Ta uboga wdowa wrzuciła najwięcej ... Wszyscy bowiem wrzucali z tego, co im zbywało; ona zaś ze swego niedostatku wrzuciła wszystko, co miała, całe swe utrzymanie (Mk 12,44)

Faktoria dzieci

       W środowe wyjazdy - 25 lipca, nasza młodzież wybrała się do Faktorii.  Było tam wiele atrakcji historycznych. Można było być archeologiem i wykopać artefakty, albo nauczyć się średniowiecznych technik: kowalstwa, bursztyniarstwa i garncarskich od rekonstruktorów ubranych w starodawne stroje. Nie zabrakło też zabaw rycerskich. To niesamowite, jak dzisiaj można poznawać antyczną historię, poprzez zabawę.

Mamy kilka zdjęć z tej wyprawy, które polecam.

Lednica Dzieci 2018

           9 czerwca nasza wspólnota Nazaret była na Lednicy. Autokar zabrał 52 osoby w tym 46 dzieci. Zamieszczamy krótką relację zdjęciową z tego wydarzenia, jak widac bardzo dobrze się bawili. Były śpiewy i tańce lednickie, przedstawienie interaktywne "o Stworzeniu ... i zagubieniu człowieka", odkrywanie kim JESTEŚMY oraz było przejście przez bramę Rybę i rozesłanie. Mam nadzieję, że spotkali Jezusa, bo była też Msza św.

Jasełka parafialne

W naszej parafii ks. Robert Zieliński wspólnie z dziećmi ze Wspólnoty Dzieci Boże Nazaret przygotowali Jasełka. Zostały one zaprezentowane naszym parafianom w święto Trzech Króli. Licznie zgromadzona publiczność była pod wielkim wrażeniem nietypowej pastorałki, którą zaprezentowano za pomocą światła i cienia. Wspólnocie towarzyszyły dzieci ze Scholi parafialnej, które uświetniły przedstawienie swoim śpiewem. Po Jasełkach ksiądz z dziećmi i ich rodzicami spotkali się na spotkaniu opłatkowym w kawiarence parafialnej. Zgromadzonym ksiądz proboszcz Stanisław Łada podziękował za przygotowanie i złożył życzenia.

Anioł Stróż do pomocy

 Propozycja dla przedszkolaków i nie tylko, szczególnie gdy w sobotę zbliża się święto Archaniołów: Gabriela, Rafała i Michała. Pamietaj kiedy jesteś w potrzebie i trudnych sytuacjach, albo kiedy Twoje dziecko marudzi i nie chce zasnąć, albo podczas podróży ...

Czym je zająć, by treśći były wartościowe? 
Z pomocą przychodzi "Anioł Stróż" i jego materiały audio i do poczytania. A do tego można potem z dzieckiem porozmawiać o Bożych Posłańcach ku pomocy.

Posłuchaj opowiadania: "Anioł ze świecą"...

Skamieniałe Miasto


       Wracając z gór nasza młodzież wracając zatrzymała się
w Skamieniałym Mieście w Ciężkowicach.
Zobaczmy, jakie to ciekawe intrygujące i tajemnicze miejsce...

W tym artykule zbieramy całą wyprawę naszej grupy z księdzem Robertem.NA SKRÓTY
 

 

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA p.w. Krzyża Świętego w Pruszczu Gdańskim 

83-000 Pruszcz Gdañski, woj. pomorskie, Tel.: 58 682-22-58, email: biuro@pruszcz.diecezja.pl


Produkcja: 2013 - MembinaDesign.pl