Po tym zaś poznajemy, że Go znamy, jeżeli zachowujemy Jego przykazania. Kto mówi: „Znam Go”, a nie zachowuje Jego przykazań, ten jest kłamcą i nie ma w nim prawdy. (1 J 2,5)

Nowy krąg Domowego Kościoła

 

W naszej parafii miało miejsce szczególne wydarzenie - sześć małżeństw zadeklarowało pragnienie przynależności do wspólnoty Domowego Kościoła.

Krąg, który przynależy do parafii Podwyższenia Krzyża Św. zakończył etap pilotażu. Parą, która opiekowała się nowym kręgiem byli Tamara i Mariusz Pałasz. Podczas uroczystej mszy św., w auli Domu Katechetycznego, obecni byli ks. Krzysztof Hapka, proboszcz parafii w Juszkowie i moderator rejonowy DK, ks. Marian Kożyczkowski, wikariusz naszej parafii oraz ks. Kazimierz Juszko, który opiekował się nowym kręgiem i nie tylko, a obecnie pełni posługę kapłańską w parafii w Rekowie. Po mszy św. był czas na rozmowy przy kawie i cieście.
Członkom nowego kręgu życzymy wielu łask Bożych i pięknych owoców dla ich małżeństw i rodzin na drodze Domowego Kościoła. Księdzu Kazimierzowi oraz Tamarze i Mariuszowi – parze pilotującej dziękujemy za posługę i ufamy, że dobry Bóg wynagrodzi im stokrotnie ich trud.


NA SKRÓTY
 

 

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA p.w. Krzyża Świętego w Pruszczu Gdańskim 

83-000 Pruszcz Gdañski, woj. pomorskie, Tel.: 58 682-22-58


Produkcja: 2013 - MembinaDesign.pl