A Jezus rzekł: "Pokój wam! Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja was posyłam». Po tych słowach tchnął na nich i powiedział im: "Weźmijcie Ducha Świętego! Którym odpuścicie grzechy,
są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane".
                                                                                  (J20,21)

Nadzwyczajni Szafarze Komunii Św.

W naszej parafii posługę Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Św. sprawuje trzech parafian.
     Nadzwyczajni Szafarze pomagają kapłanom w udzielaniu komunii Św. w każdą niedzielę i święta oraz podczas ważnych wydarzeń Parafii. Pomoc ta jest realizowana w oparciu o stały harmonogram niedzielnych Mszy Św., w których uczestniczą poszczególni Szafarze.
      W każdą niedzielę i święta dwóch szafarzy udziela Komunii Św. kilku chorym w ich domach.
      Nadzwyczajni szafarze, w miarę możliwości, uczestniczą w spotkaniach formacyjnych i rekolekcjach organizowanych przez Archidiecezje Opiekuna Nadzwyczajnych Szafarzy Ks. Prałata Edmunda Skalskiego.

83-000 Pruszcz Gdañski, woj. pomorskie, Tel.: 58 682-22-58