Bracia: Jeżeli Bóg z nami, któż przeciwko nam? On, który nawet własnego Syna nie oszczędził, ale Go za nas wszystkich wydał, jakże miałby nam wraz z Nim i wszystkiego nie darować?
(Rz 8, 31b-34)

Rekolekcje formacyjne wspólnoty Całun Łaski

         Za nami cudowny, bogaty w łaski, czas rekolekcji formacyjnych „ Trzy kłody, którymi oddzielaliśmy się od Boga, drugiego człowieka i siebie samego.”, które odbyły się tradycyjnie w Warzenku, w dniach 20-22.09.2019 r.. Konferencje prowadził ks Krzysztof Grzemski. 
Rekolekcje miały za zadanie posprzątać w naszych sercach i przygotować nas do posługi ewangelizacyjnej REO, którą mamy prowadzić razem ze wspólnotą Źródło Wody Żywej na Rotmance od 10.10.2019r.

Apostolat Maryjny

 
        Apostolat Maryjny to ruch wiernych, związany jest z duchowością i charyzmatem św. Wincentego a'Paulo i św. Ludwiki de Marillak, który zatwierdzony został przez papieża Piusa X. Od 2005 roku nosi oficjalnie nazwę: Stowarzyszenia Cudownego Medalika (S.C.M.) Główne zadanie S.C.M. to szerzenie kultu Maryi Niepokalanej. Pobożność maryjna, służba drugiemu człowiekowi, modlitwa wstawiennicza, rozpowszechnianie Cudownego Medalika - to cel i pole działania członków Stowarzyszenia.

Wspólnota MARANA THA

Jesteśmy Wspólnotą modlitewno-ewangelizacyjną w nurcie Odnowy w Duchu Św. W parafii istniejemy od XI 2001 r. i obecnie naszym opiekunem duchowym jest ks. Rafał Ziemann.
Formacja duchowa polega na spotkaniach w małych grupach dla pogłębiania Słowa Bożego oraz teologii katolickiej w oparciu o KKK i wykłady ks. dr. hab. Andrzeja Kowalczyka (który jest Moderatorem wspólnot Marana Tha).

Semper Fidelis

         Kościelna Służba Mężczyzn "Semper Fidelis" przy parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Pruszczu Gdańskim zrzesza około 20 braci. Na spotkaniach organizacyjnych spotykamy się w zależności od potrzeb. W parafii udzielamy się wszyscy w każdej sytuacji. Niemal wszyscy członkowie "Semper Fidelis" są kościelnymi. Poza tym zabezpieczamy uroczystości parafialne takie jak: Drogę Krzyżową ulicami miasta, wartę przy Grobie Pana Jezusa, organizacją obchodów Bożego Ciała w Kościele, a także podczas procesji. Pomagamy wspólnie z innymi grupami przy festynie i odpuście parafialnym. Niesiemy pomoc w każdej potrzebie.
          W archidiecezji Gdańskiej jesteśmy na każdych uroczystościach i rocznicach z Pocztem Sztandarowym. Uczestniczymy w pielgrzymce na Drogę Krzyżową do Wejherowa oraz na wzgórza do Świętego Wojciecha, a także do naszej grupy należy od kilku lat zabezpieczenie samego wzgórza przed i po Mszy Świętej. Każdego roku uczestniczymy w rekolekcjach w Straszynie. Jesteśmy na comiesięcznych spotkaniach moderatorów "Semper Fidelis" w Archikatedrze Oliwskiej.

Pruszcz Gdańsk dn. 20.02.2010 Moderator parafialny: Henryk Strzelec


NA SKRÓTY
 

 

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA p.w. Krzyża Świętego w Pruszczu Gdańskim 

83-000 Pruszcz Gdañski, woj. pomorskie, Tel.: 58 682-22-58


Produkcja: 2013 - MembinaDesign.pl