Chrystus Jezus istniejąc w postaci Bożej, nie skorzystał ze sposobności, aby na równi być z Bogiem, lecz ogołocił samego siebie, przyjąwszy postać sługi, stawszy się podobnym do ludzi.
(Flp 2,6)

Roża i Stefan

Przyjąć krzyż - przykrości i trudności, by pozwolić Bogu działać.
Podczas więzienia ks. prymasa Stefana Wyszyńskiego w Stoczku Warmińskim 8 grudnia 1953 r. dokonał aktu osobistego oddania się Matce Bożej .

Prymasowskie zawierzenie Maryi wydało wiele owoców. Można powiedzieć, że miało ono ogromne znacznie nie tylko dla życia duchowego prymasa, ale również dla całej jego posługi pasterskiej, a szerzej także dla Kościoła w Polsce. Ten akt oddania się Matce Bożej może być owocne również w Twoim życiu, by pozwolić Matce prowadzić nas do Jezusa, tak jak to uczynili błogosławieni dzisiaj Stefan i Róża.

Matko Boża, Niepokalana Maryjo!
Tobie poświęcam ciało i duszę moją, wszystkie modlitwy i prace, radości i cierpienia,
wszystko czym jestem i co posiadam. Ochotnym sercem oddaję się Tobie w niewolę miłości.

Pozostawiam Ci zupełną swobodę posługiwania się mną dla zbawienia ludzi
i ku pomocy Kościołowi świętemu, którego jesteś Matką.

Chcę odtąd wszystko czynić z Tobą, przez Ciebie i dla Ciebie.
Wiem, że własnymi siłami niczego nie dokonam. Ty zaś wszystko możesz, co jest wolą Twojego Syna i zawsze zwyciężasz.

Spraw więc, Wspomożycielko wiernych, by moja rodzina, parafia i cała Ojczyzna
były rzeczywistym Królestwem Twego Syna i Twoim. Amen.

______ + ________
Posłuchaj też komentarza o ich życiu, Ks. dr Andrzeja Gałka - kapłana Archidiecezji Warszawskiej, krajowego duszpasterza osób niewidomych: