Jezus powiedział do swoich uczniów: "...Trwajcie w miłości mojej! Jeśli będziecie zachowywać moje przykazania, będziecie trwać w miłości mojej, tak jak Ja zachowałem przykazania Ojca mego i trwam w Jego miłości. (J15,9)

Szczęść Boże, tu Dzieci Boże

Od września ruszyły spotkania Oazy Dzieci Bożych. Spotykamy się w soboty w godzinach 10.00 - 11.30 w kawiarence pod plebanią.
Poprzez zabawę, śpiew i rozważanie Pisma Świętego ubogacamy swoją więź z Panem Jezusem i Maryją.

Ale nie tylko. Aktywnie włączamy się w życie parafii. Gościliśmy pielgrzymkę z Gdańska do Trąbek Wielkich. Przygotowaliśmy dla nich poczęstunek, pomagaliśmy przygotowywać salę i nalewaliśmy spragnionym herbatę i wodę. Na koniec towarzyszyliśmy pielgrzymom aż do Rusocina.
Październik jest miesiącem Maryjnym, więc zaczęliśmy modlić się na różańcu, który sami wykonaliśmy. Zrobiliśmy go z koralików i kolorowego makaronu. Ponadto zaczęliśmy cykl spotkań pn. „Bieg na orientację”. Poznajemy postaci biblijne, które są dla nas wzorem do osiągnięcia celu, jakim jest niebo i życie wieczne. Ostatnio przybliżyliśmy sobie postać Zacheusza i jego drogę do nawrócenia.

Jest to wspaniały czas, gdzie dzieci mogą spędzić czas twórczo w środowisku rówieśników, które rozwija.

Dzieci przygotowały posiłek dla pielgrzymów do Trąbek Wielkich i odprowadziły ich aż do Rusocina. A jak było sami zobaczcie...

Nasza wspolnota Dzieci Bożych w październiku pojechała na Diecezjalne dni wspolnoty w Gdansku Ujescisku do parafi pw.Św. ojca. Pio.
Zabawy poprowadzila oaza młodzieżowa, ktora w tym czasie miała swoj kurs przygotowania dosłużby. Były tance spiew msza i oczywiscie na koncu agapa czyli wielka wspolnotowa uczta.

Serdecznie zapraszamy na nasze spotkania. Wszelkich informacji udzielają: ciocia Sylwia (tel. 509 994 787) i wujek Piotr (515 187 755)
Do zobaczenia. Z Bogiem!!