Po tym zaś poznajemy, że Go znamy, jeżeli zachowujemy Jego przykazania. Kto mówi: „Znam Go”, a nie zachowuje Jego przykazań, ten jest kłamcą i nie ma w nim prawdy. (1 J 2,5)

XXIII Olimpiada Sportowa dla Niepełnosprawnych 2022

 

       Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią w sobotę 19.11.2022 w  Szkole Podstawowej nr 3 w Pruszczu Gdańskim odbyła się XXIII Olimpiada Sportowa dla Niepełnosprawnych. Organizatorem jest Stowarzyczenie Centrum Ochotników Cierpienia Archidiecezji Gdańskiej ze wsparciem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

To było wielkie święto dla uczestników Olimpiady, kiedy podczas różnych konkurencji sportowych, dzieci, młodzież, dorośli i seniorzy zdobywali medale i dyplomy. Było wiele emocji i radości, a szczegóły zobaczcie w relacji zdjęciowej.

W wydarzeniu uczestniczyło ponad 220 osób z całego powiatu gdańskiego i nie tylko. Przyjechali niepełnosprawni z kilkunastu placówek m.in. z Pruszcza Gd., Kolnika, Sobowidza, Warcza, Marszewskiej Góry, Tczewa i Gdańska. Była to okazja do spotkania, ale także rywalizacji w radosnej atmosferze.

Po oficjalnym otwarciu olimpiady przez dyrektora szkoły Piotra Kalińskiego uczestnicy rozpoczęli sportową rywalizację w poszczególnych grupach. Konkurencje dostosowane były do możliwości każdego uczestnika. Pomocą służyli opiekunowie i wolontariusze - uczniowie szkoły. Na zakończenie konkurencji na każdego z uczestników czekały nagrody ufundowane przez sponsorów oraz pyszny obiad w szkolnej stołówce. 

Wydarzeniu towarzyszył kiermasz Warsztatów Terapii Zajęciowej działających przy PSONI Koło w Pruszczu. Można było kupić wiele pięknych ozdób świątecznych wykonanych właśnie przez osoby niepełnosprawne podczas zajęć.

To wydarzenie zostało opisane w lokalnej prasie: https://pruszczgdanski.naszemiasto.pl/xxiii-olimpiada-sportowa-osob-niepelnosprawnych-w-pruszczu/ar/c1-9095543

Dziękujemy za integrowanie niepełnosprawnych w tak piękny sposób, wszystkim organizatorom: panu Dyrektorowi SP nr.3 i dawnej pani dyrektor Alicji Ścieszyńskiej, nauczycielom i wolontariuszom oraz sponsorom: Pomorski Urzad Marszałkowski, firma LPP, sklep FART i kuchni, która wydała przeszło 300 obiadów.

 Dziękujemy Pani Danucie Strzeleckiej za udostępnienie pieknych zdjęć.


NA SKRÓTY
 

 

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA p.w. Krzyża Świętego w Pruszczu Gdańskim 

83-000 Pruszcz Gdañski, woj. pomorskie, Tel.: 58 682-22-58


Produkcja: 2013 - MembinaDesign.pl