Chrystus Jezus istniejąc w postaci Bożej, nie skorzystał ze sposobności, aby na równi być z Bogiem, lecz ogołocił samego siebie, przyjąwszy postać sługi, stawszy się podobnym do ludzi.
(Flp 2,6)

Ministranci

W parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Pruszczu Gdańskim służy 20 ministrantów. Są to różne grupy wiekowe. Najstarszy ma 20 lat, a najmłodszy 9. Bierzemy czynny udział w życiu parafii. Służenie podczas Mszy świętej poczytujemy sobie za szczególny zaszczyt i wyróżnienie.
Bliskość ołtarza mobilizuje nas żebyśmy byli lepszymi: kolegami, uczniami, synami.

W naszej parafii jest 10 lektorów, 19 ministrantów i 1 aspirant. Każdy ministrant i lektor chodzi 2 razy w tygodniu na dyżury. Niewątpliwie najważniejsza dla naszego istnienia jest systematyczna formacja, dlatego spotykamy się w każdą sobotę o godz. 11. Mamy również własną salkę ministrancką.

Aktywnie uczestniczymy w życiu parafii między innymi poprzez:

• przygotowywanie oprawy liturgicznej na każdą uroczystość i święto
  • pomoc w corocznej dekoracji Szopki Bożonarodzeniowej oraz Grobu Pańskiego
  • pomoc w przygotowaniu festynu parafialnego
  • chodzimy wraz z księżmi po kolędach oraz do chorych

Warto również wspomnieć o naszych wyjazdach wspólnotowych, które doskonale na integrują. Latem organizujemy wyjazdy rowerowe, a zimą obozy narciarskie. Jeździmy również na różne dni skupienia oraz rekolekcje dla Liturgicznej Służby Ołtarza organizowane w naszej diecezji.

Opiekunem ministrantów jest ks. Rafał

Wszystkich chętnych do Służby Ołtarza serdecznie zapraszamy !
Zbiórka ministrancka: Sobota godzina 1100