Zachęcam was zatem ja, więzień w Panu, abyście postępowali w sposób godny powołania, do jakiego zostaliście wezwani, z całą pokorą i cichością, z cierpliwością, znosząc siebie nawzajem w miłości.       (Ef, 4, 1-6 )

Aplikacja Trzyminutowy Katechizm

       Trzyminutowy Katechizm (3 Minute Catechism) – w skrócie 3MC – to seria 72 ręcznie rysowanych filmów animowanych, z których każdy trwa 3-4 minuty, wyjaśniających wiarę katolicką w oparciu o Katechizm Kościoła Katolickiego. Jak masz pytania, czy wątpliwości warto skorzystać. W prosty, ale i dowcipny sposób autorzy filmów wyjaśniają podstawy naszej wiary: 1. Kim jest człowiek2. Co to jest dusza3. Jaka jest różnica między wiarą i wiedzą4. Co to oznacza "wierzyć w Boga"  itp.

Mobilny Rachunek Sumienia 

          Księża Zmartwychwstańcy przygotowali ciekawą aplikację. Mottem mobilnego rachunku sumienia jest belka nad ołtarzem głównym z łacińskim napisem: UBI SPIRITUS DOMINI IBI LIBERTAS, czyli GDZIE DUCH PAŃSKI TAM WOLNOŚĆ.  
To zachęta, by przy czynieniu rachunku sumienia nie ograniczyć się tylko do sporządzenia bilansu, ale od początku przez modlitwę odkryć jakość swojej relacji z Bogiem, otworzyć się na nowo na Jego dar wolności, pozwolić się przytulić Bogu.  W słowie wstępnym bp Wiesław Śpiewak CR bardzo trafnie porównał rachunek sumienia do lustra, które odkrywa przed nami tajemnicę stanu naszej duszy, pisze: „Jest to wszelako tylko narzędzie. Do człowieka należy decyzja odnośnie do skorzystania z tego narzędzia.

Aplikacja i modlitwa mobilna: „Słowo Boże”

Aplikacja „Słowo Boże” opracowana została przez kapłanów i braci zakonnych Chrystusowców aby służyła pomocą w codziennym rozważaniu Słowa Bożego. 
Codzienne czytania mszalne, biblia w całości lub wyszukanych fragmentach - wszystko w wersji tekstowej i audio. Dodatkową praktyczna funkcją jest Brewiarz czyli liturgiczna modlitwa codzienna Ludu Bożego, który jest coraz bardziej popularny w naszej parafii.

Aplikacja: Modlitwa w drodze

To świetna propozycja na czas kiedy chcemy bardziej zbliżyć się do Boga, w tym naszym zabieganym życiu. Codziennie możesz wysłuchać 10 minutowego komentarza do bieżących czytań mszalnych, lub je przeczytać. Doskonała propozycja na dobry początek dnia, by rozświetlić Słowem Pana to co nas trapi lub spotka w ciągu naszych zmagań. Nie brakuje przy tym dobrej muzyki.

Adoptuj Życie

Aplikacja "Adoptuj Życie" pomoże ci pamiętać i śledzić rozwój adoptowanego Jasia. Dzięki niemu przez 9 miesięcy zobowiązania:
– nie zapomnisz o codziennej modlitwie
– sprawdzisz jej treść
– skorzystasz z gotowych rozważań różańcowych
– zobaczysz jak rozwija się dziecko
– usłyszysz bicie jego serca i podejrzysz go przez USG (od 6 tygodnia)
– maluch sam opowie Ci o tym, jak się czuje

Gościmy

Odwiedza nas:

1
gości

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA p.w. Krzyża Świętego w Pruszczu Gdańskim 

83-000 Pruszcz Gdañski, woj. pomorskie, Tel.: 58 682-22-58, email: biuro@pruszcz.diecezja.pl


Produkcja: 2013 - MembinaDesign.pl