A Jezus rzekł: "Przyszedłem na ten świat, aby przeprowadzić sąd, żeby ci, którzy nie widzą, przejrzeli, a ci, którzy widzą, stali się niewidomymi". (J9,40)

Dialogi z Arcybiskupem

"Modlę się i nic. Czy Bóg śpi?"

Na to pytanie odpowiada Arcybiskup Marek Jędraszewski.
Tych pytań było więcej: - Która nowenna jest naskuteczniejsza? - Czy modlitwą możemy wpłynąć na Boga? - Co to jest deizm i jaki to ma związek z modlitwą?
- "Ważna jest zatem nie gadatliwość, nie ilość modlitw, ale postawa dziecka, którą kształtujemy poprzez swoją modlitwę" – odpowiada abp Marek Jędraszewski 

Posłuchaj, warto ...

Praktyka 9 pierwszych piątków, to wcale nie chodzi o spowiedź...

        W pierwszy piątek miesiąca ustawiają się kolejki przed konfesjonałami. Niestety, niektórzy zaraz po spowiedzi wychodzą z kościoła - zupełnie nieświadomi, że pierwszy piątek mają „niezaliczony”. Dlaczego?

Skąd pierwsze piątki miesiąca?
Z objawień, jakie miała żyjąca w drugiej połowie XVII wieku francuska siostra zakonna, Małgorzata Maria Alacoque. Przez ponad półtora roku Pan Jezus ukazywał jej swoje Najświętszej Serce płonące miłością do ludzi i zranione ich grzechami. Zachęcał też siostrę Małgorzatę do jak najczęstszego przyjmowania Go w Komunii.

Pierwsze soboty, a los Polski

Jak odpowiadamy na wezwanie Jesusa? Czy w ogóle, czy aby dość?

- "Nawet nie wiecie ilu ludzi ginie na wieki w Polsce. Nawet nie wiecie ilu młodych ludzi ginie na zawsze. Musimy walczyć o Polskę. Los Polski wisi na włosku" powiedział do mnie o. Enrique. My żyjemy w takim poczuciu radości z tego, że s. Faustyna usłyszała zdanie, że "z tego kraju wyjdzie iskra", ale tak jak zawsze, każda obietnica nieba jest warunkowa - mówił Maciej Bodasiński (organizator różańca do granic) podczas VI Pielgrzymki Żywego Różańca.
Posłuchaj i przyłącz się.   Polecam: Soboty.pl

Jak się modlić, żeby być wysłuchanym?

          Proponuję posłuchać Szustaka, który w prostym słowie, odkłamuje nasze mity modlitewne i z pewnością będzie nam to pomocne. A przy tym radzi o co się modlić i co jest barierą w nas dla tej modlitwy. Ale czy z tego skorzystasz?

Konferencja ta była wygłoszona przez ojca Adama podczas XVI Weekendu Pełnego Łaski na Górze św. Anny, organizowanego przez Fundację Malak i pochodzi z Vlogu: Langusta na palmie, gdzie znajdziecie więcej takich dobrych propozycji.

"Któż jak Bóg" - Święty Michał Archanioł

29 września czcimy świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała

" Święty Michale Archaniele! ...  "     Dlaczego modlimy się tak na zakończenie mszy św.? 

Ataków na Kościół nie brakuje, więc skuteczny obrońca z pewnością się nam przyda. Przy tej okazji można przypomnieć trochę faktów z historii. 

        Modlitwa ta już ma ponad 130 lat. Za pontyfikatu papieża Leona XIII (1878-1903) masoneria nasiliła swoją działalność i przystąpiła do mocnego ataku na Kościół katolicki. Dlatego Leon XIII wydał encyklikę Humanumgenus, 20 kwietnia 1884 r. w której ukazał główne założenia masonerii, jej strukturę, metody działania, zagrożenia, jakie stwarza, i sposoby jej przeciwdziałania.

Gościmy

Odwiedza nas:

1
gości

Prośba o modlitwę  Nie publikuj mej prośby na www

 

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA p.w. Krzyża Świętego w Pruszczu Gdańskim 

83-000 Pruszcz Gdañski, woj. pomorskie, Tel.: 58 682-22-58, email: biuro@pruszcz.diecezja.pl


Produkcja: 2013 - MembinaDesign.pl