Modliłem się i dano mi zrozumienie, przyzywałem,
i przyszedł mi z pomocą duch Mądrości.
Oceniłem ją wyżej nad berła i trony i w zestawieniu
z nią za nic uznałem bogactwa. (Mdr 7, 7-11)

Dziesiątka za nasze miasto.

Zachęcamy, aby codziennie ofiarować dziesiątkę różańca w intencji naszego miasta, instytucji, zakładów, szkół, parafii, sprawujących władzę, wszystkich poszczególnych mieszkańców. Prosząc, aby Bóg obdarzył nas pokojem i jednością, przywracając w sercach ludzi miłość, wiarę, nadzieję, zgodę w rodzinach, zdrowie chorym.

Prośmy o Bożą Opatrzność dla naszego miasta, aby Bóg chronił nas przed działaniem złego ducha, w obliczu zagrożeń duchowych. Jesteśmy zobowiązani, by modlić się zwłaszcza za miejsce, w którym Bóg nas postawił – za rodzinę, sąsiadów, zakład pracy, dzielnicę, miasto, wreszcie kraj, w którym żyjemy. To jest konkret – gdy jestem uważna, widzę potrzeby innych wokół mnie – i oddaję je Panu”.
_________________________

7 października ruszyła siódma edycja inicjatywy Domowego Kościoła Archidiecezji Gdańskiej zatytułowanej Morze modlitwy – Zawierz Maryi swoją miejscowość. Uzyskała ona patronat i błogosławieństwo abp. Tadeusza Wojdy.
Polega ona na codziennym odmawianiu jednej dziesiątki różańca w intencji uproszenia błogosławieństwa Bożego dla swojej miejscowości. W ten sposób modlitwą ogarnięte zostaną wszystkie miasta i wsie archidiecezji gdańskiej.
Przez tę inicjatywę chcemy odpowiedzieć na wezwanie Maryi, która w Gietrzwałdzie i Fatimie prosiła o codzienne i gorliwe odmawianie różańca.

Do dziesiątki różańca dołącz krótką modlitwę:

Do Ciebie, nasz dobry, kochany Ojcze, razem z Maryją
zanosimy modlitwy za naszą miejscowość,
za miejsce, w którym żyjemy i wzrastamy.
To jest miejsce, które Ty nam dałeś.
Spraw, by było pełne wiary, miłości i przebaczenia.
Amen.

Zakończymy 8 grudnia 2024 w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.
Więcej informacji na stronie: http://morzemodlitwy.pl/