remontu organów.

Po zakończeniu prac wewnątrz świątyni, w 2009 r. wytyczono parkingi i ścieżki na terenie przykościelnym oraz
wyłożono je kostką granitową.
Naszym głownym zadaniem jest doradznie Księdzu Proboszczowi w podejmowaniu decyzji oraz wspieranie Go swoim
doświadczeniem w ich realizacji. Z tego względu w składzie naszej redy są zarówno inżynierowie,ekonomiści, nauczyciele jak i fachowcy różnych zawodów. Z przykrością muszę podkreślić, że w naszym składzie nie mamy zachowanego parytetu, ale wiem, że zagadnienia od tego zależne omawiane są na innych grupach parafialnych.
Rada Parafialna spełnia swoje zadanie w służy należytą pomocą zarówno Księdzu Proboszczowi jak i całej naszej Parafii.

Pruszcz Gdzański, 30.10.2010 r.
Przygotował:
Jerzy Roman - członek Rady Parafialnej

Zdjęcie pochodzi ze strony: http://mju.slask.pl/dla-przyjaciol/przyszlosc-kielkuje-w-dloniach/   ..poza tym to bardzo ciekawa strona. Wink