Koncert zespołu "Mazowsze" na 15 lecie COC

W poniedziałek 11 lutego w Światowy Dzień Chorego mieliśmy niesamowitą okazję, by wspólnie świętować.  Wiele osób w szczególnosci należących do Centrum Ochotników Cierpienia COC oraz zaangażowanych w  pomoc niepełnosprawnym, nie tylko z naszej parafii, ale z całego Pomorza miało okazję posłuchać wspaniałego koncertu zespołu Mazowsze, który odbył się w Filharmonii Bałtyckiej.

Jak widać na zdjęciach sala była pełna. Gości było tak dużo, że się nie pomieścili i zabrakło miejsc. Wśród gości z radością spotkaliśmy naszych dawnych kapłanów: ks. Krzysztof Lis i ks. Grzegorz Królikowski, którzy zaangażowani są aktywnie w ruch COC. Na szczeście wszyscy serdecznie sobie nawzajem pomagali i atmosfera udzielała się w szczegółny sposób bo większość się znała dobrze z licznych pielgrzymek, wyjazdów i rekolekcji. Przed koncertem przedstawiona została krótka historia naszego pomorskiego COC, wspominaliśmy jej założycieli: bł. Luidzi Novarese, oraz śp. Mariolę Płotkę, również naszych dobroczyńców ks. abp. Tadeusza Gocłowskiego. Następnie szanowni goście w osobach: Senatora Antoniego Szymańskiego, biskupa Zbigniewa, Pani Hanna Zych-Cisoń reprezentująca Sejmik Pomorski, dziękowali ks. Stanisławowi i innym kapłanom i przedstawicielom COC za taki niesamowity ruch, który tak bardzo pomaga tym najsłabszym, osamotnionym i potrzebującym. Nawet papież Franciszek przekazał swoje podziękowania.

Koncert był pełen pozytywnych emocji, podzielony na 3 częsci: Religijną - by podziekować Bogu za dar 15 lat wzajemnej pomocy. Patriotyczną - by nawiązać do naszych chlubnych tradycji oraz Ludową, by rozweselić nas wszystkich. Było to niesamowite i piękne, gdyż cała sala podjęła pieśni, które przypominały naszą
młodość. Były łzy radości, oklaski, bisy i nikt nie chciał wychodzić. Dlatego impreza trwała prawie do 21.

Zamieszczamy kilka zdjęć dzięki profesjonalizmowi naszej Oli, aby podzielić się radością z wszystkimi parafianami zachęcając do włączania się w tę inicjatywę i woluntariat.