Po tym zaś poznajemy, że Go znamy, jeżeli zachowujemy Jego przykazania. Kto mówi: „Znam Go”, a nie zachowuje Jego przykazań, ten jest kłamcą i nie ma w nim prawdy. (1 J 2,5)

PEREGRYNACJA RELIKWII BŁ. RODZINY ULMÓW

 

 

        W dniach od 4 do 10 lutego br. relikwie błogosławionej rodziny Ulmów przybędą do naszej archidiecezji. 

       Na te celebracje i Eucharystię szczególnie zaprasza nasz ks. arcybiskub Tadeusz Wojda wszystkie rodziny i członków wspólnot rodzinnych

      We wrześniu ubiegłego roku w Markowej miała miejsce wyjątkowa i pierwsza tego rodzaju beatyfikacja w historii Kościoła. Na ołtarze została wyniesiona cała rodzina. Mowa o Wiktorii i Józefie Ulmach oraz ich siedmiorgu dzieciach. Najmłodsze było jeszcze w łonie matki.

 

Rodzina Ulmów, jak wiele polskich rodzin, budowała swoje życie małżeńskie i rodzinne na solidnym fundamencie wiary i miłości. Ewangelia, Słowo Boże, modlitwa, Eucharystia były dla nich źródłem światła i mocy na każdy dzień. Z ich pomocą starali się żyć, działać i mierzyć się z codziennymi wyzwaniami. Swoją wiarę i miłość potwierdzili wtedy, kiedy trzeba było dać schronienie grupie prześladowanych przez niemieckiego okupanta Żydów. Nie wahali się tego uczynić ani przez chwilę. Za to zapłacili śmiercią męczeńską w dniu 24 marca 1944 roku. 10 września 2023, z woli papieża Franciszka, zostali ogłoszeni błogosławionymi męczennikami Kościoła katolickiego.

Program peregrynacji zamieszczamy w linku: www.diecezja.gda.pl/


Historia rodziny Ulmów - Polskich Sprawiedliwych wśród narodów naleźć można TUTAJ: https://sprawiedliwi.org.pl
____________
Źródło:
SŁOWO METROPOLITY GDAŃSKIEGO NA PEREGRYNACJĘ RELIKWII BŁ. RODZINY ULMÓW: www.diecezja.gda.pl


NA SKRÓTY
 

 

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA p.w. Krzyża Świętego w Pruszczu Gdańskim 

83-000 Pruszcz Gdañski, woj. pomorskie, Tel.: 58 682-22-58


Produkcja: 2013 - MembinaDesign.pl