„Tak jest napisane: Mesjasz będzie cierpiał i trzeciego dnia zmartwychwstanie; w imię Jego głoszone będzie nawrócenie i odpuszczenie grzechów wszystkim narodom, począwszy od Jerozolimy. Wy jesteście świadkami tego”. (Łk 24,48)

KAŻDY DZIEŃ Z BOGIEM

       

         Mobilna aplikacja: "Każdy Dzień" na każdy dzień proponuje List Miłosny do nas od Pana Boga czyli fragment Pisma świętego - który jest w ciekawy sposób uzupełniny głębokimi rozmyślaniami, które zmotywują cię do zmian. Może warto w tym szczególnym czasie podjąć wyzwanie indywidualnych rekolekcji dla zabieganych i poznać Pismo Święte w szczegółach z przewodnikiem - korzystając kilka minut dziennie.

Modlitewnik w telefonie

       To ciekawa propozycja, dla tych którzy chcą mieć wszystko w telefonie. W każdej potrzebie mozna sięgnąć po modlitwę: w domu, w drodze, na wakacjach. A do tego przypominacz, jeśli mamy mocne postanowienie i regularną intencję do obmodlenia. Po prostu poręczna pomoc. Niestety najlepsza aplikacja nie zastąpi bezpośredniej relacji i spotkania w modlitwie, tu nie o przeczytane słowo chodzi, a o bycie razem, by odkryć w sobie Boży plan dla mnie.

Mobilny Rachunek Sumienia 

          Księża Zmartwychwstańcy przygotowali ciekawą aplikację. Mottem mobilnego rachunku sumienia jest belka nad ołtarzem głównym z łacińskim napisem: UBI SPIRITUS DOMINI IBI LIBERTAS, czyli GDZIE DUCH PAŃSKI TAM WOLNOŚĆ.  
To zachęta, by przy czynieniu rachunku sumienia nie ograniczyć się tylko do sporządzenia bilansu, ale od początku przez modlitwę odkryć jakość swojej relacji z Bogiem, otworzyć się na nowo na Jego dar wolności, pozwolić się przytulić Bogu.  W słowie wstępnym bp Wiesław Śpiewak CR bardzo trafnie porównał rachunek sumienia do lustra, które odkrywa przed nami tajemnicę stanu naszej duszy, pisze: „Jest to wszelako tylko narzędzie. Do człowieka należy decyzja odnośnie do skorzystania z tego narzędzia.

Aplikacja Trzyminutowy Katechizm

       Trzyminutowy Katechizm (3 Minute Catechism) – w skrócie 3MC – to seria 72 ręcznie rysowanych filmów animowanych, z których każdy trwa 3-4 minuty, wyjaśniających wiarę katolicką w oparciu o Katechizm Kościoła Katolickiego. Jak masz pytania, czy wątpliwości warto skorzystać. W prosty, ale i dowcipny sposób autorzy filmów wyjaśniają podstawy naszej wiary: 1. Kim jest człowiek2. Co to jest dusza3. Jaka jest różnica między wiarą i wiedzą4. Co to oznacza "wierzyć w Boga"  itp.

Aplikacja: Modlitwa w drodze

To świetna propozycja na czas kiedy chcemy bardziej zbliżyć się do Boga, w tym naszym zabieganym życiu. Codziennie możesz wysłuchać 10 minutowego komentarza do bieżących czytań mszalnych, lub je przeczytać. Doskonała propozycja na dobry początek dnia, by rozświetlić Słowem Pana to co nas trapi lub spotka w ciągu naszych zmagań. Nie brakuje przy tym dobrej muzyki.

Gościmy

Odwiedza nas:

4
gości

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA p.w. Krzyża Świętego w Pruszczu Gdańskim 

83-000 Pruszcz Gdañski, woj. pomorskie, Tel.: 58 682-22-58


Produkcja: 2013 - MembinaDesign.pl