Po tym zaś poznajemy, że Go znamy, jeżeli zachowujemy Jego przykazania. Kto mówi: „Znam Go”, a nie zachowuje Jego przykazań, ten jest kłamcą i nie ma w nim prawdy. (1 J 2,5)

Godzina Łaski - Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

Godzina Łaski – przypada 8 grudnia, w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.
Dzień ten łączy się z objawieniem Maryi Róży Duchownej, które miało miejsce 8 grudnia 1947 r. w Montichiari we Włoszech. Maryja złożyła wtedy następujące obietnice:

1. Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata.
2. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała.
3. Będą masowe nawrócenia.

4. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga.
5. Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich.
6. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona.
7. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski.
8. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu.

_______________________

Zapraszamy Wszystkich do wspólnej modlitwy w Godzinie Łaski - 8 grudnia o godz. 12.00.

Jak się modlić zgodnie z prośbą Maryi?
- Najlepiej w kościele, w miejscu wieczystej adoracji, ale jeżeli to nie możliwe, można też modlić się w domu.
- Modlić się w intencji bliźnich, a zwłaszcza zatwardziałych grzeszników.
- Rozpowszechniać informację o Godzinie Łaski - prosi o to sama Matka Boża.
______________________

Więcej nt. dogmatu o Niepokalanym Poczęciu Maryi można przeczytać na stronie KEP - TU
Z której zaczerpnęliśmy zdjęcie wprowadzenia tego artykułu.
____________________________________________________________________

Natomiast o Godzinie łaski i objawieniach w Montichiari można posłuchać w audycji Radia Niepokalanów: TU

Abo przeczytać TU: