Jezus powiedział do swoich uczniów: "...Trwajcie w miłości mojej! Jeśli będziecie zachowywać moje przykazania, będziecie trwać w miłości mojej, tak jak Ja zachowałem przykazania Ojca mego i trwam w Jego miłości. (J15,9)

Bieg młodego lotnika

Środowa wycieczka (22 sierpnia) naszych dzieci, które nie wyjeżdżały na wakacje, odbyła się do 49 Bazy Lotniczej w Pruszczu Gdanskim, gdzie byliśmy mile przyjęci przez wojsko. Zwiedzaliśmy Izbę Pamięci, hangar ze śmigłowcami, oglądaliśmy wóz strażacki, a potem był bieg młodego lotnika. Uczestniczyło w nim ok. 40 dzieci.  Pierwsze 3 miejsca chłopców i 3 pierwsze miejsca dziewczynek zostały uhonorowane medalami i magrodami, a wszystkie dzieci otrzymały dyplom młodego lotnika.
         Poniżej zamieszczamy zdjęcia z tego pięknego wydarzenia...

Nasi młodzi lotnicy uczestniczyli również w szkoleniach jak udzielać pierwszej pomocy i jak wygląda wóz strażacki i sprzęt przeciwpożarowy. Były również próby wykorzystania "sikawki" - czyli węża strażackiego. Przy okazji okazało się, że strażacy potrafią stworzyć prawdziwą tęczę. Była też pani sokolnik ze swoimi drapieżnikami, które pilnują bezpieczeństwa na naszym lotnisku przepłaszając ptaki, które są zagrożeniem dla samolotów.