Po tym zaś poznajemy, że Go znamy, jeżeli zachowujemy Jego przykazania. Kto mówi: „Znam Go”, a nie zachowuje Jego przykazań, ten jest kłamcą i nie ma w nim prawdy. (1 J 2,5)

PODZIĘKOWANIE ZA OTWARTE SERCA

Nasi parafianie przyjęli ponad 960 uchodźców w tym 160 dzieci. Arcybiskup Tadeusz Wojda SAC bardzo dziękuje wszystkim, którzy włączyli się w pomoc mieszkańcom Ukrainy i okazanie serca. Poniżej znajduje się treść listu Arcybiskupa, który został skierowanych do wiernych naszej archidiecezji.

Czcigodni Bracia w Kapłaństwie, Drodzy w Chrystusie Siostry i Bracia!
          Wojna w Ukrainie to niepojęty dramat miejscowej ludności. Już blisko półtora miliona osób, zwłaszcza kobiet i dzieci, dla ratowania swojego życia przekroczyło granice Polski, aby tu szukać schronienia przed niszczycielskimi i śmiercionośnymi bombami.
Modlimy się gorąco i prosimy dobrego Boga o ustanie wojny i o powrót pokoju w Ukrainie...

Jestem pod ogromnym wrażeniem tej wielkiej solidarności, za którą wszystkim z serca bardzo dziękuję. Wyrazy wdzięczności kieruję do gdańskiej Caritas za całościową koordynację pomocy oraz do jej wolontariuszy za przygotowywanie transportów z artykułami pierwszej pomocy dla Ukrainy.
Wszyscy sobie zdajemy sprawę, że nawet jeśli wojna szybko by się zakończyła, ogrom zniszczeń nie pozwoli uchodźcom z Ukrainy na szybki powrót do własnych domów. Nasza pomoc musi mieć zatem charakter długofalowy. Dlatego bardzo proszę, by ona była dalej świadczona. Warto, aby rodziny, które przyjęły pod swój dach uchodźców z Ukrainy, były wspierane na różne sposoby przez swoich sąsiadów i bliskich. W ten sposób możemy również zadośćuczynić wielkopostnej jałmużnie względem potrzebujących.
Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękuję za Wasze otwarte serca i gotowość do pomocy. Niech dobry Bóg Was wspiera i błogosławi.

Całość listu można przeczytać tutaj: