A Pan jej odpowiedział: "Marto, Marto, martwisz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba mało albo tylko jednego. Maria obrała najlepszą cząstkę, której nie będzie pozbawiona".
                          (Łk10,42)

Nadzwyczajni Szafarze Komunii Św.

W naszej parafii posługę Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Św. sprawuje trzech parafian.
     Nadzwyczajni Szafarze pomagają kapłanom w udzielaniu komunii Św. w każdą niedzielę i święta oraz podczas ważnych wydarzeń Parafii. Pomoc ta jest realizowana w oparciu o stały harmonogram niedzielnych Mszy Św., w których uczestniczą poszczególni Szafarze.
      W każdą niedzielę i święta dwóch szafarzy udziela Komunii Św. kilku chorym w ich domach.
      Nadzwyczajni szafarze, w miarę możliwości, uczestniczą w spotkaniach formacyjnych i rekolekcjach organizowanych przez Archidiecezje Opiekuna Nadzwyczajnych Szafarzy Ks. Prałata Edmunda Skalskiego.