Po tym zaś poznajemy, że Go znamy, jeżeli zachowujemy Jego przykazania. Kto mówi: „Znam Go”, a nie zachowuje Jego przykazań, ten jest kłamcą i nie ma w nim prawdy. (1 J 2,5)

Każdy Tata czyta dzieciom !

Jeśli masz dzieci, a nawet nastolatki koniecznie zobacz to coś dla Ciebie!
Dziś my, polscy rodzice jesteśmy coraz bardziej zabiegani i zmartwieni przyszłością. Jedni walczą o byt, inni realizują swoją błyskotliwą karierę, prawie wszyscy spłacamy kredyty na domy, samochody, zeszłoroczny urlop w Chorwacji, itp. Pędzimy tak szybko, że nawet nie zauważamy jak rozluźniają się więzi w naszych małżeństwach i rodzinach. Badania ujawniają zatrważająca prawdę. Ponad połowa polskich ojców spędza aktywnie ze swoimi dziećmi jedynie 9 minut dziennie. Musimy się zatrzymać i pomyśleć, co w życiu jest naprawdę ważne. Trzeba nawrócić się z tego szaleństwa i zacząć nadrabiać zaległości.

Jest na to wiele sposobów, a jednym z nich jest wspólne czytanie z dziećmi wartościowych książek. Namawiam szczególnie ojców, aby codziennie wieczorem czytali swoim dzieciom i rozmawiali ze swymi pociechami. Wejdźmy w tę misję. Niech każdy tata czyta dzieciom!
xxx
Zachęcam rodziców, aby docierali do serc swoich dzieci poprzez przygodę, w której ukryty jest Bóg. Takie są właśnie powieści: "Wojownik Trzech Światów" i „Niewidzialna Gra”, adresowane do czytelników w wieku 7-15 roku życia. Polecam szczególnie zapracowanym ojcom, aby czytali książki młodszym dzieciom, lub rozmawiali o ich treści ze swoimi nastolatkami. Sam to wypróbowałem na moich dzieciach i potwierdzam skuteczność. Potem, tak rozsmakowali się w czytaniu, że dziś jak już wyrośli sami mi wynajdują i podsuwają interesujące pozycje.
xxx
Pan Robert Koścuszko, który jest autorem tych książek opowiada jak wszystko się zaczęło: " Kilka lat temu razem z moimi synami leżeliśmy na łóżkach w ich pokoju. Opowiadałem im te bardziej przygodowe historie ze Starego Testamentu. Najstarszy Tomek powiedział wtedy: "Tato, opowiadasz takie fajne historie, powinieneś je zapisać, aby inni tatusiowie też mogli je czytać swoim dzieciom. To była największa zachęta, jaką usłyszałem. Ponieważ od dawna miałem pewien pomysł, następnego dnia zacząłem pisać. "
_____________
Autor wraz z żoną Joanną założył Wydawnictwo Kościuszko, są małżeństwem 20 rok, mają czwórkę dzieci i mieszkają w Julianowie pod Warszawą. Jest animatorem i wiceprzewodniczącym Wspólnoty Św. Tymoteusza - rzecznikiem Przystanku Jezus.
Książki można kupić w dobrych księgarniach lub bezpośrednio w wydawnictwie: http://kosciuszko.eu/
Tutaj zamawiając dostaniemy osobistą dedykację autora. To świetny prezent dla dziecka czy chrześniaka, a i ocjec czytając świetnie się będzie bawić.