Po tym zaś poznajemy, że Go znamy, jeżeli zachowujemy Jego przykazania. Kto mówi: „Znam Go”, a nie zachowuje Jego przykazań, ten jest kłamcą i nie ma w nim prawdy. (1 J 2,5)

Boże finanse a jedność małżeńska

 

Szczęść Boże
Nazywamy się Monika i Janek, jesteśmy małżeństwem od 15 lat, mamy 4 dzieci. W DK jesteśmy od 14 lat.
Pomiędzy 16 a 23 lipca 2017 braliśmy udział w rekolekcjach tematycznych "Jedność małżeńska, a finanse". Rekolekcje były bardzo bogate w treści, a temat bliski na pewno wszystkim małżeństwom. Finanse w bardzo łatwy sposób stają się powodem do nieporozumień. Uporządkowanie ich może być źródłem jedności i zgody, tak potrzebnych i wartościowych w małżeństwie. 

Podczas tych rekolekcji nauczyliśmy się, że to Bóg jest źródłem i prawdziwym właścicielem wszystkiego, oraz że jest gotów i jest w stanie zaspokoić nasze prawdziwe potrzeby. Nauczyliśmy się rozróżniać potrzeby od zachcianek, budować budżet rodzinny tak, żeby był on źródłem błogosławieństwa dla naszej rodziny. 
Jako przygotowanie do rekolekcji, wypełnialiśmy określone zadania, które pomogły nam od praktycznej strony ogarnąć nasze finanse. Cóż samo się nie zrobi! Kiedy chcemy osiągnąć konkretny wynik, to wymaga to od nas konkretnej pracy. Tak już jest.
Kochani, dużo by pisać. Jezus działa we wszystkich sferach naszego życia małżeńskiego: duchowej i materialnej. Pragnie, aby poznawać Jego wolę oraz daje nam konkretne wskazówki jak sobie radzić w życiu. Jeszcze jedno. Na pewno Bóg NIE jest maszynką do spełniania życzeń, o nie. Nauczyliśmy się, że podoba się Mu nasza pracowitość i kiedy wykonamy jakąś choćby część pracy, w naszym mniemaniu najmniejszą i nic nie znaczącą, to On jest w stanie pomnożyć ją do niewyobrażalnych rozmiarów. 

Życzymy Wam kochani wszelkiego dobra i powodzenia na drodze szukania woli Bożej.
Monika i Janek

Gościmy

Odwiedza nas:

4
gości

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA p.w. Krzyża Świętego w Pruszczu Gdańskim 

83-000 Pruszcz Gdañski, woj. pomorskie, Tel.: 58 682-22-58


Produkcja: 2013 - MembinaDesign.pl