Pasterka 2019

W tym roku szczególnym gościem był ks. Paweł Labuda, który przyjechał z Rzymu, gdzie studiuje prawo kanoniczne. Dzięki jego zaangażowaniu, mieliśmy przyjemność wysłuchać płomiennego kazania w którym uświadomił nam jak Bog jest "swojski".
Zamieszczamy też kilka zdjęć, które udało się wykonać.

W homilii ks. Paweł zwrócił nam uwagę na jedno słowo: "wam" we fragmencie Ewangelii św. Łukasza (LK 2,10b) "Dziś bowiem w mieście Dawida narodził się wam Zbawiciel".
To słowo podkreśla, że to dla mnie przyszedł Bóg na ziemię. Przychodzi jako małe dziecko, jako dar, bez egoizmu. Przyszedł aby za mnie umrzeć.
A przy tym słowo "Betlejem" oznacza "dom chleba", a Jezus powiedział "Ja jestem chlebem żywym" i daje się jak chleb byśmy go spożywali.
Co z tym darem zrobisz? Czy cie zmieni? Co postanowisz?