Po tym zaś poznajemy, że Go znamy, jeżeli zachowujemy Jego przykazania. Kto mówi: „Znam Go”, a nie zachowuje Jego przykazań, ten jest kłamcą i nie ma w nim prawdy. (1 J 2,5)

Katechizm w telefonie

 

       W rozmowach i dyskusjach może zabraknąć nam rzeczowych argumentów, albo chcielibyśmy poznać prawdy wiary, by sie nie zgubić w dzisiejszym zaplątanym i zakłamanym świecie.

Z pomocą może przyjść aplikacja Katechizm Kościoła Katolickiego, którą polecam. :)

KAŻDY DZIEŃ Z BOGIEM

       

         Mobilna aplikacja: "Każdy Dzień" na każdy dzień proponuje List Miłosny do nas od Pana Boga czyli fragment Pisma świętego - który jest w ciekawy sposób uzupełniny głębokimi rozmyślaniami, które zmotywują cię do zmian. Może warto w tym szczególnym czasie podjąć wyzwanie indywidualnych rekolekcji dla zabieganych i poznać Pismo Święte w szczegółach z przewodnikiem - korzystając kilka minut dziennie.

Aplikacja Trzyminutowy Katechizm

       Trzyminutowy Katechizm (3 Minute Catechism) – w skrócie 3MC – to seria 72 ręcznie rysowanych filmów animowanych, z których każdy trwa 3-4 minuty, wyjaśniających wiarę katolicką w oparciu o Katechizm Kościoła Katolickiego. Jak masz pytania, czy wątpliwości warto skorzystać. W prosty, ale i dowcipny sposób autorzy filmów wyjaśniają podstawy naszej wiary: 1. Kim jest człowiek2. Co to jest dusza3. Jaka jest różnica między wiarą i wiedzą4. Co to oznacza "wierzyć w Boga"  itp.

Modlitewnik w telefonie

       To ciekawa propozycja, dla tych którzy chcą mieć wszystko w telefonie. W każdej potrzebie mozna sięgnąć po modlitwę: w domu, w drodze, na wakacjach. A do tego przypominacz, jeśli mamy mocne postanowienie i regularną intencję do obmodlenia. Po prostu poręczna pomoc. Niestety najlepsza aplikacja nie zastąpi bezpośredniej relacji i spotkania w modlitwie, tu nie o przeczytane słowo chodzi, a o bycie razem, by odkryć w sobie Boży plan dla mnie.

Mobilny Rachunek Sumienia 

          Księża Zmartwychwstańcy przygotowali ciekawą aplikację. Mottem mobilnego rachunku sumienia jest belka nad ołtarzem głównym z łacińskim napisem: UBI SPIRITUS DOMINI IBI LIBERTAS, czyli GDZIE DUCH PAŃSKI TAM WOLNOŚĆ.  
To zachęta, by przy czynieniu rachunku sumienia nie ograniczyć się tylko do sporządzenia bilansu, ale od początku przez modlitwę odkryć jakość swojej relacji z Bogiem, otworzyć się na nowo na Jego dar wolności, pozwolić się przytulić Bogu.  W słowie wstępnym bp Wiesław Śpiewak CR bardzo trafnie porównał rachunek sumienia do lustra, które odkrywa przed nami tajemnicę stanu naszej duszy, pisze: „Jest to wszelako tylko narzędzie. Do człowieka należy decyzja odnośnie do skorzystania z tego narzędzia.

Gościmy

Odwiedza nas:

4
gości

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA p.w. Krzyża Świętego w Pruszczu Gdańskim 

83-000 Pruszcz Gdañski, woj. pomorskie, Tel.: 58 682-22-58


Produkcja: 2013 - MembinaDesign.pl