Triduum paschalne 2019

Szczególna liturgia Wielkiego Czwartku, jedyna taka w roku. Dzień kapłański, kiedy nasz Pan, Jezus - Baranek Boży, ustanowił Eucharystię w Wieczerniku. Były życzenia dla kapłanów i pierwsza komunia. Ks. Wojciech umywał nogi, a chętnych nie brakowało.  Potem ciemnica, adoracja, czuwanie. Wielki Piątek, liturgia i adoracja krzyża, adoracja do północy. Wielka Sobota - wieczorny obrzęd światła, a potem szczególna liturgia słowa - 8 czytań przypomnająca najważniejsze momenty z historii zbawienia, poświęcenie wody chrzcielnej i odnowienie przyrzeczeń sakramentu chrztu św. i liturgia Eucharystyczna.

Tak było w 2019 roku, teraz możemy powspominać i docenić luksus dostępności liturgii i Eucharystii, ofiarować ból Bogu na zadośćuczynienie. Tęsknota...

Relacja z Wielkiego Piątku:

Relacja z Wielkiej Soboty:

________________

Szczegółową relację zdjęciawą mamy dzięki Ewie, serdecznie dziękujemy za fantastyczne ujęcia.