Daję wam przykazanie nowe, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem; żebyście i wy tak się miłowali wzajemnie. (J13,34) 

Rejonowy Dzień Wspólnoty w Łęgowie

 

Za nami kolejny Rejonowy Dzień Wspólnoty Rejonu X Domowego Kościoła. Tym razem spotkaliśmy się w Sanktuarium Matki Boskiej w Łęgowie.

Spotkanie rozpoczęło się mszą św., której przewodniczyli ks. Krzysztof Hapka, proboszcz parafii w Juszkowie, jednocześnie moderator rejonowy Domowego Kościoła oraz ks. Ireneusz Koziorzębski, wikariusz z łęgowskiej parafii. Ksiądz Hapka podczas kazania mówił m.in. o indywidualizmie, o zatracaniu poczucia wspólnoty, m.in. tej najmniejszej jaką są sąsiedzi.
Po mszy św. czekała nas godzinna praca w grupach mieszanych: dorosło-dziecięcych. Zadanie było nietypowe, bowiem dzieci miały narysować siebie z Jezusem bądź Maryją, zaś dorośli rysowali osoby, zdarzenia, poprzez które dotknął ich Pan Jezus. Była to ciekawa i bardzo owocna forma pracy oraz dzielenia się z innymi.  
Podczas Agapy była możliwość nie tylko rozmowy z innymi członkami ruchu, ale także wzięcia udziału w akcji „PODZIWIAM BLACHNICKIEGO”. Każdy kto miał ciekawą historię lub okazję spotkania ks. Blachnickiego, to mógł się wypowiedzieć przed kamerą. Można też było powiedzieć za co się podziwia ks. Blachnickiego. Nagrania zostaną udostępnione w ramach akcji.
Natomiast na dzieci czekała niespodzianka – pokaz filmu o świętym Mikołaju.NA SKRÓTY
 

 

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA p.w. Krzyża Świętego w Pruszczu Gdańskim 

83-000 Pruszcz Gdañski, woj. pomorskie, Tel.: 58 682-22-58, email: biuro@pruszcz.diecezja.pl


Produkcja: 2013 - MembinaDesign.pl