Po tym zaś poznajemy, że Go znamy, jeżeli zachowujemy Jego przykazania. Kto mówi: „Znam Go”, a nie zachowuje Jego przykazań, ten jest kłamcą i nie ma w nim prawdy. (1 J 2,5)

Morze modlitwy

W 1917 roku Maryja w Fatimie wypowiedziała swoje życzenie:  „Chciałabym, abyście każdego dnia odmawiali różaniec”. A wcześniej w 1877 roku w naszym polskim Gietrzwałdzie, kiedy dziewczynki, którym Maryja się objawiała, zapytały Ją, czego pragnie, usłyszały:„Życzę sobie, abyście codziennie odmawiały różaniec”. To życzenie Maryja nieustannie kieruje również do każdego z nas – zatem zapraszamy Cię do codziennej modlitwy DZIESIĄTKĄ RÓŻAŃCA w intencji Twojej miejscowości.

Ksiądz Stanisław zachęca: Poprzez różaniec będziemy zawierzać Maryi nasze miasta i wsie i prosić, aby to Ona, wstawiając się u Boga, wypraszała błogosławieństwo dla naszych miejscowości. Wierzymy, że poprzez modlitwę różańcową Bóg udzieli nam wielu łask.
Rozpoczynamy 7 października 2022, w święto Matki Bożej Różańcowej.

Do dziesiątki różańca dołącz krótką modlitwę:

Do Ciebie, nasz dobry, kochany Ojcze, razem z Maryją
zanosimy modlitwy za naszą miejscowość,
za miejsce, w którym żyjemy i wzrastamy.
To jest miejsce, które Ty nam dałeś.
Spraw, by było pełne wiary, miłości i przebaczenia.
Amen.

Zakończymy 8 grudnia 2022 w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.
______________________________________________
MORZE MODLITWY – zawierz Maryi swoją miejscowość to inicjatywa duszpasterska Domowego Kościoła Archidiecezji Gdańskiej, która zrodziła się w 2018 roku.
Organizowana jest przez członków Diakonii Społecznej Ruchu Światło – Życie. W trosce o społeczność i przestrzeń, w której żyjemy – nasze miasta, miasteczka i wsie zachęcamy do podjęcia konkretnego zobowiązania modlitewnego.
Więcej informacji: https://przystanmilosierdzia.pl/morze-modlitwy