Zmiłuj się nade mną, Boże, w łaskawości swojej,
w ogromie swej litości zgładź moją nieprawość.
Obmyj mnie zupełnie z mojej winy
i oczyść mnie z grzechu mojego. (Ps 51,3-4)

Poradnictwo Rodzinne

Poradnictwo Rodzinne przy Parafii Podwyższenia Krzyża Św. powstało w 1979 roku. W naszej parafii pracuje pięciu Doradców Życia Rodzinnego.

W ciągu roku przyjmujemy średnio 85 par narzeczonych.
Do Poradni przychodzą również małżeństwa które mają problemy.

[icebox type="alert" icon="yes" title="Spotkania przedmałżeńskie"] odbywają się w każdy wtorek o 1850.   Można się wtedy też zapisać - Zapraszamy! [/icebox]
Bierzemy udział w corocznych rekolekcjach małżeństw w Matemblewie, gdzie nabieramy sił duchowych i psychofizycznych jak równierz pogłębiamy swoją wiedzę. W czwartą niedzielę września co roku wyjeżdżamy z rodzinami na Ogólnopolską Pielgrzymkę na Jasną Górę.

Ponadto dwa razy w roku odbywają się spotkania dekalne w których biorą udział Diecezjalna Doradczyni Życia Rodzinnego i wszyscy Doradcy z naszego dekanatu, by wspólnie omówić problemy i wymienić swoje doświadczenia.