Zmiłuj się nade mną, Boże, w łaskawości swojej,
w ogromie swej litości zgładź moją nieprawość.
Obmyj mnie zupełnie z mojej winy
i oczyść mnie z grzechu mojego. (Ps 51,3-4)

Talitha Kum - reaktywacja

Jesteśmy grupą młodzieżową Talitha Kum z parafi pw Podwyższenia Krzyża Świętego
w Pruszczu Gdańskim mamy spotkania formacyjne w każdą niedzielę na 19:15 pod plebanią
w kawiarence chętną młodzież serdecznie zapraszamy do dołączenia!
Raz w miesiącu w niedzielę od 10. 00 do 14.00 organizujemy kawiarenki gdzie serwujemy kawę
i ciasto w miłej atmosferze i bardzo pięknym wystroju tematycznym.
Tydzień po kawiarence organizowana jest przez młodzież adoracja na którą serdecznie zapraszamy
Naszym opiekunem jest Ksiądz Dariusz

Młodzieżowy spływ kajakowy

W dniu 8-9 lipiec z grupą młodzieży uczestniczyliśmy w dwu dniowym spływie kajakowym na naszej ulubionej rzece Radunia, która płynie przez Pruszcz Gdański.
Trasa spływu: z Ostrzyc do Kilpinka. Więcej można zobaczyć na zdjęciach. Dziękuję bardzo opiekunowi panu Robertowi i młodzieży że wspólnoty Talitha Kum za ich pomysłowość. Wyjazd bardzo był udany, trochę nas polal deszcz pod koniec, ale przy ognisku mogliśmy ogrzać sie i usmażyć kiełbaski. Ks. Darek

Rekolekcje Wdzydzkie

Nasza młodzież wyjechała na początku września do Wdzydz Kiszewskich, temat: "Wy jesteście światłem świata..."
Rekolekcje poprowadził znany nam ksiądz Piotr Wiecki (brat ks. Andrzeja). Pełna relacja będzie w Niedzielę Młodych w gazetce "Na Wieży" dziś możemy jedynie pokazać kilka zdjęć i małe świadectwo wielkiej przemiany serc.

Taize we Wrocławiu - relacja

Na Europejskie Spotkanie Młodych Taizé we Wrocławiu wybrałem się po raz pierwszy. Dzisiaj mogę powiedzieć z wielkim przekonaniem, że udział w takim spotkaniu jest to naprawdę wspaniałe doświadczenie wiary we wspólnocie wielu narodowości. Czymś bardzo imponującym jest móc zobaczyć około 15 tysiecy młodych ludzi w jednym miejscu, którzy spotykają się głównie po to, aby wspólnie się modlić.

Kajakowa wycieczka

Na początku wakacji 29.06 nasza młodzież wybrała sie na kajaki.
Spływ kajakowy od początków Raduni, czyli trasą z jeziora Ostrzyce - do jeziora Trzebno, przez Goręczyno i Somonino aż do Kiełpina.
To 13 kliometrów do wiosłowania... na szczęście z nurtem. :)