Zmiłuj się nade mną, Boże, w łaskawości swojej,
w ogromie swej litości zgładź moją nieprawość.
Obmyj mnie zupełnie z mojej winy
i oczyść mnie z grzechu mojego. (Ps 51,3-4)

Wspólnota MARANA THA

Jesteśmy Wspólnotą modlitewno-ewangelizacyjną w nurcie Odnowy w Duchu Św. W parafii istniejemy od XI 2001 r. i obecnie naszym opiekunem duchowym jest ks. Rafał Ziemann.
Formacja duchowa polega na spotkaniach w małych grupach dla pogłębiania Słowa Bożego oraz teologii katolickiej w oparciu o KKK i wykłady ks. dr. hab. Andrzeja Kowalczyka (który jest Moderatorem wspólnot Marana Tha).
Nasze cotygodniowe spotkania to również: Eucharystia, modlitwa wspólnotowa, medytacja Słowa Bożego, adoracja. Organizujemy również okolicznościowe dni skupienia. Staramy się w miarę możliwości uczestniczyć w corocznym Kongresie Odnowy w Duchu Św. w Częstochowie i Seminarium Odnowy Wiary.
Program formacji w małych grupach obejmuje trzy typy spotkań:
1. Rozmowy na temat wiary i moralności chrześcijańskiej;
2. Lectio Divina (medytację Słowa Bożego);
3. Biblijną rewizję życia.
Uzupełnieniem tego programu są trzy serie rekolekcji weekendowych:
1. Rekolekcje wyzwolenia w Jezusie Chrystusie (Kurs Marana Tha - pierwszego stopnia);
2. Kurs teologii życia wewnętrznego – etap oczyszczenia (Kurs Marana Tha - drugiego stopnia);
3. Kurs teologii życia wewnętrznego – etap zjednoczenia z Jezusem w Duchu Świętym (Kurs Marana Tha - trzeciego stopnia).
Raz w tygodniu, każdy z członków wspólnoty ofiaruje Eucharystię i post w intencji:
  • naszego Kapłana i wspólnoty,
  • ks. Proboszcza, kapłanów i całej parafii,
  • naszego miasta i ojczyzny.
Spotkania:
  • w każdą środę po Mszy św. o godz. 18.00 (oprócz pierwszej środy)
Msza św. wspólnotowa:
  • pierwsza środa w miesiącu o godz. 19.00.
 Zapraszamy wszystkie chętne osoby do włączenia się w naszą formację i modlitwę !
Razem możemy więcej!" ... Jeśli dwaj z was na ziemi zgodnie o coś prosić będą, to wszystkiego użyczy im mój Ojciec, który jest w niebie. Bo gdzie są dwaj albo trzej zebrani w imię moje, tam jestem pośród nich. " Mt.18,19-20

Więcej szczegółowych informacji na temat naszych wspólnot, wykłady i świadectwa można przeczytać na stronie: http://www.marana-tha.pl/