Koło przyjaciół Radia Maryja

Koło nasze istnieje od 15 lat.
        Spotkania członków i sympatyków Koła Radia Maryja w naszej parafii, odbywają się w każdą pierwszą sobotę miesiąca. Spotkanie rozpoczynamy odmawiając wspólnie różaniec. Msza Święta odprawiana jest o godz.1800, w intencji radia Maryja, członków, sympatyków i ich rodzin. Po Mszy Świętej odmawiana jest przed Najświętszym Sakramentem Litania Loretańska. Następnie mamy spotkanie w salce katechetycznej. Spotkanie rozpoczynamy modlitwą, którą prowadzi nasz opiekun - ksiądz, potem rozważamy i omawiamy poszczególne rozdziały z Pisma Świętego, oraz śpiewamy pieśni, a także prowadzimy dyskusje. Pod koniec spotkania są zbierane dobrowolne składki pieniężne na rzecz radia Maryja w Toruniu (pieniądze są wysyłane przekazem pocztowym). Spotkanie kończymy wspólną modlitwą.
       Organizujemy również pielgrzymki autokarowe, a w większości jednodniowe do różnych sanktuariów Maryjnych takich jak : Swarzewo, Wiele. Górka Klasztorna, Sianowo, Święta Lipka i innych.

Opracował Moderator Marian Smolak