"Jeśli ktoś chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje. Bo kto chce zachować swoje życie, straci je; a kto straci swe życie z powodu Mnie i Ewangelii, zachowa je". (Mk 8,34)

ARCHIWUM OGŁOSZEŃ

ARCHIWUM OGŁOSZEN 2023 I-V

Tutaj prezentujemy ogłoszenia z rocznika 2023 w kolejnosci od maja do stycznia.
Nie wszystkie ogłoszenia udało nam się odtworzyć, za co przepraszamy.

ARCHIWUM OGŁOSZEN 2023 VI-XII

Tutaj prezentujemy ogłoszenia z rocznika 2023 w kolejnosci od grudnia do czerwca.
Nie wszystkie ogłoszenia udało nam się odtworzyć, za co przepraszamy.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 15.09.2024 - XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Obchodzimy dzisiaj Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Ojciec Swięty Franciszek w swoim orędziu pt. „Sztuczna inteligencja i mądrość serca: dla komunikacji w pełni ludzkiej” „Ewolucja systemów tak zwanej „sztucznej inteligencji”, w sposób radykalny zmienia również informację i komunikację, a poprzez nie, pewne podstawy współżycia obywatelskiego. Jest to zmiana, która dotyka wszystkich, nie tylko specjalistów. Przyspieszone rozprzestrzenianie się cudownych wynalazków, których funkcjonowanie i potencjał są dla większości z nas niemożliwe do rozszyfrowania, budzi zdumienie, które oscyluje między entuzjazmem a dezorientacją, i nieuchronnie stawia nas przed fundamentalnymi pytaniami: czym zatem jest człowiek, na czym polega jego wyjątkowość i jaka będzie przyszłość naszego gatunku zwanego homo sapiens w erze sztucznej inteligencji? Jak możemy pozostać w pełni ludźmi i ukierunkowywać dokonującą się zmianę kulturową ku dobru?”

ARCHIWUM OGŁOSZEŃ 2024

W związku z pytaniami, gdzie znikają starsze ogłoszenia, dzięki skrupulatnści pani Joanny udało się je odtworzyć, będziemy je kontynuować. Między wierszami jest historia naszej parafii i widać jak wiele się działo, czego na co dzień nie dostrzegamy. Przepraszamy że niektórych dat brakuje i że tylko sięgamy do roku 2016, ale nie wszystko zostało zdigitalizowane. Widzimy, że nasze ogłoszenia są bardzo poczytne, to ponad 100 tys wejść przez te kilka lat (od 2018r.), cieszymy się z tego, że służą parafianom.

Biuro Parafialne i potrzebne dokumenty

Biuro Parafialne - Kancelaria, czyli informacje o sakramentach i potrzebnych dokumentach, aby pozałatwiać formalne sprawy:
Chrzty, Spowiedź święta, Komunia chorych, Sakrament małżeństwa, Pogrzeb, Zapowiedzi,
Przy okazji można jeszcze umówić się na wizytę duszpasterską, umówić intencje mszalne, zapisać się na dyżur adoracji lub pielgrzymkę itp.
Kontakt: tel. 799-050-161         UWAGA, mamy nowy numer telefonu !
mail: kancelaria.podw[at]int.pl

83-000 Pruszcz Gdañski, woj. pomorskie, Tel.: 799-050-161, mail: kancelaria.podw[at]int.pl