Jezus powiedział do Nikodema: "Tak Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne. (J 3,16)

Morze modlitwy

        W 1917 roku Maryja w Fatimie wypowiedziała swoje życzenie:  „Chciałabym, abyście każdego dnia odmawiali różaniec”. A wcześniej w 1877 roku w naszym polskim Gietrzwałdzie, kiedy dziewczynki, którym Maryja się objawiała, zapytały Ją, czego pragnie, usłyszały:„Życzę sobie, abyście codziennie odmawiały różaniec”. To życzenie Maryja nieustannie kieruje również do każdego z nas – zatem zapraszamy Cię do codziennej modlitwy DZIESIĄTKĄ RÓŻAŃCA w intencji Twojej miejscowości.

Jak modlić się psalmami

            Spotkanie z każdym z Psalmów to spotkanie z żywym Bogiem – to On natchnął ludzi by je zapisali. Dlatego czuj się zaproszona/-y do czerpania garściami nowych rzeczy z każdego z tych Psalmów. A jeśli nie wiesz jak w ogóle podejść do tematu Biblii, zacznij właśnie od Psalmów. Są wspaniałym narzędziem, aby poznać kim jest Bóg i jak się o nas troszczy na co dzień. Usiądź wygodnie, czytaj Psalmy i doświadczaj przepływu Bożego życia w Tobie. A tylko On jest w stanie dać nam prawdziwe ŻYCIE.

Tylko dla grzeszników

         O sakramencie pokuty i pojednania mówi - ks. prof. Mieczysław Nowak
Może jesteś zbuntowanym synem?
A może się pogubiłaś i chcesz by Cię ktoś odnalazł?
To z pewnością coś dla Ciebie, bo nie dorastamy do Jego Miłości. Skorzystaj z tej szansy, nie lękaj się !
Nie musisz umierać by spotkać Jezusa, On czeka...

Duchowa adopcja dziecka poczętego

           25 marca w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, gdy Syn Boży począł się w Najświętszej Marii Pannie, nasi parafianie na każdej z mszy św. podjęli modlitewne zobowiązanie do duchowej adopcji dziecka poczętego, którego życie jest zagrożone zabójstwem aborcji.
Ufamy że dobry Bóg wysłucha 9 miesięcznej modlitwy i przyjmie nasze prośby.
Możesz podjąć swoje zobowiązanie, w tym roku razem z Tobą modli się prawie 80 osób.
Dzieci czekają...

Wigilia Zesłania Ducha Świętego

          Współnota Całun Łaski w Wigilię Zesłania Ducha Świętego przygotowała Czuwanie modlitewne z Eucharystią i Św. Janem Pawłem II przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.  Możemy się właczyć w to piękne przeżycie duchowe poprzez internet zobaczyć, posłuchać, rozradować w Duchu i zachwycić się.
Oprócz filmu zamieszczamy kilka zdjęć.
Niech ta relacja będzie dla nas motywacją, by wyjść z Wieczernika, by dzielić się radością że "JEZUS jest Panem"

Gościmy

Odwiedza nas:

2
gości

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA p.w. Krzyża Świętego w Pruszczu Gdańskim 

83-000 Pruszcz Gdañski, woj. pomorskie, Tel.: 58 682-22-58


Produkcja: 2013 - MembinaDesign.pl