Po tym zaś poznajemy, że Go znamy, jeżeli zachowujemy Jego przykazania. Kto mówi: „Znam Go”, a nie zachowuje Jego przykazań, ten jest kłamcą i nie ma w nim prawdy. (1 J 2,5)

LODOŁAMACZE 2020

Gala Finałowa Konkursu odbyła się 08.10.2020 r. na Zamku Królewskim w Warszawie, a tytuł Lodołamacza Specjalnego otrzymał nasz ks. Stanisław.
Nikogo, kto zna ks. Stanisława to nie dziwi i serdecznie księdzu proboszczowi gratulujemy.

Skąd pomysł takiej nagrody?
Fundacja Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych FAZON już od 15 lat przyznają prestiżowe statuetki dla Pracodawców i Osób Wrażliwych Społecznie – Lodołamacze. Celem jest ukazywanie pracodawców, którzy wyróżniają się w wsparciu pracowników w obszarze problemów zdrowotnych i rehabilitacyjnych, oraz zatrudnienia osób niepełnosprawnych. Ważne jest uwrażliwienie pracodawcy na działalność charytatywną oraz członkostwo w organizacjach społecznych, oraz przełamywanie stereotypów i uprzedzeń związanych z zatrudnianiem osób niepełnosprawnych. Przyznając nagrody Kapituła bierze pod uwagę w szczególności działalność w zakresie promowania aktywności osób niepełnosprawnych w różnych dziedzinach życia społecznego i zawodowego.

Lodołamacz Specjalny przyznawany jest dla osoby o wybitnych dokonaniach na rzecz osób niepełnosprawnych.
Patronat honorowy sprawuje Małżonka Prezydenta RP: Pani Agata Kornhauser-Duda.
Fotografia wprowadzenia i źródło informacji: http://www.lodolamacze.info.pl/