W tym przejawia się miłość, że nie my umiłowaliśmy Boga, ale że On sam nas umiłował i posłał Syna swojego jako ofiarę przebłagalną za nasze grzechy. (1 J 4,10)

Duchowa adopcja dziecka poczętego - podjęta

           25 marca w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, gdy Syn Boży począł się w Najświętszej Marii Pannie, już od rana nasi parafianie - kilkadziesiąt osób,  podejmowali modlitewne zobowiązanie do duchowej adopcji dziecka poczętego, którego życie jest zagrożone zabójstwem aborcji. Ufamy że dobry Bóg wysłucha 9 miesięcznej modlitwy i przyjmie podjęte zobowiązania.
Zamieszczamy kilka zdjęć z tej uroczystości.

Tylko dla grzeszników

         O sakramencie pokuty i pojednania mówi - ks. prof. Mieczysław Nowak
Może jesteś zbuntowanym synem?
A może się pogubiłaś i chcesz by Cię ktoś odnalazł?
To z pewnością coś dla Ciebie, bo nie dorastamy do Jego Miłości. Skorzystaj z tej szansy, nie lękaj się !
Nie musisz umierać by spotkać Jezusa, On czeka...

Wigilia Zesłania Ducha Świętego

          Współnota Całun Łaski w Wigilię Zesłania Ducha Świętego przygotowała Czuwanie modlitewne z Eucharystią i Św. Janem Pawłem II przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.  Możemy się właczyć w to piękne przeżycie duchowe poprzez internet zobaczyć, posłuchać, rozradować w Duchu i zachwycić się.
Oprócz filmu zamieszczamy kilka zdjęć.
Niech ta relacja będzie dla nas motywacją, by wyjść z Wieczernika, by dzielić się radością że "JEZUS jest Panem"

Rok św. Józefa - nie straćmy okazji odpustu

       Papież publikując list apostolski „Patris corde" ogłosił specjalny „Rok" poświęcony Opiekunowi Jezusa, od dziś do 8 grudnia 2021 roku.
Przez następne 12 miesięcy otrzymaliśmy dar specjalnych Odpustów”, które szczegółowo opisała Penitencjaria Apostolska.
Dzięki odpustowi możemy uzyskać darowanie przed Bogiem kary doczesnej za grzechy, zgładzone już co do winy w sakramencie pojednania, winy nasze lub poleconych zmarłych i dusz czyścowych.

       Dar Odpustu zupełnego można otrzymać pod zwykłymi warunkami. Należą do nich: spowiedź sakramentalna, komunia eucharystyczna oraz modlitwa w intencjach Ojca Świętego. Wierni powinni odrzucić wszelkie upodobanie do grzechu oraz uczestniczyć w wydarzeniach związanych w Rokiem św. Józefa przy okazjach i w sposób wskazany przez Penitencjarię Apostolską.

Dialogi z Arcybiskupem

"Modlę się i nic. Czy Bóg śpi?"

Na to pytanie odpowiada Arcybiskup Marek Jędraszewski.
Tych pytań było więcej: - Która nowenna jest naskuteczniejsza? - Czy modlitwą możemy wpłynąć na Boga? - Co to jest deizm i jaki to ma związek z modlitwą?
- "Ważna jest zatem nie gadatliwość, nie ilość modlitw, ale postawa dziecka, którą kształtujemy poprzez swoją modlitwę" – odpowiada abp Marek Jędraszewski 

Posłuchaj, warto ...

Gościmy

Odwiedza nas:

1
gości

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA p.w. Krzyża Świętego w Pruszczu Gdańskim 

83-000 Pruszcz Gdañski, woj. pomorskie, Tel.: 58 682-22-58


Produkcja: 2013 - MembinaDesign.pl