Dlaczego na rękę i w jaki sposób

Ksiądz Stanisław ostatnio zachęca, ale tez zwraca uwagę jak przyjmować Komunię św. na rękę. Pomimo naszych obaw i przyzwyczajeń ta forma ma pewne istotne zasady o których warto wiedzieć. Właściwe jej stosowanie pozwoli na poszanowanie Eucharystii, a w opinii wirusologów pozwoli ochronić księdza.

Poniżej zamieszczamy wyjaśnienie i instruktaż ks. Remigiusza Recława SJ, który wyjaśnia i pokazuje szczegóły, by z szacunkiem i bezpiecznie korzystać z tej formy Komunii św.

Film zobacz TUTAJ:

Podajemy również nauczenie Kościoła nt. przyjmowania Komunii Św.:

_____________
Film instruktażowy pochodzi z kanału: Mocni w Duchu - Jezuici TV, który polecamy. :)