Zaproszenie na Oazę Dzieci Bożych

Zapraszamy dzieci z klas 1 - 6 szkoły podstawowej na spotkanie Oazy Dzieci Bożych. Zapraszamy dzieci, które chcą lepiej poznać Jezusa i pogłębić swoją więź z Bogiem poprzez wspólną zabawę, modlitwę, twórcze spędzanie czasu. Spotkania są w soboty o g. 1000 w kawiarence pod plebanią.

Celem Ruchu założonego przez ks. Franciszka Blachnickiego stało się prowadzenie ludzi do dojrzałości chrześcijańskiej. Bez dojrzałości sakramenty pozostaną nieskuteczne. Jest to zadaniem deuterokatechumenatu. Jego następstwem jest świadomość odpowiedzialności za Kościół.
Formację w ruchu można podzielić na dwie podstawowe części – praca roczna i rekolekcje wakacyjne. Do 12 roku życia (6 klasy podstawowej) to Oaza dzieci Bożych.
Dojrzałości chrześcijańskiej nie osiąga się wraz z jakimś określonym wiekiem lub z jakimś stanem rozwoju intelektualnego. Dojrzałym (na wszelkie sposoby) staje się człowiek przez całe życie, ucząc się, przyjmując różne doświadczenia i wyciągając z nich wnioski.
Poniższe elementy określają życie chrześcijanina we wspólnocie z Bogiem i z braćmi w Duchu Świętym. Bez stałego uczestniczenia w nich nie można trwać w przekonaniu, że jest się dojrzałym chrześcijaninem.
Życie słowem Bożym – umiejętność rozwiązywania konkretnych problemów i sytuacji życiowych, opierając się na Ewangelii.
Życie liturgią, która jest miejscem osobowego spotkania z Bogiem Żywym, z Ojcem, Synem i Duchem Świętym.
Modlitwa, która jest kontynuacją sakramentalnego spotkania z Bogiem.
Życie w łączności ze wspólnotą Kościoła będącą środowiskiem, w którym spotkanie osobowe z Bogiem utrwala się na płaszczyźnie spotkania w jedności i miłości z innymi wierzącymi.
Diakonia, czyli przyjmowanie odpowiedzialności we wspólnocie i ze wspólnotą o charakterze misyjnym.