Bracia: Ciało nie jest dla rozpusty, ale dla Pana, a Pan dla ciała. Bóg zaś i Pana wskrzesił, i nas również swą mocą wskrzesi z martwych. Czyż nie wiecie, że wasze ciała są członkami Chrystusa?   (1Kor 6,13c-15a)

Tylko dla grzeszników

         O sakramencie pokuty i pojednania mówi - ks. prof. Mieczysław Nowak
Może jesteś zbuntowanym synem?
A może się pogubiłaś i chcesz by Cię ktoś odnalazł?
To z pewnością coś dla Ciebie, bo nie dorastamy do Jego Miłości. Skorzystaj z tej szansy, nie lękaj się !
Nie musisz umierać by spotkać Jezusa, On czeka...

Rok św. Józefa - nie straćmy okazji odpustu

       Papież publikując list apostolski „Patris corde" ogłosił specjalny „Rok" poświęcony Opiekunowi Jezusa, od dziś do 8 grudnia 2021 roku.
Przez następne 12 miesięcy otrzymaliśmy dar specjalnych Odpustów”, które szczegółowo opisała Penitencjaria Apostolska.
Dzięki odpustowi możemy uzyskać darowanie przed Bogiem kary doczesnej za grzechy, zgładzone już co do winy w sakramencie pojednania, winy nasze lub poleconych zmarłych i dusz czyścowych.

       Dar Odpustu zupełnego można otrzymać pod zwykłymi warunkami. Należą do nich: spowiedź sakramentalna, komunia eucharystyczna oraz modlitwa w intencjach Ojca Świętego. Wierni powinni odrzucić wszelkie upodobanie do grzechu oraz uczestniczyć w wydarzeniach związanych w Rokiem św. Józefa przy okazjach i w sposób wskazany przez Penitencjarię Apostolską.

Dialogi z Arcybiskupem

"Modlę się i nic. Czy Bóg śpi?"

Na to pytanie odpowiada Arcybiskup Marek Jędraszewski.
Tych pytań było więcej: - Która nowenna jest naskuteczniejsza? - Czy modlitwą możemy wpłynąć na Boga? - Co to jest deizm i jaki to ma związek z modlitwą?
- "Ważna jest zatem nie gadatliwość, nie ilość modlitw, ale postawa dziecka, którą kształtujemy poprzez swoją modlitwę" – odpowiada abp Marek Jędraszewski 

Posłuchaj, warto ...

Wigilia Zesłania Ducha Świętego

          Współnota Całun Łaski w Wigilię Zesłania Ducha Świętego przygotowała Czuwanie modlitewne z Eucharystią i Św. Janem Pawłem II przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.  Możemy się właczyć w to piękne przeżycie duchowe poprzez internet zobaczyć, posłuchać, rozradować w Duchu i zachwycić się.
Oprócz filmu zamieszczamy kilka zdjęć.
Niech ta relacja będzie dla nas motywacją, by wyjść z Wieczernika, by dzielić się radością że "JEZUS jest Panem"

Praktyka 9 pierwszych piątków, to wcale nie chodzi o spowiedź...

        W pierwszy piątek miesiąca ustawiają się kolejki przed konfesjonałami. Niestety, niektórzy zaraz po spowiedzi wychodzą z kościoła - zupełnie nieświadomi, że pierwszy piątek mają „niezaliczony”. Dlaczego?

Skąd pierwsze piątki miesiąca?
Z objawień, jakie miała żyjąca w drugiej połowie XVII wieku francuska siostra zakonna, Małgorzata Maria Alacoque. Przez ponad półtora roku Pan Jezus ukazywał jej swoje Najświętszej Serce płonące miłością do ludzi i zranione ich grzechami. Zachęcał też siostrę Małgorzatę do jak najczęstszego przyjmowania Go w Komunii.

Gościmy

Odwiedza nas:

3
gości

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA p.w. Krzyża Świętego w Pruszczu Gdańskim 

83-000 Pruszcz Gdañski, woj. pomorskie, Tel.: 58 682-22-58


Produkcja: 2013 - MembinaDesign.pl