Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba.
Jeśli ktoś spożywa ten chleb, będzie żył na wieki.

(J 6, 51)

Nadzwyczajni Szafarze Komunii Św.

W naszej parafii posługę Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Św. sprawuje trzech parafian.
     Nadzwyczajni Szafarze pomagają kapłanom w udzielaniu komunii Św. w każdą niedzielę i święta oraz podczas ważnych wydarzeń Parafii. Pomoc ta jest realizowana w oparciu o stały harmonogram niedzielnych Mszy Św., w których uczestniczą poszczególni Szafarze.
      W każdą niedzielę i święta dwóch szafarzy udziela Komunii Św. kilku chorym w ich domach.
      Nadzwyczajni szafarze, w miarę możliwości, uczestniczą w spotkaniach formacyjnych i rekolekcjach organizowanych przez Archidiecezje Opiekuna Nadzwyczajnych Szafarzy Ks. Prałata Edmunda Skalskiego.