"Moje dziecko, ty zawsze jesteś przy mnie i wszystko moje do ciebie należy. A trzeba się weselić i cieszyć z tego, że ten brat twój był umarły, a znów ożył; zaginął, a odnalazł się”.
                                           (Łk15,32)

Nadzwyczajni Szafarze Komunii Św.

W naszej parafii posługę Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Św. sprawuje trzech parafian.
     Nadzwyczajni Szafarze pomagają kapłanom w udzielaniu komunii Św. w każdą niedzielę i święta oraz podczas ważnych wydarzeń Parafii. Pomoc ta jest realizowana w oparciu o stały harmonogram niedzielnych Mszy Św., w których uczestniczą poszczególni Szafarze.
      W każdą niedzielę i święta dwóch szafarzy udziela Komunii Św. kilku chorym w ich domach.
      Nadzwyczajni szafarze, w miarę możliwości, uczestniczą w spotkaniach formacyjnych i rekolekcjach organizowanych przez Archidiecezje Opiekuna Nadzwyczajnych Szafarzy Ks. Prałata Edmunda Skalskiego.