A Jezus rzekł: "Przyszedłem na ten świat, aby przeprowadzić sąd, żeby ci, którzy nie widzą, przejrzeli, a ci, którzy widzą, stali się niewidomymi". (J9,40)

Piernikowe Bajki

Siostra Anna Walaszek nie tylko przeniesie nas do niezwykłej pracowni elektryka, ale także podpowie jak i gdzie warto szukać prawdziwego źródła energii.
To bajki dla dzieci, ale też dla rodziców, głębia kóra zachwyca swoją prostotą. Mimo nowych technologii mozna nadal opowiadać bajki osobiście, to bardzo pogłębia więzi rodzinne i daje dużo satysfakcji :)

Posłuchaj o Grzesiu elektryku...

Najazd dzieci na Nową Holandię

       W środę 17.07 nasze dzieci wyjechały autokarem do Parku rozrywki do Nowej Holandii koło Elbląga
Choć początkowo była długa kolejka, to potem była doskonała zabawa.

Sami zobaczcie zdjęcia z tego wyjazdu ...

Lednica Dzieci 2018

           9 czerwca nasza wspólnota Nazaret była na Lednicy. Autokar zabrał 52 osoby w tym 46 dzieci. Zamieszczamy krótką relację zdjęciową z tego wydarzenia, jak widac bardzo dobrze się bawili. Były śpiewy i tańce lednickie, przedstawienie interaktywne "o Stworzeniu ... i zagubieniu człowieka", odkrywanie kim JESTEŚMY oraz było przejście przez bramę Rybę i rozesłanie. Mam nadzieję, że spotkali Jezusa, bo była też Msza św.

Faktoria dzieci

       W środowe wyjazdy - 25 lipca, nasza młodzież wybrała się do Faktorii.  Było tam wiele atrakcji historycznych. Można było być archeologiem i wykopać artefakty, albo nauczyć się średniowiecznych technik: kowalstwa, bursztyniarstwa i garncarskich od rekonstruktorów ubranych w starodawne stroje. Nie zabrakło też zabaw rycerskich. To niesamowite, jak dzisiaj można poznawać antyczną historię, poprzez zabawę.

Mamy kilka zdjęć z tej wyprawy, które polecam.

Anioł Stróż do pomocy

 Propozycja dla przedszkolaków i nie tylko, szczególnie gdy w sobotę zbliża się święto Archaniołów: Gabriela, Rafała i Michała. Pamietaj kiedy jesteś w potrzebie i trudnych sytuacjach, albo kiedy Twoje dziecko marudzi i nie chce zasnąć, albo podczas podróży ...

Czym je zająć, by treśći były wartościowe? 
Z pomocą przychodzi "Anioł Stróż" i jego materiały audio i do poczytania. A do tego można potem z dzieckiem porozmawiać o Bożych Posłańcach ku pomocy.

Posłuchaj opowiadania: "Anioł ze świecą"...NA SKRÓTY
 

 

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA p.w. Krzyża Świętego w Pruszczu Gdańskim 

83-000 Pruszcz Gdañski, woj. pomorskie, Tel.: 58 682-22-58, email: biuro@pruszcz.diecezja.pl


Produkcja: 2013 - MembinaDesign.pl