Jezus powiedział do swoich uczniów: "Ja jestem krzewem winnym, wy – latoroślami. Kto trwa we Mnie, a Ja w nim,
ten przynosi owoc obfity, ponieważ beze Mnie
nic nie możecie uczynić. (J 15,5)

Remont koscioła 2020

Nasza świątynia pięknieje - ściana boczna jest wyremontowana. Każda cegła oczyszczona i uzupełniona, a te bardzo uszkodzone wymienione zostały na nowe, które są niezwykłe, wielkie, takie same jak w średniowieczu. Wszystko musi być oryginalne, a konserwator zabytków to dogląda.
          Przy okazji rodzi się refleksja. Przecież my też tworzymy Kościół, a cegłami sa nasze serca. Jak one wyglądają i czy nie warto coś oczyścić, umocnić i wyremontować. Codziennie przed mszą Jezus czeka na nas w konfesjonale by wysłuchać i przebaczyć - uzdrowić nasze serca.

Zamieszczamy kilka zdjęć z tych prac, niech będą też inspiracją do osobistej duchowej odnowy.
Tak wyglądało przed remontem:

A tak przebiegał remont i jego efekty:

W 3 niedzielę miesiąca kolekta na wszystkich mszach św. przeznaczona jest na zapłacenie prac konserwatorskich przy kościele.
Oprócz dofinansowania z Urzędu Miasta i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, udział naszej parafii wynosi 70 000 zł.
Można też wpłacać na konto parafii. Dziękujemy za dotychczasowe ofiary.

Bank Spółdzielczy Pruszcz Gdański.
Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego
83-000 Pruszcz Gd.