Chrystus Jezus istniejąc w postaci Bożej, nie skorzystał ze sposobności, aby na równi być z Bogiem, lecz ogołocił samego siebie, przyjąwszy postać sługi, stawszy się podobnym do ludzi.
(Flp 2,6)

Majowe: zaproszenie do kapliczki

Czy wiesz, że na osiedlu "Przy Torze" jest kapliczka, która powstała jako wotum wdzięcznosci mieszkańców z inicjatywy Piotra Karmazyna, który doprowadził sprawy do pięknego końca. 30 kwietnia 2016r kapliczka została poświęcona, przez ks. Stanisława naszego proboszcza i jego gościa z Chin ks. Józefa.

Figura w kapliczce przedstawia Matkę Bożą Niepokalanie Poczętą (z Lourdes)

Okoliczni mieszkańcy zbieraja się przy tej kapliczce o godz. 19, by odprawićnabożeństwa majowe

Niełatwo było zbudować tę kapliczkę, projekt, pozwolenia od Miasta, zgłoszenia do Powiatu. Jednak życzliwości nie zabrakło i wytrwałości i możemy nie tylko tę kapliczkę podziwiać ale skorzystać i się modlić. Przyprowadzić dzieci i pokazać, jak zawierzenie Matce Boga zsyła jego błogosławieństwo, i ratuje nawet w najtrudniejszych sytuacjach.