Jezus chce nas nakarmić

... I chce być z nami na codzień. Również w tym, co dla nas radosne, w wypoczynku.
Dzisiaj Ksiądz Wojciech nauczył dzieci wiersza:
"Nie samym chlebem jednak żyje człowiek,
dał nam Pismo św. by pomogło nam znosić ciężkie życia znoje. "

Inspiracją było dzisiejsze czytanie:
" A kiedy zeszli na ląd, ujrzeli żarzące się na ziemi węgle, a na nich ułożoną rybę oraz chleb. Rzekł do nich Jezus: ”Przynieście jeszcze ryb, któreście teraz ułowili”. Poszedł Szymon Piotr i wyciągnął na brzeg sieć pełną wielkich ryb w liczbie stu pięćdziesięciu trzech. A pomimo tak wielkiej ilości sieć się nie rozerwała. Rzekł do nich Jezus: ”Chodźcie, posilcie się!”. Żaden z uczniów nie odważył się zadać Mu pytania: ”Kto Ty jesteś?”, bo wiedzieli, że to jest Pan. A Jezus przyszedł, wziął chleb i podał im, podobnie i rybę. " (J21,9-14)  i to było dziś na kazaniu:

Siedzimy razem przy grillu, jak przy posiłku, który Chrystus przygotował dla uczniów, gdy złowoli ryby na jego polecenie. I rozmawiamy i cieszymy się swoją obecnością.